Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna?

Lecznica marihuana jest zupełnie inna niż sprzedawana przez handlarzy

Lecznicza marihuana wzbudza wiele kontrowersji. Choć potwierdzono jej skuteczność w łagodzeniu objawów jaskry, bólów związanych ze stwardnieniem rozsianym, a także podczas chemioterapii, o medycznym zastosowaniu zioła wciąż mówi się niechętnie. Czy istnieją jednak powody do obaw? Lekarze zapewniają, że roślina hodowana w celach medycznych ma zupełnie inny skład od tej, którą sprzedaje się nielegalnie.

Czy lecznicza marihuana może uzależniać? - Doznań psychicznych czy emocjonalnych pacjenci nie doświadczają. To są inne dawki - wyjaśnił internista Paweł Grzesiowski. — Marihuana medyczna jest ziołem takim samym, jak rumianek czy dziurawiec. Odmawianie ludziom tego leku uważałbym za nieetyczne - dodał specjalista.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak żyć z KREDYTEM NA 30 LAT? Tak wygląda najbrzydszy pies świata OBUDZIŁA SIĘ w trakcie cesarskiego cięcia. „Ten ból był nie do zniesienia” Jak bezpiecznie się opalić? Zdrowsze alternatywy dla plażowania Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy" 25 sposobów na wiązanie KOBIECEGO SZALA Jak przechowywać MIĘSO I WĘDLINY? Koniecznie rozpakuj je z folii Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! One zdradzają twój prawdziwy wiek. Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek na szyi i dekolcie? Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Zachwycająca Gwyneth Paltrow stylizowana na IKONY AMERYKI! Skuteczny sposób, jak uchronić się przed kosztownymi SMS-ami