Demakijaż to podstawa każdej pielęgnacji. Jak go poprawnie wykonać?
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temuJednym podstawowych elementów pielęgnacji jest demakijaż oczu i twarzy. Nieumiejętnie albo źle wykonany zabieg oczyszczania może doprowadzić do wielu problemów skórnych. W konsekwencji pory mogą być zapchane, a cała cera zacznie przejawiać oznaki zmęczenia. Prawidłowo wykonany demakijaż pozwoli na zachowanie promienności i zdrowej skóry. Warto poświęcać na ten zabieg pielęgnacyjny więcej czasu, aby cieszyć się pięknem każdego dnia.
Demakijaż jest bardzo ważnym krokiem w pielęgnacji. Mimo perfekcyjnie wykonanego makijażu, po kilku godzinach na skórze osiada kurz, brud i pot, czego gołym okiem nie widać. Dlatego właśnie wieczorem należy przeprowadzić demakijaż, dzięki czemu twarz będzie przygotowana na dalsze zabiegi. Czasami podczas demakijażu zdarzają się błędy, które w późniejszym czasie mogą doprowadzić do niechcianych problemów skórnych. Sprawdź, w jaki sposób wykonać demakijaż.
Demakijaż twarzy – jak go zrobić?
Chcąc oczyścić twarz z wszelkich zanieczyszczeń, stosuj odpowiednio dobrane kosmetyki, których przeznaczeniem jest właśnie demakijaż. Dobierz preparat do typu skóry, w przeciwnym wypadku możesz uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Mleczko do demakijażu jest jednym z popularnych produktów, zawiera bardzo dużo składników nawilżających, ale unikaj go, jeśli masz skórę tłustą. Przy stosowaniu mleczka pamiętaj o ważnej zasadzie – przecieraj twarz nasączonymi wacikami aż kolejny będzie czysty. W przypadku innych kosmetyków do demakijażu, np. pianki czy żelu, najpierw należy zwilżyć delikatnie skórę, a dopiero potem wmasować produkt w twarz. Po wytworzeniu piany, obficie spłucz całość wodą.
Niezależnie od tego, jaki produkt do demakijaży wybierzesz, kolejnym krokiem w oczyszczaniu twarzy jest zastosowanie toniku. Właściwy odczyn (pH 5,5) jest doskonałą ochroną przed ewentualnymi czynnikami zewnętrznymi. Tonik zlikwiduje uczucie ściągnięcia skóry oraz odświeży cerę.
- do skóry wrażliwej, używaj toniku hipoalergicznego – zadziała on przeciwzapalnie oraz załagodzi różne podrażnienia;
- w przypadku skóry tłustej sięgnij po tonik matujący i nie zawierający alkoholu;
- do skóry suchej wybierz tonik bez alkoholu o bardzo delikatnym składzie.
Demakijaż oczu – krok po kroku
Zmywanie cieni do powiek, eyelinera czy kredki do zadanie dla kosmetyków do demakijażu, które nie podrażnią cienkiej skóry oczu. Świetnie sprawdzą się produkty dwufazowe – domyją nawet wodoodporny makijaż. Płyn micelarny przeznaczony do oczyszczenia oczu zawiera w sobie olejki rozpuszczające wszelkie zanieczyszczenia, a jednocześnie łagodzi wszelkie podrażnienia. Pamiętaj, że skóra przy powiekach jest bardzo delikatna, dlatego też nie trzyj powiek, ale przyłóż wacik nasączony wybranym kosmetykiem i odczekaj kilkanaście sekund aż wszystko się rozpuści. Następnym krokiem w demakijażu jest przesunięcie wacika od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni. Podobnie jak przy oczyszczeniu twarzy, wykonuj tę czynność tak długo, aż wacik będzie czysty.
Demakijaż – woda i mydło?
Jeśli jesteś posiadaczką nieskazitelnej cery i na co dzień nie wykonujesz makijażu, możesz myć twarz wodą. Jednak nigdy się sięgaj po zwykłe mydło, ponieważ niszczy warstwę ochronną skóry oraz przyczynia się do szybszego powstawania zmarszczek. Do oczyszczania czy delikatniejszego demakijażu możesz zastosować kostkę myjącą (zwaną syndetem). Zawiera w sobie mniej niż 10% mydła, natomiast resztę stanowią syntetyczne detergenty myjące.
Prawidłowy codzienny rytuał demakijażu pozwoli na osiągnięcie promiennej cery. Warto poświęcić więcej czasu na oczyszczenie, dzięki czemu skóra bardzo szybko "odwdzięczy" się nieskazitelnym wyglądem.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze