„Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach?

Średnio na dwutygodniowy wyjazd przekazujemy 220 zł. Co zrobić, gdy kwota okaże się zbyt mała?

Jaką kwotę dać dziecku na wakacyjny wyjazd? Średnio na dwutygodniowe kolonie przekazujemy ok. 220 złotych. Kwota powinna zależeć nie tylko od tego, gdzie dziecko spędzi czas wolny, lecz także – jak radzi sobie z gospodarowaniem finansami.

Zanim pociecha wyjedzie, warto porozmawiać z nią o pieniądzach i wytłumaczyć, że są one wynikiem ciężkiej pracy. Należy też uczulić dziecko na to, by nie chwaliło się tym, jaką kwotę wzięło z domu, nie nosiło całej zabranej gotówki przy sobie ani nie kupowało zbędnych słodkości i bibelotów.

Na pierwszy okres warto dać dziecku stosunkowo niedużo pieniędzy. Ma to sprawić, że nie zacznie ich roztrwaniać, ale będzie je kontrolowało i zastanawiało się nad wydatkami. Za to na drugą cześć wyjazdu wesprzyjmy dziecko dodatkowymi pieniędzmi. Pozwoli mu to na przyjemniejsze spędzenie wolnego czasu – radzi ekspert, analityk Przemysław Kasza.

Rodzice wyjeżdżającego dziecka muszą zdecydować się, w jakiej postaci przekazać mu pieniądze – mają do wyboru trzy opcje: gotówka, karta do rachunku lub karta przedpłacona.

Źródło: Infowire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kiedy można stwierdzić NIEWAŻNOŚĆ MAŁŻEŃSTWA? Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? Sekretna misja księdza Jana. Zbiera KOBIECĄ BIELIZNĘ Urodziła się z DEFEKTEM NARZĄDÓW. Lekarz opracował zdumiewającą metodę leczenia To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji Donatan i Cleo na konferencji! Nie mówią po ANGIELSKU! Najbardziej wzruszający filmik sieci. Żołnierze wracają DO DOMU! PRZYSTOJNY PRZESTĘPCA podbija serca internautek Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw