Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci

Czy karmienie piersią ma wpływ na wagę w późniejszym wieku?

Według badań Instytutu Żywności i Żywienia odsetek dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością w Polsce rośnie z roku na rok. W 2000 r. problem dotknął ponad 11 proc. ankietowanych. Obecnie wynosi niemal 16 proc.

Agnieszka Stein, psycholog oraz autorka bloga i książek na temat świadomego rodzicielstwa i relacji malucha z rodzicami, próbowała odpowiedzieć na pytanie, skąd takie statystyki. Czy na naszą wagę wpływ mają zwyczaje z dzieciństwa, w tym często powtarzane hasło „nie wyjdziesz, dopóki nie zjesz?” Czy karmienie piersią gwarantuje właściwe BMI?

Często problemem jest niewłaściwa interpretacja słów pediatry. Gdy rodzic słyszy, że jego maleństwo jest za chude i powinno więcej jeść, często zaczyna przekarmiać dziecko przed snem. Co ciekawe, prawdopodobieństwo otyłości jest większe u maluchów, których matki stosowały dietę w ciąży.

Posłuchajcie całej rozmowy.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce? ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D STUDENTKI, SAMOTNE MATKI, mężczyźni. Zarabiają tysiące na nagości w internecie Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? Sekretna misja księdza Jana. Zbiera KOBIECĄ BIELIZNĘ Uważaj na PASOŻYTY. Twoje dziecko może być nosicielem Niewłaściwie przechowywane wydzielają substancje toksyczne. Gdzie trzymać warzywa? Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU?