Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają.

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają. Różni się ich muzyka, kultura i obyczaje. Również to, jak zabiegają o względy kobiet.

W bułgarskim mieście Stara Zagora odbywają się tradycyjne targi  żon. Tamtejsi Romowie w ten sposób szukają mężów dla swoich córek. To niejednokrotnie jedyna szansa dla młodych ludzi z tego regionu, aby kogoś poznać. 

Polscy Romowie tę metodę i płacenie za przyszłą żonę uważają za niedopuszczalne. Tu jednak popularne jest… porywanie kobiet. 

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą" Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT! Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo?