Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU?

Cukry są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mózgu i układu nerwowego.

Gdy na dworze robi się cieplej, wiele osób rozważa przejście na dietę. Pierwszą myślą jest ta o ograniczeniu cukru. Jednak dietetycy ostrzegają: cukier jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania mózgu i nerwów. Należy jednak dbać o to, by nie przekraczać dziennej dawki. Zobaczcie, ile wynosi dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

 Przy okazji warto pamiętać, że poranny jogging bez dostarczenia organizmowi energii w postaci śniadania może być bardzo niebezpieczny i zakończyć się hipoglikemią.

 Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?" Ulubiony napój na zimowe wieczory. Poprawi humor i rozgrzeje Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo Tak wygląda najbrzydszy pies świata Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po" Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Jeden napis podpowie, że OKULARY PRZECIWSŁONECZNE są bezpieczne Uważaj na ZIELONE KOKTAJLE. Mogą być szkodliwe dla nerek