Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają.

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają. Różni się ich muzyka, kultura i obyczaje. Również to, jak zabiegają o względy kobiet.

W bułgarskim mieście Stara Zagora odbywają się tradycyjne targi  żon. Tamtejsi Romowie w ten sposób szukają mężów dla swoich córek. To niejednokrotnie jedyna szansa dla młodych ludzi z tego regionu, aby kogoś poznać. 

Polscy Romowie tę metodę i płacenie za przyszłą żonę uważają za niedopuszczalne. Tu jednak popularne jest… porywanie kobiet. 

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu OŚRODEK OPIEKI dla seniorów - czym kierować się przy wyborze? Co tak naprawdę MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI? Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Sexy bielizna dla katoliczek? "Trzeba podobać się duchowo i po ludzku" Wspólny trening rzeźbi sylwetkę i rozpala zmysły. Jak ćwiczą FIT LOVERS? PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? TVP rusza z nowym REALITY SHOW "Rolnik szuka żony"