Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna?

Lecznica marihuana jest zupełnie inna niż sprzedawana przez handlarzy

Lecznicza marihuana wzbudza wiele kontrowersji. Choć potwierdzono jej skuteczność w łagodzeniu objawów jaskry, bólów związanych ze stwardnieniem rozsianym, a także podczas chemioterapii, o medycznym zastosowaniu zioła wciąż mówi się niechętnie. Czy istnieją jednak powody do obaw? Lekarze zapewniają, że roślina hodowana w celach medycznych ma zupełnie inny skład od tej, którą sprzedaje się nielegalnie.

Czy lecznicza marihuana może uzależniać? - Doznań psychicznych czy emocjonalnych pacjenci nie doświadczają. To są inne dawki - wyjaśnił internista Paweł Grzesiowski. — Marihuana medyczna jest ziołem takim samym, jak rumianek czy dziurawiec. Odmawianie ludziom tego leku uważałbym za nieetyczne - dodał specjalista.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" Conchita Wurst pokazuje, jak zmienia się w KOBIETĘ! Zarabiają na spełnianiu fantazji z "50 Twarzy Greya" Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama DONALD TUSK w X Faktorze! ANJA RUBIK jako dresiara w klipie Doroty Masłowskiej! Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Jak suszyć mokre włosy? One wiedzą to NAJLEPIEJ! Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure?