Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji

Choć wydaje się, że grillowane mięso to jedna z jego najzdrowszych odsłon, prawda bywa niestety zupełnie inna.

Choć wydaje się, że grillowane mięso to jedna z jego najzdrowszych odsłon, prawda bywa niestety zupełnie inna. Błędy, jakie popełniamy podczas przyrządzania potraw na ruszcie, mogą poważnie szkodzić zdrowiu. O tym, jak robić to zdrowo, opowiedziała nam dietetyk Anna Jelonek.

Oto kilka podstawowych zasad, które pozwolą uniknąć niepożądanych skutków grillowania. Dietetycy zalecają, aby odpowiednio wcześnie marynować mięso, robić to używając wyłącznie suszonych ziół i unikać gotowych mieszanek. Ważny jest również rodzaj mięsa, które wybieramy. Niewskazane są kiełbasy i mięsa z dużą ilością tłuszczu, m.in karkówka. Tłuszcz, który dostaje się do rozżarzonego węgla powoduje powstawanie toksycznych i rakotwórczych gazów. Najlepiej więc wybierać chude mięsa i ryby, np. filety z kurczaka, indyka, lub wołowinę. 

Równie niebezpieczne jest opiekanie na grillu… ziemniaków.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Większy stres i zaburzony metabolizm? Wszystko przez JEDEN Z POSIŁKÓW Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" ZAJĄCZEK Z SERWETKI na wielkanocny stół Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Bezlitosne praktyki znachorów. Każą się okaleczać chorym na raka Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy Chorują głównie KOBIETY. To nie wina odporności psychicznej, tylko HORMONÓW ANJA RUBIK jako dresiara w klipie Doroty Masłowskiej! Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ! Nowa gwiazda Bollywood? Tej twarzy NIE ZAPOMNISZ