„Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach?

Średnio na dwutygodniowy wyjazd przekazujemy 220 zł. Co zrobić, gdy kwota okaże się zbyt mała?

Jaką kwotę dać dziecku na wakacyjny wyjazd? Średnio na dwutygodniowe kolonie przekazujemy ok. 220 złotych. Kwota powinna zależeć nie tylko od tego, gdzie dziecko spędzi czas wolny, lecz także – jak radzi sobie z gospodarowaniem finansami.

Zanim pociecha wyjedzie, warto porozmawiać z nią o pieniądzach i wytłumaczyć, że są one wynikiem ciężkiej pracy. Należy też uczulić dziecko na to, by nie chwaliło się tym, jaką kwotę wzięło z domu, nie nosiło całej zabranej gotówki przy sobie ani nie kupowało zbędnych słodkości i bibelotów.

Na pierwszy okres warto dać dziecku stosunkowo niedużo pieniędzy. Ma to sprawić, że nie zacznie ich roztrwaniać, ale będzie je kontrolowało i zastanawiało się nad wydatkami. Za to na drugą cześć wyjazdu wesprzyjmy dziecko dodatkowymi pieniędzmi. Pozwoli mu to na przyjemniejsze spędzenie wolnego czasu – radzi ekspert, analityk Przemysław Kasza.

Rodzice wyjeżdżającego dziecka muszą zdecydować się, w jakiej postaci przekazać mu pieniądze – mają do wyboru trzy opcje: gotówka, karta do rachunku lub karta przedpłacona.

Źródło: Infowire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie NAJSTARSZA EKSPEDIENTKA w Polsce. Ma 92 lata i własny sklep! Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę! Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA Tak przygotowywali się do otwarcia pierwszego fast foodu w Polsce. Archiwalna relacja pracowników Sekretna misja księdza Jana. Zbiera KOBIECĄ BIELIZNĘ Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ