Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą"

U biegaczy dolegliwości bólowe często powoduje nierówna długość kończyn.

W ostatnich latach bieganie stało się niezwykle popularne. Jednak niewłaściwy dobór obuwia oraz dysfukcje anatomiczne mogą doprowadzić do poważnych kontuzji oraz dolegliwości bólowych. Częstym problemem, o którym biegacze nawet nie wiedzą, jest nierówna długość kończyn. Powodem mogą być np. przykurcze mięśni.

Również waga osoby biegającej ma znaczenie. Ortopedzi są zgodni: bieganie nie jest sportem dla ludzi z nadwagą. Lepiej zacząć od mniej obciążajacych stawy ćwiczeń. Pamiętajmy też, by wystrzegać się długotrwałego biegania po bardzo twardych nawierzchniach.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI Jak szybko nauczyć się JĘZYKÓW OBCYCH? Szkolne metody są nieskuteczne Majdan, Stachursky i Saleta pokazują, jak badać PIERSI! Te triki powinna znać każda pani domu. Ułatwiają pracę w kuchni Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE! Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec Grodzka udostępni mieszkanie autorowi „wSieci”? „Chce sprawdzić, czy napisał prawdę, będzie proces”