Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna?

Lecznica marihuana jest zupełnie inna niż sprzedawana przez handlarzy

Lecznicza marihuana wzbudza wiele kontrowersji. Choć potwierdzono jej skuteczność w łagodzeniu objawów jaskry, bólów związanych ze stwardnieniem rozsianym, a także podczas chemioterapii, o medycznym zastosowaniu zioła wciąż mówi się niechętnie. Czy istnieją jednak powody do obaw? Lekarze zapewniają, że roślina hodowana w celach medycznych ma zupełnie inny skład od tej, którą sprzedaje się nielegalnie.

Czy lecznicza marihuana może uzależniać? - Doznań psychicznych czy emocjonalnych pacjenci nie doświadczają. To są inne dawki - wyjaśnił internista Paweł Grzesiowski. — Marihuana medyczna jest ziołem takim samym, jak rumianek czy dziurawiec. Odmawianie ludziom tego leku uważałbym za nieetyczne - dodał specjalista.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH Polacy NARZEKAJĄ NA RZĄD i władzę! Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu Ich problemem jest ZBYT MAŁA WAGA. Wszystko przez choroby cywilizacyjne Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Od urodzenia NIE MA RĄK. Pokazał, jak się goli Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Jakie ryby jeść, a jakich unikać? Na czarnej liście m.in. TOKSYCZNY TUŃCZYK