Jakie PRAWA ma kobieta wracająca do pracy po URODZENIU DZIECKA?

Pracownik-matka nie może pracować po godzinach i powinna mieć przerwę na karmienie malucha.

Kobieta wracająca do pracy po urlopie macierzyńskim musi zostać przyjęta na to samo stanowisko, które zajmowała przed urodzeniem dziecka i otrzymywać wynagrodzenie nie niższe niż przed porodem. Ponadto osoba taka nie może (chyba że wyraziła zgodę) zostać delegowana poza stałe miejsce zatrudnienia ani pracować w godzinach nadliczbowych czy nocnych. Prawa te przysługują do ukończenia przez dziecko czterech lat.

Matki po uzyskaniu zgody osoby zatrudniającej mogą również wykonywać pracę w elastycznych godzinach. Przysługuje im także przerwa na karmienie malucha.

 Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Przeżyła ŚMIERĆ KLINICZNĄ. Co widziała? Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT! Komosa ryżowa i amarantus, czyli pseudozboża Najnowsze odkrycie kosmetologii. Zapobiega ZMARSZCZKOM i zwalcza CELLULIT Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat Młodzi rodzice odetchną z ulgą? Te pieluchy są suche nawet 12 godzin! Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna?