Mleko matki „szczepionką” na raka i cukrzycę? Lekarze nie mają wątpliwości

W mleku kobiecym występuje ponadto 130 prebiotyków, które chronią przed licznymi chorobami

Kobiece mleko to unikatowe, niemożliwe do zastąpienia przez sztuczne mieszanki, źródło wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Znajdują się w nim komórki macierzyste, które chronią przed wieloma schorzeniami. Maluch przyjmuje ich nawet kilkanaście miliardów. W mleku kobiecym występuje ponadto 130 prebiotyków, które pomagają chronić jelita dziecka przed różnymi rodzajami drobnoustrojów.

Badania udowodniły, że dzieci karmione mlekiem mamy w przyszłości będą mniej narażone na choroby nowotworowe i cukrzycę. Ich poziom inteligencji ma szansę być wyższy niż rówieśników przyjmujących sztuczny pokarm. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) niemowlę powinno być karmione wyłącznie mlekiem matki przez pierwsze pół roku życia.

Jeśli kobieta nie może karmić dziecka samodzielnie np. ze względu na problemy z laktacją lub oddzielenie z niemowlęciem zaraz po porodzie z powodów zdrowotnych. Istotne jest wówczas podawanie dziecku mleka kobiecego zamiast sztucznej mieszanki. Rozwiązaniem jest mleko pasteryzowane pochodzące z banku mleka kobiecego.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak RATUJĄ PORWANE KOBIETY. Prywatny detektyw zdradził techniki operacyjne 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Pijesz WODĘ prosto z BUTELKI? To poważny błąd Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Abstrachuje szczerze o FACEBOOKU i INSTAGRAMIE! Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Ulubiony napój na zimowe wieczory. Poprawi humor i rozgrzeje Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Kocham, ale nie mam ochoty na seks. Dlaczego kobiety stają się OZIĘBŁE? Osobne łóżka świadczą o kryzysie w związku? "To może być odświeżające" Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI