WRZODY ŻOŁĄDKA to nie wynik złej diety. Skąd się biorą i jak sobie pomóc?

Choroba to czesto wynik stresu, dużych ilości kawy i alkoholu oraz przyjmowanych leków.

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest chorobą infekcyjną. 95 proc. przypadków wrzodów dwunastnicy i 70 proc. wrzodów żołądka powodują bakterie Helicobacter pyroli. Pozostała część to wynik przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (ibuprofen, naproksen). Ponadto w powstawaniu choroby kluczową rolę odgrywają: stres, duże ilości spożywanej kawy i alkoholu oraz palenie papierosów.

Częstym błędem lekarzy jest zalecenie kuracji u każdego, u kogo wykryto Helicobacter pyroli, jednak leczyć powinno się wyłącznie chorobę, którą bakteria powoduje. Dlatego badanie krwi nie wystarczy. Wrzody na żołądku można zdiagnozować jedynie za pomocą gastrologii.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Pijesz WODĘ prosto z BUTELKI? To poważny błąd Japonki oszalały na punkcie tej mody. GOLĄ TWARZE u profesjonalnych golibrodów Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej Ostatni CZAS NA ODCZULENIE dla alergików. Zostało tylko kilka dni Wykorzystał rentgen do stworzenia ARTYSTYCZNYCH FOTOGRAFII Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety Brutalna prawda o skutkach PALENIA PAPIEROSÓW Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D