WRZODY ŻOŁĄDKA to nie wynik złej diety. Skąd się biorą i jak sobie pomóc?

Choroba to czesto wynik stresu, dużych ilości kawy i alkoholu oraz przyjmowanych leków.

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest chorobą infekcyjną. 95 proc. przypadków wrzodów dwunastnicy i 70 proc. wrzodów żołądka powodują bakterie Helicobacter pyroli. Pozostała część to wynik przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (ibuprofen, naproksen). Ponadto w powstawaniu choroby kluczową rolę odgrywają: stres, duże ilości spożywanej kawy i alkoholu oraz palenie papierosów.

Częstym błędem lekarzy jest zalecenie kuracji u każdego, u kogo wykryto Helicobacter pyroli, jednak leczyć powinno się wyłącznie chorobę, którą bakteria powoduje. Dlatego badanie krwi nie wystarczy. Wrzody na żołądku można zdiagnozować jedynie za pomocą gastrologii.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Afera w łotewskiej polityce. Rzeczniczka rządu na castingu do FILMU PORNOGRAFICZNEGO! Toksyczne elektrośmieci szkodzą zdrowiu człowieka. Te są najgroźniejsze Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Tatuował ją BYŁY chłopak. Tego nie przewidziała... EDYTA GÓRNIAK płacze. "Nie wiem jak, ale muszę nagrać płytę" Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Jakie OWOCE jeść latem? Poznaj właściwości owoców sezonowych Ten zabieg to nie tylko pedicure. Może uchronić przed amputacją stopy Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej Co mówią CHORZY MĘŻCZYŹNI? Prawdziwe? Męska płodność jest CORAZ GORSZA?