Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH

Antybiotyki powinny być stosowane wyłacznie w przypadku zakażeń bakteryjnych.

Gdy lekarz przepisze nam antybiotyk, ufamy, że to pomoże nam zwalczyć chorobę. Okazuje się, że niekoniecznie. Antybiotyki powinny być stosowane wyłącznie w przypadku chorób wywołanych przez bakterie. Specjaliści jednak za ich pomocą leczą również zakażenia wirusowe, np. grypę. To poważny błąd, gdyż taki lek może powodować zmiany w pozytywnych bakteriach i szkodzić zdrowiu.

Zobaczcie, jak powstają tak chętnie przepisywane przez lekarzy farmaceutyki i w jaki sposób działają na ludzki organizm.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ! Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura Rady dziadka, jak być ZDROWYM W ZIMIE Rewolucyjna metoda odchudzania. Potrzebujesz jedynie… ścierek kuchennych Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? EDYTA GÓRNIAK płacze. "Nie wiem jak, ale muszę nagrać płytę" Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Wadliwe IMPLANTY PIERSI nadal zagrażają zdrowiu kobiet. Wśród poszkodowanych Polki Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! WRZODY ŻOŁĄDKA to nie wynik złej diety. Skąd się biorą i jak sobie pomóc?