Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU?

Cukry są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego.

Gdy na dworze robi się cieplej, wiele osób rozważa przejście na dietę. Pierwszą myślą jest ta o ograniczeniu cukru. Jednak dietetycy ostrzegają: cukier jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania mózgu i nerwów. Należy jednak dbać o to, by nie przekraczać dziennej dawki. Zobaczcie, ile wynosi dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

 Przy okazji warto pamiętać, że poranny jogging bez dostarczenia organizmowi energii w postaci śniadania może być bardzo niebezpieczny i zakończyć się hipoglikemią.

 Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Co piąte dziecko UDAJE DOROSŁEGO w sieci! Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Internet ŚMIEJE SIĘ z premier Ewy Kopacz. Wszystko przez NAGRANIE O OSCARACH CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI Robert Biedroń o Januszu Palikocie: "Myślę, że się pogubił" Zwiększają temperaturę mózgu i wpływają na zdrowie. Najmniej szkodliwe są... kuchenki mikrofalowe Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry