Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają.

Tradycje Romów różnią się w zależności od regionu, w którym mieszkają. Różni się ich muzyka, kultura i obyczaje. Również to, jak zabiegają o względy kobiet.

W bułgarskim mieście Stara Zagora odbywają się tradycyjne targi  żon. Tamtejsi Romowie w ten sposób szukają mężów dla swoich córek. To niejednokrotnie jedyna szansa dla młodych ludzi z tego regionu, aby kogoś poznać. 

Polscy Romowie tę metodę i płacenie za przyszłą żonę uważają za niedopuszczalne. Tu jednak popularne jest… porywanie kobiet. 

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek BLW - kontrowersyjna metoda karmienia dzieci Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? Fenomenalne KREACJE OSCAROWE, które przeszły do historii Tak wygląda najbrzydszy pies świata Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW Przez ojca sadystę straciła wiarę w siebie. Niezwykła metamorfoza pani Krystyny Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Najlepszy sposób KROJENIA CEBULI według Gordona Ramseya