Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód

Miód ma wiele właściwości zdrowotnych. Pod warunkiem, że nie jest oszukany.

Testy ołówka i wody to dwa skuteczne sposoby na odkrycie, czy kupiony miód faktycznie będzie miał właściwości, o które nam chodzi.

Ołówek kopiowy będzie zabarwiał miód, który ma dosypkę cukru lub dolewkę wody. W teście wody prawdziwy miód osiądzie na dnie szklanki. Sztuczny natychmiast się rozpuści.

Warto też po prostu spojrzeć w sklepie, na datę produkcji miodu. Miód nadaje się do spożycia przez trzy lata. Krystalizuje się po ok. 3 miesiącach. Jeśli więc produkt nie trafił przed chwilą na półkę i nie jest skrystalizowany, to znaczy, że ktoś próbuje nas oszukać.

Źródło: Wiem, co jem/x-news

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

SEKS KAMERKI. Tak Polacy zarabiają na życie. Wśród nich samotne matki i młode małżeństwa MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę 2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"? Najlepszy SEKS PO KŁÓTNI. Dlaczego godzimy się w łóżku? Ma najdłuższe nogi w kraju. Ludzie nie mogą oderwać od nich oczu Zarabiają nawet 40 tysięcy miesięcznie! Tak pracują POLSCY MĘŻCZYŹNI na telefon To najgroźniejszy typ aut. Naraża kierowców na nowotwory Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA?