Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH

Antybiotyki powinny być stosowane wyłacznie w przypadku zakażeń bakteryjnych.

Gdy lekarz przepisze nam antybiotyk, ufamy, że to pomoże nam zwalczyć chorobę. Okazuje się, że niekoniecznie. Antybiotyki powinny być stosowane wyłącznie w przypadku chorób wywołanych przez bakterie. Specjaliści jednak za ich pomocą leczą również zakażenia wirusowe, np. grypę. To poważny błąd, gdyż taki lek może powodować zmiany w pozytywnych bakteriach i szkodzić zdrowiu.

Zobaczcie, jak powstają tak chętnie przepisywane przez lekarzy farmaceutyki i w jaki sposób działają na ludzki organizm.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Janek zdradza, co wydarzy się w DRUGIM SEZONIE "Miłości na bogato" Kiedyś złote korony, teraz szmaragdy i platyna. BIŻUTERIA NA ZĘBACH wraca do łask Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy Anna Komorowska: "Na trudne sytuacje nasza rodzina jest idealna!" Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK Skuteczny sposób, jak uchronić się przed kosztownymi SMS-ami RUTYNOWY ZABIEG podczas porodu jednak NIEPRAWIDŁOWY? "To okaleczenie" PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! 92-letnia rekordzistka w MARATONACH. Kilkadziesiąt kilometrów to dla niej nie problem Jaki BIUSTONOSZ na siłownię? Kobiety często popełniają błąd