ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja"

Przybywa kobiet, które po trzech miesiącach opłacania składek na ZUS, idą na zwolnienie lekarskie w związku z ciążą i występują o wypłatę ponad 6 tysięcy zł zasiłku miesięcznie.

Przybywa kobiet, które po trzech miesiącach opłacania składek na ZUS, idą na zwolnienie lekarskie w związku z ciążą i występują o wypłatę ponad 6 tysięcy zł zasiłku miesięcznie. Są też takie, które firmę zakładają tuż przed porodem. Wtedy tylko jedna składka w wysokości 3 tysięcy zł może zapewnić im ponad 4 tysiące zasiłku macierzyńskiego przez kolejne 12 miesięcy.

ZUS kontroluje wszystkie podobne przypadki. Okazuje się, że aż 80 procent z nich to jedynie fikcja.

Źródło: TVP

Żródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE! Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? Nie chcą poświęcać się karierze i stawiają na pasje. POKOLENIE Y wkrótce zdominuje rynek pracy Nauka języków w GIMNAZJUM bezskuteczna. System kuleje, a poziom jest gorszy niż podstawowy Oczyszczają organizm, odchudzają. PRZYPRAWY, których nie może zabraknąć w kuchni Skuteczny sposób, jak uchronić się przed kosztownymi SMS-ami Jak nauczyć się asertywności? Najlepszy jest amerykański sposób "na kanapkę" JUSTIN TIMBERLAKE zaśpiewał "Happy Birthday" polskiej fance! Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza? 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie