Mleko matki „szczepionką” na raka i cukrzycę? Lekarze nie mają wątpliwości

W mleku kobiecym występuje ponadto 130 prebiotyków, które chronią przed licznymi chorobami

Kobiece mleko to unikatowe, niemożliwe do zastąpienia przez sztuczne mieszanki, źródło wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Znajdują się w nim komórki macierzyste, które chronią przed wieloma schorzeniami. Maluch przyjmuje ich nawet kilkanaście miliardów. W mleku kobiecym występuje ponadto 130 prebiotyków, które pomagają chronić jelita dziecka przed różnymi rodzajami drobnoustrojów.

Badania udowodniły, że dzieci karmione mlekiem mamy w przyszłości będą mniej narażone na choroby nowotworowe i cukrzycę. Ich poziom inteligencji ma szansę być wyższy niż rówieśników przyjmujących sztuczny pokarm. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) niemowlę powinno być karmione wyłącznie mlekiem matki przez pierwsze pół roku życia.

Jeśli kobieta nie może karmić dziecka samodzielnie np. ze względu na problemy z laktacją lub oddzielenie z niemowlęciem zaraz po porodzie z powodów zdrowotnych. Istotne jest wówczas podawanie dziecku mleka kobiecego zamiast sztucznej mieszanki. Rozwiązaniem jest mleko pasteryzowane pochodzące z banku mleka kobiecego.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów" HIT INTERNETU. Ironicznie o słowiańskiej urodzie! Ich historia obiegła cały świat. To małżeństwo ma aż 100 WNUCZĄT! Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach Ich problemem jest ZBYT MAŁA WAGA. Wszystko przez choroby cywilizacyjne Natalia Siwiec pozuje w TUTORIALU MAKIJAŻOWYM