WRZODY ŻOŁĄDKA to nie wynik złej diety. Skąd się biorą i jak sobie pomóc?

Choroba to czesto wynik stresu, dużych ilości kawy i alkoholu oraz przyjmowanych leków.

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest chorobą infekcyjną. 95 proc. przypadków wrzodów dwunastnicy i 70 proc. wrzodów żołądka powodują bakterie Helicobacter pyroli. Pozostała część to wynik przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (ibuprofen, naproksen). Ponadto w powstawaniu choroby kluczową rolę odgrywają: stres, duże ilości spożywanej kawy i alkoholu oraz palenie papierosów.

Częstym błędem lekarzy jest zalecenie kuracji u każdego, u kogo wykryto Helicobacter pyroli, jednak leczyć powinno się wyłącznie chorobę, którą bakteria powoduje. Dlatego badanie krwi nie wystarczy. Wrzody na żołądku można zdiagnozować jedynie za pomocą gastrologii.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

DONALD TUSK w X Faktorze! Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu" Robert Biedroń o Januszu Palikocie: "Myślę, że się pogubił" Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie Edukacja seksualna coraz bardziej kontrowersyjna. "To zmusza dzieci do oglądania PORNOGRAFII" Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej! Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET Tak wygląda najbrzydszy pies świata