Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą"

U biegaczy dolegliwości bólowe często powoduje nierówna długość kończyn.

W ostatnich latach bieganie stało się niezwykle popularne. Jednak niewłaściwy dobór obuwia oraz dysfukcje anatomiczne mogą doprowadzić do poważnych kontuzji oraz dolegliwości bólowych. Częstym problemem, o którym biegacze nawet nie wiedzą, jest nierówna długość kończyn. Powodem mogą być np. przykurcze mięśni.

Również waga osoby biegającej ma znaczenie. Ortopedzi są zgodni: bieganie nie jest sportem dla ludzi z nadwagą. Lepiej zacząć od mniej obciążajacych stawy ćwiczeń. Pamiętajmy też, by wystrzegać się długotrwałego biegania po bardzo twardych nawierzchniach.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze? Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Jest zdrowa, póki nie trafi do puszki. Producenci oszukują i marnują odżywcze wartości SOI Rodzice są czarnoskórzy. Ich dzieci urodziły się z bielactwem Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Jak przechowywać TOREBKI, by się nie niszczyły? EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!"