„Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach?

Średnio na dwutygodniowy wyjazd przekazujemy 220 zł. Co zrobić, gdy kwota okaże się zbyt mała?

Jaką kwotę dać dziecku na wakacyjny wyjazd? Średnio na dwutygodniowe kolonie przekazujemy ok. 220 złotych. Kwota powinna zależeć nie tylko od tego, gdzie dziecko spędzi czas wolny, lecz także – jak radzi sobie z gospodarowaniem finansami.

Zanim pociecha wyjedzie, warto porozmawiać z nią o pieniądzach i wytłumaczyć, że są one wynikiem ciężkiej pracy. Należy też uczulić dziecko na to, by nie chwaliło się tym, jaką kwotę wzięło z domu, nie nosiło całej zabranej gotówki przy sobie ani nie kupowało zbędnych słodkości i bibelotów.

Na pierwszy okres warto dać dziecku stosunkowo niedużo pieniędzy. Ma to sprawić, że nie zacznie ich roztrwaniać, ale będzie je kontrolowało i zastanawiało się nad wydatkami. Za to na drugą cześć wyjazdu wesprzyjmy dziecko dodatkowymi pieniędzmi. Pozwoli mu to na przyjemniejsze spędzenie wolnego czasu – radzi ekspert, analityk Przemysław Kasza.

Rodzice wyjeżdżającego dziecka muszą zdecydować się, w jakiej postaci przekazać mu pieniądze – mają do wyboru trzy opcje: gotówka, karta do rachunku lub karta przedpłacona.

Źródło: Infowire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad Kupują je na targu lub porywają. Tak Romowie ZDOBYWAJĄ SWOJE ŻONY Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Pierwszy taki poród w historii. Matka prosi o ANONIMOWOŚĆ Muszki, mrówki, osy w kuchni. Pozbądź się ich szybko i bez chemii POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones! Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów MOKRE BUTY? Tak je wysuszysz i nadasz piękny zapach Co piąty turysta wraca z egzotyczną chorobą. "To personel przenosi choroby"