Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie

2 marca zmarł mężczyzna po przedawkowaniu tabletek przeciwbólowych.

W Polsce tabletki przeciwbólowe można kupić w każdym markecie.  Społeczeństwo jest zadowolone z takiego rozwiązania, bo oznacza to szybką pomoc w przypadku nagłego bólu lub w dni, kiedy konsultacja ze specjalistą jest trudniejsza, np. w święta. Lekarze ostrzegają jednak, że Polacy nie potrafią korzystać z powszechnie dostępnych środków farmakologicznych i nie przestrzegają zalecanych dawek.

Przyjmowanie leków przeciwbólowych jest szczególnie niebezpieczne dla osób będących na diecie. Dr n. farm. Leszek Borkowski opowiedział, jak paracetamol i inne środki działają na wątrobę w czasie, gdy zwiększamy aktywność fizyczną i zmniejszamy ilość przyjmowanych kalorii.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

HIT INTERNETU! YouTube podsumował 2013 rok Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość Rewolucyjna metoda odchudzania. Potrzebujesz jedynie… ścierek kuchennych Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta BEYONCE reklamuje Brazylię! Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę W niej tkwi sekret udanych WYPIEKÓW. Jak wybrać tę odpowiednią? Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku!