Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają.

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają. Różni się ich muzyka, kultura i obyczaje. Również to, jak zabiegają o względy kobiet.

W bułgarskim mieście Stara Zagora odbywają się tradycyjne targi  żon. Tamtejsi Romowie w ten sposób szukają mężów dla swoich córek. To niejednokrotnie jedyna szansa dla młodych ludzi z tego regionu, aby kogoś poznać. 

Polscy Romowie tę metodę i płacenie za przyszłą żonę uważają za niedopuszczalne. Tu jednak popularne jest… porywanie kobiet. 

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW Seks bez tajemnic. Nastolatki i dziewictwo Osobne łóżka świadczą o kryzysie w związku? "To może być odświeżające" Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze To NAJCZĘSTSZY NOWOTWÓR u Polek. Wciąż zapominamy o ważnym badaniu Sexy bielizna dla katoliczek? "Trzeba podobać się duchowo i po ludzku" Kim jest Ewa Kopacz i kto jest premierem? CHAJZER zapytał Polaków, wynik jest ZATRWAŻAJĄCY Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki"