Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą"

U biegaczy dolegliwości bólowe często powoduje nierówna długość kończyn.

W ostatnich latach bieganie stało się niezwykle popularne. Jednak niewłaściwy dobór obuwia oraz dysfukcje anatomiczne mogą doprowadzić do poważnych kontuzji oraz dolegliwości bólowych. Częstym problemem, o którym biegacze nawet nie wiedzą, jest nierówna długość kończyn. Powodem mogą być np. przykurcze mięśni.

Również waga osoby biegającej ma znaczenie. Ortopedzi są zgodni: bieganie nie jest sportem dla ludzi z nadwagą. Lepiej zacząć od mniej obciążajacych stawy ćwiczeń. Pamiętajmy też, by wystrzegać się długotrwałego biegania po bardzo twardych nawierzchniach.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Przyczyny braku ochoty na seks po porodzie Anna Mucha wystąpiła w POLSKIM HORRORZE! Janek zdradza, co wydarzy się w DRUGIM SEZONIE "Miłości na bogato" Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął Teraz zwrot zakupionego towaru jest łatwiejszy. Wystarczy znać przepisy Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy Kobieta mogła UMRZEĆ przez SEKS? Sami przyczyniamy się do pogłębienia problemu. Jak walczyć z trudnością z zasypianiem?