Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze?

Teriery są bardzo ruchliwe, a mopsy nie znoszą samotności.

W mieszkaniach o niewielkim metrażu najswobodniej będą się czuły małe psy, szczególnie te miniaturowe. Trzeba jednak pamiętać, że niechętnie uczą się one korzystać z kuwety. Psy o długiej sierści takie jak maltańczyki, yorki czy biszony wymagają szczególnej pielęgnacji. Natomiast teriery są bardzo ruchliwe, dlatego nie będą czuły się swobodnie w małych pomieszczeniach.

Psy miniaturowe fantastycznie odnajdują się w małych mieszkaniach. Ale nie będę one korzystać z kuwety, ponieważ tak jak wszystkie psy również potrzebują wychodzić na zewnątrz. Mały pies również może nam rozwalić mieszkanie, to zależy od temperamentu – mówi psia behawiorystka, Katarzyna Bargiełowska.

Dokonując wyboru psa warto skontaktować się z hodowcą, który doradzi nam, jaka rasa będzie najlepsza dla domowych warunków.

Źródło: TVP

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zakonnik uczy internautów, jak zrobić CROISSANTY Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE! Jak wybrać dobrą RYBĘ? Niebezpieczne takie gatunki jak tuńczyk czy panga Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść? To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ! Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia Takie zachowanie to już MOBBING. Nie pozwól na to pracodawcy Jak suszyć mokre włosy? One wiedzą to NAJLEPIEJ! Banalna recepta na zachowanie MŁODOŚCI. Kolory na talerzu