„Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach?

Średnio na dwutygodniowy wyjazd przekazujemy 220 zł. Co zrobić, gdy kwota okaże się zbyt mała?

Jaką kwotę dać dziecku na wakacyjny wyjazd? Średnio na dwutygodniowe kolonie przekazujemy ok. 220 złotych. Kwota powinna zależeć nie tylko od tego, gdzie dziecko spędzi czas wolny, lecz także – jak radzi sobie z gospodarowaniem finansami.

Zanim pociecha wyjedzie, warto porozmawiać z nią o pieniądzach i wytłumaczyć, że są one wynikiem ciężkiej pracy. Należy też uczulić dziecko na to, by nie chwaliło się tym, jaką kwotę wzięło z domu, nie nosiło całej zabranej gotówki przy sobie ani nie kupowało zbędnych słodkości i bibelotów.

Na pierwszy okres warto dać dziecku stosunkowo niedużo pieniędzy. Ma to sprawić, że nie zacznie ich roztrwaniać, ale będzie je kontrolowało i zastanawiało się nad wydatkami. Za to na drugą cześć wyjazdu wesprzyjmy dziecko dodatkowymi pieniędzmi. Pozwoli mu to na przyjemniejsze spędzenie wolnego czasu – radzi ekspert, analityk Przemysław Kasza.

Rodzice wyjeżdżającego dziecka muszą zdecydować się, w jakiej postaci przekazać mu pieniądze – mają do wyboru trzy opcje: gotówka, karta do rachunku lub karta przedpłacona.

Źródło: Infowire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Naukowy sposób na prawidłowe KROJENIE TORTU Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH Domowe sposoby na ból zęba? Nie potrzebujesz ŚRODKÓW PRZECIWBÓLOWYCH Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Epilacja jeszcze skuteczniejsza od depilacji. Nowa metoda trwale niszczy włos! Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? Anna Mucha wystąpiła w POLSKIM HORRORZE! Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA?