Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników

"Mięsem były pokrywki, frytki to były pocięte słomki, sałata to zielona krępina". Tak uczyli się... gotować.

Jeden z najpopularniejszych fast foodów na świecie pojawił się w Polsce 17 czerwca 1992 roku na rogu ulicy Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Od czasu powstania restauracji do momentu utworzenia jednej z nich w Polsce musiały minąć aż 52 lata.

Polacy oczekiwali na ten moment z niecierpliwością. Klientów było tak dużo, że w dniu otwarcia fast foodu ustanowiony został rekord świata w liczbie transakcji. W sumie dokonano 13,3 tysiąca zamówień!

Zobaczcie archiwalne nagranie rozmowy z pierwszymi pracownikami, którzy opowiadali, jak uczyli się gotować…

Uczyliśmy się tak naprawdę na sucho. Mięsem były pokrywki od słoików, frytki to były pocięte słomki, sałata to zielona krępina. I na tym się uczyliśmy, bo tych produktów po prostu nie było - tłumaczyła wówczas jedna z zatrudnionych.

Źródło: TVP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Co piąty turysta wraca z egzotyczną chorobą. "To personel przenosi choroby" Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ! KOT-PIELĘGNIARZ pomaga w leczeniu innych. Sam cudem uniknął uśpienia Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Wady i zalety porodu w wodzie. Kiedy warto wybrać tę metodę? Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób Julita SCHUDŁA… 65 kilogramów! Co mówią CHORZY MĘŻCZYŹNI? Prawdziwe? W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu