Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód

Miód ma wiele właściwości zdrowotnych. Pod warunkiem, że nie jest oszukany.

Testy ołówka i wody to dwa skuteczne sposoby na odkrycie, czy kupiony miód faktycznie będzie miał właściwości, o które nam chodzi.

Ołówek kopiowy będzie zabarwiał miód, który ma dosypkę cukru lub dolewkę wody. W teście wody prawdziwy miód osiądzie na dnie szklanki. Sztuczny natychmiast się rozpuści.

Warto też po prostu spojrzeć w sklepie, na datę produkcji miodu. Miód nadaje się do spożycia przez trzy lata. Krystalizuje się po ok. 3 miesiącach. Jeśli więc produkt nie trafił przed chwilą na półkę i nie jest skrystalizowany, to znaczy, że ktoś próbuje nas oszukać.

Źródło: Wiem, co jem/x-news

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jakub od pięciu lat systematycznie poprawia urodę... Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Przerażające fakty na temat pracy LEKARZY Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty Niewiarygodny strzał z łuku stopami. Jej partner ani drgnął Kim Kardashian i Kanye West PRZED ŚLUBEM NIECODZIENNY WYPADEK podczas uprawiania seksu Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha Sprawdź, czy grozi Ci uzależnienie od ALKOHOLU