Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna?

Lecznica marihuana jest zupełnie inna niż sprzedawana przez handlarzy

Lecznicza marihuana wzbudza wiele kontrowersji. Choć potwierdzono jej skuteczność w łagodzeniu objawów jaskry, bólów związanych ze stwardnieniem rozsianym, a także podczas chemioterapii, o medycznym zastosowaniu zioła wciąż mówi się niechętnie. Czy istnieją jednak powody do obaw? Lekarze zapewniają, że roślina hodowana w celach medycznych ma zupełnie inny skład od tej, którą sprzedaje się nielegalnie.

Czy lecznicza marihuana może uzależniać? - Doznań psychicznych czy emocjonalnych pacjenci nie doświadczają. To są inne dawki - wyjaśnił internista Paweł Grzesiowski. — Marihuana medyczna jest ziołem takim samym, jak rumianek czy dziurawiec. Odmawianie ludziom tego leku uważałbym za nieetyczne - dodał specjalista.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jakie ZWIERZĘ dla ALERGIKA? Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski. Tak robili to Majowie! Szyk na stoku to nie wszystko. Kilka rad, co spakować na ferie Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz Polka nazywana "najszybszą babcią świata". Zdobyła Mont Blanc mając 68 lat Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową"