Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają.

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają. Różni się ich muzyka, kultura i obyczaje. Również to, jak zabiegają o względy kobiet.

W bułgarskim mieście Stara Zagora odbywają się tradycyjne targi  żon. Tamtejsi Romowie w ten sposób szukają mężów dla swoich córek. To niejednokrotnie jedyna szansa dla młodych ludzi z tego regionu, aby kogoś poznać. 

Polscy Romowie tę metodę i płacenie za przyszłą żonę uważają za niedopuszczalne. Tu jednak popularne jest… porywanie kobiet. 

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej Urodziła się z DEFEKTEM NARZĄDÓW. Lekarz opracował zdumiewającą metodę leczenia Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? ENERGICZNA Natasza Urbańska promuje swoją płytę. Przesadziła z ekspresją? Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW Bezsenność przyczyną otyłości? Badania to potwierdzają Mężczyzna z szydełkiem. Kiedyś się tego wstydził, dziś robi na tym biznes Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Wstydliwy problem kobiet. By sobie pomóc, ty i partner powinniście przestrzegać kilku zasad Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku