„Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach?

Średnio na dwutygodniowy wyjazd przekazujemy 220 zł. Co zrobić, gdy kwota okaże się zbyt mała?

Jaką kwotę dać dziecku na wakacyjny wyjazd? Średnio na dwutygodniowe kolonie przekazujemy ok. 220 złotych. Kwota powinna zależeć nie tylko od tego, gdzie dziecko spędzi czas wolny, lecz także – jak radzi sobie z gospodarowaniem finansami.

Zanim pociecha wyjedzie, warto porozmawiać z nią o pieniądzach i wytłumaczyć, że są one wynikiem ciężkiej pracy. Należy też uczulić dziecko na to, by nie chwaliło się tym, jaką kwotę wzięło z domu, nie nosiło całej zabranej gotówki przy sobie ani nie kupowało zbędnych słodkości i bibelotów.

Na pierwszy okres warto dać dziecku stosunkowo niedużo pieniędzy. Ma to sprawić, że nie zacznie ich roztrwaniać, ale będzie je kontrolowało i zastanawiało się nad wydatkami. Za to na drugą cześć wyjazdu wesprzyjmy dziecko dodatkowymi pieniędzmi. Pozwoli mu to na przyjemniejsze spędzenie wolnego czasu – radzi ekspert, analityk Przemysław Kasza.

Rodzice wyjeżdżającego dziecka muszą zdecydować się, w jakiej postaci przekazać mu pieniądze – mają do wyboru trzy opcje: gotówka, karta do rachunku lub karta przedpłacona.

Źródło: Infowire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna Kontrowersyjna miłość WIĘŹNIAREK. Poznały się na planie filmu Jakie PIECZYWO jest najzdrowsze? Zobacz, jak to sprawdzić Mucha znów rozczuliła się na wizji. Tym razem na wspomnienie... KARMIENIA PIERSIĄ Nie mógł żyć dłużej z kobiecym defektem. Dzięki operacji plastycznej wygląda męsko Prosty przepis na efektowny deser z TAPIOKI i MUSU Z MANGO Janek zdradza, co wydarzy się w DRUGIM SEZONIE "Miłości na bogato" PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? Zrobił to z miłości do syna. Dziecko WYTATUOWAŁO mu własny rysunek PIETRASIŃSKA i KORONIEWSKA zachęcają do badań szyjki macicy Aby udowodnić swą moc, przewidziała PRZYSZŁOŚĆ ROSJI I PUTINA