Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą"

U biegaczy dolegliwości bólowe często powoduje nierówna długość kończyn.

W ostatnich latach bieganie stało się niezwykle popularne. Jednak niewłaściwy dobór obuwia oraz dysfukcje anatomiczne mogą doprowadzić do poważnych kontuzji oraz dolegliwości bólowych. Częstym problemem, o którym biegacze nawet nie wiedzą, jest nierówna długość kończyn. Powodem mogą być np. przykurcze mięśni.

Również waga osoby biegającej ma znaczenie. Ortopedzi są zgodni: bieganie nie jest sportem dla ludzi z nadwagą. Lepiej zacząć od mniej obciążajacych stawy ćwiczeń. Pamiętajmy też, by wystrzegać się długotrwałego biegania po bardzo twardych nawierzchniach.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka Ich problemem jest ZBYT MAŁA WAGA. Wszystko przez choroby cywilizacyjne TVP rusza z nowym REALITY SHOW "Rolnik szuka żony" Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa KREW PĘPOWINOWA naturalnym lekiem na nowotwory? W Polsce już wdrażamy tę metodę Naturalny lek. Łagodzi kaszel, wzmacnia odporność, leczy wrzody Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Jeden napis podpowie, że OKULARY PRZECIWSŁONECZNE są bezpieczne Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód