„Light” nie znaczy zdrowy. Mniej cukru czy tłuszczu to więcej chemii

Produkt niskotłuszczowy ma poniżej 3 g tłuszczu, a niskocukrowy - poniżej 5 g cukru w 100 gramach.

Wybieramy produkty oznaczone napisami „light” lub „0%”, bo wierzymy, że dostarczymy sobie mniej cukru lub tłuszczu. To mit. Mniejszą ilość jednych składników producenci zastępują innymi, zwykle sztucznymi barwnikami, polepszaczami smaku i konserwantami. Wtedy nierzadko wartość kaloryczna takiego sera, mleka, pieczywa czy jogurtu wzrasta.

Żywność „light” nie dość, że zawiera mnóstwo chemii, to jeszcze jest uboższa w składniki odżywcze.  Można więc sięgać po produkty o obniżonej zawartości tłuszczu lub cukru, jednak wartościowy wybór zagwarantuje nam czytanie etykiety przed zakupem. Pamiętajmy, że  produkt niskotłuszczowy  to taki, który ma poniżej 3 g tłuszczu w 100 g, a niskocukrowy ma poniżej 5 g cukru w 100 gramach.

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu" Podstępny nowotwór. Przebiega bezobjawowo, bardzo często kończy się śmiercią Jakie ZWIERZĘ dla ALERGIKA? Setki CIĘŻARNYCH KOBIET wspólnie ćwiczyły jogę. Tak uczciły święto Dziewięć filmów EROTYCZNYCH na warszawskiej Pradze! Komosa ryżowa i amarantus, czyli pseudozboża Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie! Epilacja jeszcze skuteczniejsza od depilacji. Nowa metoda trwale niszczy włos! Kocham, ale nie mam ochoty na seks. Dlaczego kobiety stają się OZIĘBŁE? Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo Wykorzystał rentgen do stworzenia ARTYSTYCZNYCH FOTOGRAFII