Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie

2 marca zmarł mężczyzna po przedawkowaniu tabletek przeciwbólowych.

W Polsce tabletki przeciwbólowe można kupić w każdym markecie.  Społeczeństwo jest zadowolone z takiego rozwiązania, bo oznacza to szybką pomoc w przypadku nagłego bólu lub w dni, kiedy konsultacja ze specjalistą jest trudniejsza, np. w święta. Lekarze ostrzegają jednak, że Polacy nie potrafią korzystać z powszechnie dostępnych środków farmakologicznych i nie przestrzegają zalecanych dawek.

Przyjmowanie leków przeciwbólowych jest szczególnie niebezpieczne dla osób będących na diecie. Dr n. farm. Leszek Borkowski opowiedział, jak paracetamol i inne środki działają na wątrobę w czasie, gdy zwiększamy aktywność fizyczną i zmniejszamy ilość przyjmowanych kalorii.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Skuteczny sposób, jak uchronić się przed kosztownymi SMS-ami Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Oczyszczają organizm z toksyn, wspomagają leczenie RAKA. Zastąpią tradycyjną medycynę? Polska dziennikarka miała romans z ROSYJSKIM SNAJPEREM Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób Uważaj na PASOŻYTY. Twoje dziecko może być nosicielem 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG SZYMON MAJEWSKI parodiuje teledysk Nataszy Urbańskiej! KREW PĘPOWINOWA naturalnym lekiem na nowotwory? W Polsce już wdrażamy tę metodę Kiedyś złote korony, teraz szmaragdy i platyna. BIŻUTERIA NA ZĘBACH wraca do łask