Robert Biedroń o Januszu Palikocie: "Myślę, że się pogubił"

Prezydent zdradził też, na kogo będzie głosował w wyborach prezydenckich.

Robert Biedroń, prezydent Słupska i aktywny działacz na rzecz osób LBGT, swoją działalność polityczną związał najpierw z Ruchem Palikota, potem zaś z Twoim Ruchem, w który to partia przekształciła się w 2013 roku. Polityk nigdy nie krył fascynacji liderem obu partii, Januszem Palikotem. Jednak w wywiadzie dla Kafeterii.tv przyznał, że nie będzie na niego głosował w nadchodzących wyborach. Swoją decyzję argumentował następująco:

Myślę, że powinien odpocząć. To mój guru polityczny. To jeden z najwybitniejszych Polaków w 25-leciu polityki polskiej. To geniusz, erudyta, lecz myślę, że się pogubił.

Biedroń zdradził też, czyje nazwisko skreśli na liście wyborczej. „Pięć lat temu oddałem głos na Lady Gagę” – mówił. Przy okazji opowiedział o  nietypowej przygodzie, jaka spotkała go w autobusie, gdy jechał na rozmowę z Natalią Kusik i Maliną Błańską.

Źródło zdjęć: ONS

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa Mleko matki „szczepionką” na raka i cukrzycę? Lekarze nie mają wątpliwości Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure? Tak pracują w Polsce DZIEWCZYNY NA TELEFON! Rady dziadka, jak być ZDROWYM W ZIMIE Dziewięć filmów EROTYCZNYCH na warszawskiej Pradze! Tak szkolą muzułmańskie kobiety. Rosyjska reporterka dotarła do źródeł Długotrwały smutek dziecka to znak. Lekceważony powoduje poważną chorobę Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania EWA CHODAKOWSKA radzi, jak szybko schudnąć na wiosnę. "Zdążysz!"