Mleko matki „szczepionką” na raka i cukrzycę? Lekarze nie mają wątpliwości

W mleku kobiecym występuje ponadto 130 prebiotyków, które chronią przed licznymi chorobami

Kobiece mleko to unikatowe, niemożliwe do zastąpienia przez sztuczne mieszanki, źródło wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Znajdują się w nim komórki macierzyste, które chronią przed wieloma schorzeniami. Maluch przyjmuje ich nawet kilkanaście miliardów. W mleku kobiecym występuje ponadto 130 prebiotyków, które pomagają chronić jelita dziecka przed różnymi rodzajami drobnoustrojów.

Badania udowodniły, że dzieci karmione mlekiem mamy w przyszłości będą mniej narażone na choroby nowotworowe i cukrzycę. Ich poziom inteligencji ma szansę być wyższy niż rówieśników przyjmujących sztuczny pokarm. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) niemowlę powinno być karmione wyłącznie mlekiem matki przez pierwsze pół roku życia.

Jeśli kobieta nie może karmić dziecka samodzielnie np. ze względu na problemy z laktacją lub oddzielenie z niemowlęciem zaraz po porodzie z powodów zdrowotnych. Istotne jest wówczas podawanie dziecku mleka kobiecego zamiast sztucznej mieszanki. Rozwiązaniem jest mleko pasteryzowane pochodzące z banku mleka kobiecego.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników Efektowny sposób wyrabiania LODÓW Odszedł od polskich świadków Jehowy. Teraz wyznaje, co przeżył Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej Jak rozmawiać z partnerem o seksie? Róbmy to poza sypialnią Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Jakie OWOCE jeść latem? Poznaj właściwości owoców sezonowych Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna?