Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU?

Cukry są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego.

Gdy na dworze robi się cieplej, wiele osób rozważa przejście na dietę. Pierwszą myślą jest ta o ograniczeniu cukru. Jednak dietetycy ostrzegają: cukier jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania mózgu i nerwów. Należy jednak dbać o to, by nie przekraczać dziennej dawki. Zobaczcie, ile wynosi dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

 Przy okazji warto pamiętać, że poranny jogging bez dostarczenia organizmowi energii w postaci śniadania może być bardzo niebezpieczny i zakończyć się hipoglikemią.

 Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej Popularne mity o wpływie cholesterolu i tłuszczu na dietę Co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Tak zdradzają Polacy Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Ta woda jest najzdrowsza i działa odmładzająco! Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita! Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą