Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci

Czy karmienie piersią ma wpływ na wagę w późniejszym wieku?

Według badań Instytutu Żywności i Żywienia odsetek dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością w Polsce rośnie z roku na rok. W 2000 r. problem dotknął ponad 11 proc. ankietowanych. Obecnie wynosi niemal 16 proc.

Agnieszka Stein, psycholog oraz autorka bloga i książek na temat świadomego rodzicielstwa i relacji malucha z rodzicami, próbowała odpowiedzieć na pytanie, skąd takie statystyki. Czy na naszą wagę wpływ mają zwyczaje z dzieciństwa, w tym często powtarzane hasło „nie wyjdziesz, dopóki nie zjesz?” Czy karmienie piersią gwarantuje właściwe BMI?

Często problemem jest niewłaściwa interpretacja słów pediatry. Gdy rodzic słyszy, że jego maleństwo jest za chude i powinno więcej jeść, często zaczyna przekarmiać dziecko przed snem. Co ciekawe, prawdopodobieństwo otyłości jest większe u maluchów, których matki stosowały dietę w ciąży.

Posłuchajcie całej rozmowy.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Magnetyczne kulki doprowadziły dziecko do SEPSY Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Jest nawet TRZYSTA RAZY SŁODSZA od cukru! Uważaj, w jakiej postaci ją spożywasz Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Jest zdrowa, póki nie trafi do puszki. Producenci oszukują i marnują odżywcze wartości SOI Rady dziadka, jak być ZDROWYM W ZIMIE Tych trendów w modzie mamy już DOŚĆ! SYN Grzegorza Ciechowskiego o KOLEKCJI inspirowanej stylem muzyka Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity Conchita Wurst pokazuje, jak zmienia się w KOBIETĘ!