Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód

Miód ma wiele właściwości zdrowotnych. Pod warunkiem, że nie jest oszukany.

Testy ołówka i wody to dwa skuteczne sposoby na odkrycie, czy kupiony miód faktycznie będzie miał właściwości, o które nam chodzi.

Ołówek kopiowy będzie zabarwiał miód, który ma dosypkę cukru lub dolewkę wody. W teście wody prawdziwy miód osiądzie na dnie szklanki. Sztuczny natychmiast się rozpuści.

Warto też po prostu spojrzeć w sklepie, na datę produkcji miodu. Miód nadaje się do spożycia przez trzy lata. Krystalizuje się po ok. 3 miesiącach. Jeśli więc produkt nie trafił przed chwilą na półkę i nie jest skrystalizowany, to znaczy, że ktoś próbuje nas oszukać.

Źródło: Wiem, co jem/x-news

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy DONALD TUSK w X Faktorze! Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ Louis Hamilton zagrał w paintballa z PÓŁNAGIM KOLEGĄ! Strzelał do jego pośladków Co mówią CHORZY MĘŻCZYŹNI? Prawdziwe? Dłuższe dni, lepsza pogoda, a czujesz się gorzej niż zimą? PRZESILENIE WIOSENNE można pokonać To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG