Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze?

Teriery są bardzo ruchliwe, a mopsy nie znoszą samotności.

W mieszkaniach o niewielkim metrażu najswobodniej będą się czuły małe psy, szczególnie te miniaturowe. Trzeba jednak pamiętać, że niechętnie uczą się one korzystać z kuwety. Psy o długiej sierści takie jak maltańczyki, yorki czy biszony wymagają szczególnej pielęgnacji. Natomiast teriery są bardzo ruchliwe, dlatego nie będą czuły się swobodnie w małych pomieszczeniach.

Psy miniaturowe fantastycznie odnajdują się w małych mieszkaniach. Ale nie będę one korzystać z kuwety, ponieważ tak jak wszystkie psy również potrzebują wychodzić na zewnątrz. Mały pies również może nam rozwalić mieszkanie, to zależy od temperamentu – mówi psia behawiorystka, Katarzyna Bargiełowska.

Dokonując wyboru psa warto skontaktować się z hodowcą, który doradzi nam, jaka rasa będzie najlepsza dla domowych warunków.

Źródło: TVP

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

„Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy? Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą PREZYDENT składa życzenia fejsbukowiczom! Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Najnowsze odkrycie kosmetologii. Zapobiega ZMARSZCZKOM i zwalcza CELLULIT Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? Żywiołowy taniec CHŁOPCA do piosenki Lady Gagi! Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! Jak szybko nauczyć się JĘZYKÓW OBCYCH? Szkolne metody są nieskuteczne