Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód

Miód ma wiele właściwości zdrowotnych. Pod warunkiem, że nie jest oszukany.

Testy ołówka i wody to dwa skuteczne sposoby na odkrycie, czy kupiony miód faktycznie będzie miał właściwości, o które nam chodzi.

Ołówek kopiowy będzie zabarwiał miód, który ma dosypkę cukru lub dolewkę wody. W teście wody prawdziwy miód osiądzie na dnie szklanki. Sztuczny natychmiast się rozpuści.

Warto też po prostu spojrzeć w sklepie, na datę produkcji miodu. Miód nadaje się do spożycia przez trzy lata. Krystalizuje się po ok. 3 miesiącach. Jeśli więc produkt nie trafił przed chwilą na półkę i nie jest skrystalizowany, to znaczy, że ktoś próbuje nas oszukać.

Źródło: Wiem, co jem/x-news

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają? Drogocenne właściwości KASZY. Jej kaloryczność po ugotowaniu zmniejsza się ponad pięciokrotnie Wykorzystał rentgen do stworzenia ARTYSTYCZNYCH FOTOGRAFII Pomaga rodzić i zna prawa kobiet w ciąży. Kim jest DOULA? Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? Nastolatka ZABIJA ZWIERZĘTA i chwali się tym na Facebooku EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!"