Jakie PRAWA ma kobieta wracająca do pracy po URODZENIU DZIECKA?

Pracownik-matka nie może pracować po godzinach i powinna mieć przerwę na karmienie malucha.

Kobieta wracająca do pracy po urlopie macierzyńskim musi zostać przyjęta na to samo stanowisko, które zajmowała przed urodzeniem dziecka i otrzymywać wynagrodzenie nie niższe niż przed porodem. Ponadto osoba taka nie może (chyba że wyraziła zgodę) zostać delegowana poza stałe miejsce zatrudnienia ani pracować w godzinach nadliczbowych czy nocnych. Prawa te przysługują do ukończenia przez dziecko czterech lat.

Matki po uzyskaniu zgody osoby zatrudniającej mogą również wykonywać pracę w elastycznych godzinach. Przysługuje im także przerwa na karmienie malucha.

 Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Pijesz dużo wody? To może ci zaszkodzić! Jeszcze groźniejszy jest inny zwyczaj JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Jak radzić sobie z NADMIERNĄ POTLIWOŚCIĄ? Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" HIT INTERNETU! YouTube podsumował 2013 rok 5-latek z Polski podbija świat mody! Co zrobić, gdy masz za duży dekolt? Modowe porady CHRZEŚCIJANKI Grodzka udostępni mieszkanie autorowi „wSieci”? „Chce sprawdzić, czy napisał prawdę, będzie proces”