WRZODY ŻOŁĄDKA to nie wynik złej diety. Skąd się biorą i jak sobie pomóc?

Choroba to czesto wynik stresu, dużych ilości kawy i alkoholu oraz przyjmowanych leków.

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy jest chorobą infekcyjną. 95 proc. przypadków wrzodów dwunastnicy i 70 proc. wrzodów żołądka powodują bakterie Helicobacter pyroli. Pozostała część to wynik przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych (ibuprofen, naproksen). Ponadto w powstawaniu choroby kluczową rolę odgrywają: stres, duże ilości spożywanej kawy i alkoholu oraz palenie papierosów.

Częstym błędem lekarzy jest zalecenie kuracji u każdego, u kogo wykryto Helicobacter pyroli, jednak leczyć powinno się wyłącznie chorobę, którą bakteria powoduje. Dlatego badanie krwi nie wystarczy. Wrzody na żołądku można zdiagnozować jedynie za pomocą gastrologii.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? To nie są zdjęcia! REALISTYCZNE OBRAZY zostały wykonane długopisem DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną Rosjanie nabijają się z AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDKI. Przesadzili? Jak radzić sobie z bólem pleców W CIĄŻY? Proste ćwiczenia przyniosą ulgę Zarabiają na spełnianiu fantazji z "50 Twarzy Greya" Chorzy na raka w kontrowersyjnej kampanii Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! JEJ SYNOWIE są homoseksualistami Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć