„Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach?

Średnio na dwutygodniowy wyjazd przekazujemy 220 zł. Co zrobić, gdy kwota okaże się zbyt mała?

Jaką kwotę dać dziecku na wakacyjny wyjazd? Średnio na dwutygodniowe kolonie przekazujemy ok. 220 złotych. Kwota powinna zależeć nie tylko od tego, gdzie dziecko spędzi czas wolny, lecz także – jak radzi sobie z gospodarowaniem finansami.

Zanim pociecha wyjedzie, warto porozmawiać z nią o pieniądzach i wytłumaczyć, że są one wynikiem ciężkiej pracy. Należy też uczulić dziecko na to, by nie chwaliło się tym, jaką kwotę wzięło z domu, nie nosiło całej zabranej gotówki przy sobie ani nie kupowało zbędnych słodkości i bibelotów.

Na pierwszy okres warto dać dziecku stosunkowo niedużo pieniędzy. Ma to sprawić, że nie zacznie ich roztrwaniać, ale będzie je kontrolowało i zastanawiało się nad wydatkami. Za to na drugą cześć wyjazdu wesprzyjmy dziecko dodatkowymi pieniędzmi. Pozwoli mu to na przyjemniejsze spędzenie wolnego czasu – radzi ekspert, analityk Przemysław Kasza.

Rodzice wyjeżdżającego dziecka muszą zdecydować się, w jakiej postaci przekazać mu pieniądze – mają do wyboru trzy opcje: gotówka, karta do rachunku lub karta przedpłacona.

Źródło: Infowire.pl

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK 25 sposobów na wiązanie KOBIECEGO SZALA Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu MATYLDA DAMIĘCKA uczy makijażu! Plamki na pomarańczach? Pod żadnym pozorem nie kupuj tych owoców Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Zakonnik uczy internautów, jak zrobić CROISSANTY Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera! Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji Najczęstsze KŁAMSTWA, jakich się dopuszczamy