„Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach?

Średnio na dwutygodniowy wyjazd przekazujemy 220 zł. Co zrobić, gdy kwota okaże się zbyt mała?

Jaką kwotę dać dziecku na wakacyjny wyjazd? Średnio na dwutygodniowe kolonie przekazujemy ok. 220 złotych. Kwota powinna zależeć nie tylko od tego, gdzie dziecko spędzi czas wolny, lecz także – jak radzi sobie z gospodarowaniem finansami.

Zanim pociecha wyjedzie, warto porozmawiać z nią o pieniądzach i wytłumaczyć, że są one wynikiem ciężkiej pracy. Należy też uczulić dziecko na to, by nie chwaliło się tym, jaką kwotę wzięło z domu, nie nosiło całej zabranej gotówki przy sobie ani nie kupowało zbędnych słodkości i bibelotów.

Na pierwszy okres warto dać dziecku stosunkowo niedużo pieniędzy. Ma to sprawić, że nie zacznie ich roztrwaniać, ale będzie je kontrolowało i zastanawiało się nad wydatkami. Za to na drugą cześć wyjazdu wesprzyjmy dziecko dodatkowymi pieniędzmi. Pozwoli mu to na przyjemniejsze spędzenie wolnego czasu – radzi ekspert, analityk Przemysław Kasza.

Rodzice wyjeżdżającego dziecka muszą zdecydować się, w jakiej postaci przekazać mu pieniądze – mają do wyboru trzy opcje: gotówka, karta do rachunku lub karta przedpłacona.

Źródło: Infowire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Idealne ciastka na deszczowe wieczory. 4 składniki i gotowe 25 sposobów na wiązanie KOBIECEGO SZALA Ostatni CZAS NA ODCZULENIE dla alergików. Zostało tylko kilka dni Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj Podnoszą ciężary i wciąż czują się atrakcyjnie. Tak wyglądają polskie sztangistki Dwa testy i masz pewność, że wybrałaś dobry miód Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać? Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem! W niej tkwi sekret udanych WYPIEKÓW. Jak wybrać tę odpowiednią?