UCIĄŻLIWA DOLEGLIWOŚĆ dotyka aż 80. procent społeczeństwa! Można jej zapobiec

Hemoroidy występują w organizmie każdego człowieka. Dopiero niezdrowy tryb życia sprawia, że stają się uciążliwą chorobą.

Hemoroidy, nazywane inaczej guzkami krwawicznymi, występują w organizmie każdego człowieka. Pełnią niezwykle ważną fukcję: uszczelniają kanał odbytu oraz pomagają panować nad oddawaniem stolca i gazów.

Dopiero niezdrowy tryb życia, zbyt mało ruchu i siedząca praca sprawiają, że stają się uciążliwą chorobą. Według różnych badań cierpi na nią od 40. do 80. procent społeczeństwa.

O tym, czym jest choroba hemoroidalna i jak jej zapobiec opowiedział nam chirurg i proktolog, dr n.med. Krzysztof Szala.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! Co ciąża zmienia w życiu KOBIETY? Niesamowite wyznanie matki... Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! Ta woda jest najzdrowsza i działa odmładzająco! Marcin Gortat rzucił wyzwanie POLSKIEMU MINISTROWI Pierwsza PARODIA „Miłości na Bogato”! Lepsza od oryginału? Prosta czynność zwiększy skuteczność ćwiczeń. Wystarczy 5 minut dziennie Mucha znów rozczuliła się na wizji. Tym razem na wspomnienie... KARMIENIA PIERSIĄ Polacy na bakier z wodą i mydłem. "Co 10. rodak NIE MA SZCZOTECZKI do zębów" Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą Polacy NARZEKAJĄ NA RZĄD i władzę!