Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają.

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają. Różni się ich muzyka, kultura i obyczaje. Również to, jak zabiegają o względy kobiet.

W bułgarskim mieście Stara Zagora odbywają się tradycyjne targi  żon. Tamtejsi Romowie w ten sposób szukają mężów dla swoich córek. To niejednokrotnie jedyna szansa dla młodych ludzi z tego regionu, aby kogoś poznać. 

Polscy Romowie tę metodę i płacenie za przyszłą żonę uważają za niedopuszczalne. Tu jednak popularne jest… porywanie kobiet. 

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo Urządź sobie domowe SPA. Cztery pomysły na piękne włosy i skórę Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć Kim jest Ewa Kopacz i kto jest premierem? CHAJZER zapytał Polaków, wynik jest ZATRWAŻAJĄCY Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu 2 mln Polaków cierpi na przewlekłą chorobę płuc. Połowa o tym nie wie DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Zwiększają temperaturę mózgu i wpływają na zdrowie. Najmniej szkodliwe są... kuchenki mikrofalowe Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA