Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna?

Lecznica marihuana jest zupełnie inna niż sprzedawana przez handlarzy

Lecznicza marihuana wzbudza wiele kontrowersji. Choć potwierdzono jej skuteczność w łagodzeniu objawów jaskry, bólów związanych ze stwardnieniem rozsianym, a także podczas chemioterapii, o medycznym zastosowaniu zioła wciąż mówi się niechętnie. Czy istnieją jednak powody do obaw? Lekarze zapewniają, że roślina hodowana w celach medycznych ma zupełnie inny skład od tej, którą sprzedaje się nielegalnie.

Czy lecznicza marihuana może uzależniać? - Doznań psychicznych czy emocjonalnych pacjenci nie doświadczają. To są inne dawki - wyjaśnił internista Paweł Grzesiowski. — Marihuana medyczna jest ziołem takim samym, jak rumianek czy dziurawiec. Odmawianie ludziom tego leku uważałbym za nieetyczne - dodał specjalista.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować Abstrachuje szczerze o FACEBOOKU i INSTAGRAMIE! Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby Plemienne wojny, porwania i epidemie. Mimo niebezpieczeństw nie chcą wracać do Polski Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Komosa ryżowa i amarantus, czyli pseudozboża Rewolucyjna metoda odchudzania. Potrzebujesz jedynie… ścierek kuchennych