Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH

Antybiotyki powinny być stosowane wyłacznie w przypadku zakażeń bakteryjnych.

Gdy lekarz przepisze nam antybiotyk, ufamy, że to pomoże nam zwalczyć chorobę. Okazuje się, że niekoniecznie. Antybiotyki powinny być stosowane wyłącznie w przypadku chorób wywołanych przez bakterie. Specjaliści jednak za ich pomocą leczą również zakażenia wirusowe, np. grypę. To poważny błąd, gdyż taki lek może powodować zmiany w pozytywnych bakteriach i szkodzić zdrowiu.

Zobaczcie, jak powstają tak chętnie przepisywane przez lekarzy farmaceutyki i w jaki sposób działają na ludzki organizm.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Proste patenty na rozciągnięcie butów. Nawet o 2 centymetry! Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć Kontrowersyjna miłość WIĘŹNIAREK. Poznały się na planie filmu Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Siostra Beyonce POBIŁA JAY-Z! Jak przechowywać MIĘSO I WĘDLINY? Koniecznie rozpakuj je z folii Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy