WRZODY ŻOŁĄDKA to nie wynik złej diety. Skąd się biorą i jak sobie pomóc?

Choroba to czesto wynik stresu, dużych ilości kawy i alkoholu oraz przyjmowanych leków.

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest chorobą infekcyjną. 95 proc. przypadków wrzodów dwunastnicy i 70 proc. wrzodów żołądka powodują bakterie Helicobacter pyroli. Pozostała część to wynik przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (ibuprofen, naproksen). Ponadto w powstawaniu choroby kluczową rolę odgrywają: stres, duże ilości spożywanej kawy i alkoholu oraz palenie papierosów.

Częstym błędem lekarzy jest zalecenie kuracji u każdego, u kogo wykryto Helicobacter pyroli, jednak leczyć powinno się wyłącznie chorobę, którą bakteria powoduje. Dlatego badanie krwi nie wystarczy. Wrzody na żołądku można zdiagnozować jedynie za pomocą gastrologii.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii Jak ukryć BIUSTONOSZ pod sukienką? Warto znać te gadżety Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile! Ukraińcy zdradzili szczegóły pracy z Madonną. "Ujęcia powtarzaliśmy nawet 40 razy" UNIWERSALNA modelka? Pozuje jako kobieta i mężczyzna NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę Janusz Józefowicz: „Ojcostwo jest trudniejsze niż macierzyństwo” Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol