Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze?

Teriery są bardzo ruchliwe, a mopsy nie znoszą samotności.

W mieszkaniach o niewielkim metrażu najswobodniej będą się czuły małe psy, szczególnie te miniaturowe. Trzeba jednak pamiętać, że niechętnie uczą się one korzystać z kuwety. Psy o długiej sierści takie jak maltańczyki, yorki czy biszony wymagają szczególnej pielęgnacji. Natomiast teriery są bardzo ruchliwe, dlatego nie będą czuły się swobodnie w małych pomieszczeniach.

Psy miniaturowe fantastycznie odnajdują się w małych mieszkaniach. Ale nie będę one korzystać z kuwety, ponieważ tak jak wszystkie psy również potrzebują wychodzić na zewnątrz. Mały pies również może nam rozwalić mieszkanie, to zależy od temperamentu – mówi psia behawiorystka, Katarzyna Bargiełowska.

Dokonując wyboru psa warto skontaktować się z hodowcą, który doradzi nam, jaka rasa będzie najlepsza dla domowych warunków.

Źródło: TVP

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Zajęcia z EWĄ CHODAKOWSKĄ zamiast lekcji WF-u Jest zdrowa, póki nie trafi do puszki. Producenci oszukują i marnują odżywcze wartości SOI MAJEWSKI parodiuje "Filiżankę" Michała Wiśniewskiego W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! Najbardziej wartościowy sok. Oprócz witamin zawiera składnik wspomagający odchudzanie Równouprawnienie to mit. Widać to zwłaszcza w PRACY KOBIET NAJSTARSZA EKSPEDIENTKA w Polsce. Ma 92 lata i własny sklep! Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów! Jak przechowywać MIĘSO I WĘDLINY? Koniecznie rozpakuj je z folii