Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają.

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają. Różni się ich muzyka, kultura i obyczaje. Również to, jak zabiegają o względy kobiet.

W bułgarskim mieście Stara Zagora odbywają się tradycyjne targi  żon. Tamtejsi Romowie w ten sposób szukają mężów dla swoich córek. To niejednokrotnie jedyna szansa dla młodych ludzi z tego regionu, aby kogoś poznać. 

Polscy Romowie tę metodę i płacenie za przyszłą żonę uważają za niedopuszczalne. Tu jednak popularne jest… porywanie kobiet. 

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać 10-kilogramowy RATLEREK uratował pana przed dzikiem! Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE! NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę Odszedł od polskich świadków Jehowy. Teraz wyznaje, co przeżył DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Kobiety giną za zgodą rodziny. Krwawe prawo nazywa to mordami honorowymi Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać? Zawierają te same substancje, co kostki toaletowe. Wszystko o NAPOJACH GAZOWANYCH Jakie OWOCE jeść latem? Poznaj właściwości owoców sezonowych