Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą"

U biegaczy dolegliwości bólowe często powoduje nierówna długość kończyn.

W ostatnich latach bieganie stało się niezwykle popularne. Jednak niewłaściwy dobór obuwia oraz dysfukcje anatomiczne mogą doprowadzić do poważnych kontuzji oraz dolegliwości bólowych. Częstym problemem, o którym biegacze nawet nie wiedzą, jest nierówna długość kończyn. Powodem mogą być np. przykurcze mięśni.

Również waga osoby biegającej ma znaczenie. Ortopedzi są zgodni: bieganie nie jest sportem dla ludzi z nadwagą. Lepiej zacząć od mniej obciążajacych stawy ćwiczeń. Pamiętajmy też, by wystrzegać się długotrwałego biegania po bardzo twardych nawierzchniach.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę! Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów" Jak suszyć mokre włosy? One wiedzą to NAJLEPIEJ! Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? Co zużywa najwięcej PRĄDU W DOMU? Polacy nie mają pojęcia Mistrzowie kuchni gotowali dla kilkudziesięciu nieznajomych! MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Nieustraszone Polki za sterami szybowców. Zobacz ich podniebne akrobacje! Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance Donatan i Cleo na konferencji! Nie mówią po ANGIELSKU!