„Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach?

Średnio na dwutygodniowy wyjazd przekazujemy 220 zł. Co zrobić, gdy kwota okaże się zbyt mała?

Jaką kwotę dać dziecku na wakacyjny wyjazd? Średnio na dwutygodniowe kolonie przekazujemy ok. 220 złotych. Kwota powinna zależeć nie tylko od tego, gdzie dziecko spędzi czas wolny, lecz także – jak radzi sobie z gospodarowaniem finansami.

Zanim pociecha wyjedzie, warto porozmawiać z nią o pieniądzach i wytłumaczyć, że są one wynikiem ciężkiej pracy. Należy też uczulić dziecko na to, by nie chwaliło się tym, jaką kwotę wzięło z domu, nie nosiło całej zabranej gotówki przy sobie ani nie kupowało zbędnych słodkości i bibelotów.

Na pierwszy okres warto dać dziecku stosunkowo niedużo pieniędzy. Ma to sprawić, że nie zacznie ich roztrwaniać, ale będzie je kontrolowało i zastanawiało się nad wydatkami. Za to na drugą cześć wyjazdu wesprzyjmy dziecko dodatkowymi pieniędzmi. Pozwoli mu to na przyjemniejsze spędzenie wolnego czasu – radzi ekspert, analityk Przemysław Kasza.

Rodzice wyjeżdżającego dziecka muszą zdecydować się, w jakiej postaci przekazać mu pieniądze – mają do wyboru trzy opcje: gotówka, karta do rachunku lub karta przedpłacona.

Źródło: Infowire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

ALERGII pokarmowej można zapobiegać już w wieku niemowlęcym! Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Niewygodne szpilki? Posłuchaj rad stylistki Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! 5-latek z Polski podbija świat mody! Wykorzystał rentgen do stworzenia ARTYSTYCZNYCH FOTOGRAFII Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie Jak nauczyć się asertywności? Najlepszy jest amerykański sposób "na kanapkę" Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować