Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie

2 marca zmarł mężczyzna po przedawkowaniu tabletek przeciwbólowych.

W Polsce tabletki przeciwbólowe można kupić w każdym markecie.  Społeczeństwo jest zadowolone z takiego rozwiązania, bo oznacza to szybką pomoc w przypadku nagłego bólu lub w dni, kiedy konsultacja ze specjalistą jest trudniejsza, np. w święta. Lekarze ostrzegają jednak, że Polacy nie potrafią korzystać z powszechnie dostępnych środków farmakologicznych i nie przestrzegają zalecanych dawek.

Przyjmowanie leków przeciwbólowych jest szczególnie niebezpieczne dla osób będących na diecie. Dr n. farm. Leszek Borkowski opowiedział, jak paracetamol i inne środki działają na wątrobę w czasie, gdy zwiększamy aktywność fizyczną i zmniejszamy ilość przyjmowanych kalorii.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI! Zdrowy zamiennik gorszy od cukru? Zobacz, kto powinien go unikać Kiedy kosmetyk nie nadaje się już do użycia? Liczy się data otwarcia opakowania Cała PRAWDA o kobietach! Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK? Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT! Zajęcia z EWĄ CHODAKOWSKĄ zamiast lekcji WF-u Setki CIĘŻARNYCH KOBIET wspólnie ćwiczyły jogę. Tak uczciły święto NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę