Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji

Choć wydaje się, że grillowane mięso to jedna z jego najzdrowszych odsłon, prawda bywa niestety zupełnie inna.

Choć wydaje się, że grillowane mięso to jedna z jego najzdrowszych odsłon, prawda bywa niestety zupełnie inna. Błędy, jakie popełniamy podczas przyrządzania potraw na ruszcie, mogą poważnie szkodzić zdrowiu. O tym, jak robić to zdrowo, opowiedziała nam dietetyk Anna Jelonek.

Oto kilka podstawowych zasad, które pozwolą uniknąć niepożądanych skutków grillowania. Dietetycy zalecają, aby odpowiednio wcześnie marynować mięso, robić to używając wyłącznie suszonych ziół i unikać gotowych mieszanek. Ważny jest również rodzaj mięsa, które wybieramy. Niewskazane są kiełbasy i mięsa z dużą ilością tłuszczu, m.in karkówka. Tłuszcz, który dostaje się do rozżarzonego węgla powoduje powstawanie toksycznych i rakotwórczych gazów. Najlepiej więc wybierać chude mięsa i ryby, np. filety z kurczaka, indyka, lub wołowinę. 

Równie niebezpieczne jest opiekanie na grillu… ziemniaków.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK Zwiększają temperaturę mózgu i wpływają na zdrowie. Najmniej szkodliwe są... kuchenki mikrofalowe Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG Popularna METODA ODCZULANIA to oszustwo! "To największa bzdura, w jaką uwierzyli ludzie" Michał Piróg z dildem w dłoni w nowym teledysku MASŁOWSKIEJ Conchita Wurst pokazuje, jak zmienia się w KOBIETĘ!