Mleko matki „szczepionką” na raka i cukrzycę? Lekarze nie mają wątpliwości

W mleku kobiecym występuje ponadto 130 prebiotyków, które chronią przed licznymi chorobami

Kobiece mleko to unikatowe, niemożliwe do zastąpienia przez sztuczne mieszanki, źródło wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Znajdują się w nim komórki macierzyste, które chronią przed wieloma schorzeniami. Maluch przyjmuje ich nawet kilkanaście miliardów. W mleku kobiecym występuje ponadto 130 prebiotyków, które pomagają chronić jelita dziecka przed różnymi rodzajami drobnoustrojów.

Badania udowodniły, że dzieci karmione mlekiem mamy w przyszłości będą mniej narażone na choroby nowotworowe i cukrzycę. Ich poziom inteligencji ma szansę być wyższy niż rówieśników przyjmujących sztuczny pokarm. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) niemowlę powinno być karmione wyłącznie mlekiem matki przez pierwsze pół roku życia.

Jeśli kobieta nie może karmić dziecka samodzielnie np. ze względu na problemy z laktacją lub oddzielenie z niemowlęciem zaraz po porodzie z powodów zdrowotnych. Istotne jest wówczas podawanie dziecku mleka kobiecego zamiast sztucznej mieszanki. Rozwiązaniem jest mleko pasteryzowane pochodzące z banku mleka kobiecego.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce Oczyszczają organizm z toksyn, wspomagają leczenie RAKA. Zastąpią tradycyjną medycynę? Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG Owoce tylko do południa i dużo węglowodanów. Dietetyk zdradza sekret dobrej diety Nie chcą poświęcać się karierze i stawiają na pasje. POKOLENIE Y wkrótce zdominuje rynek pracy Widzowie mdleli na premierze FILMU. Wszystko przez szokujące sceny Co piąte dziecko UDAJE DOROSŁEGO w sieci! Jak radzić sobie z NADMIERNĄ POTLIWOŚCIĄ? Ma 9 lat i ciało jak z gumy. Polska może być z niej dumna Tej wiosny modna będziesz dzięki... drukarce! Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW