Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci

Czy karmienie piersią ma wpływ na wagę w późniejszym wieku?

Według badań Instytutu Żywności i Żywienia odsetek dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością w Polsce rośnie z roku na rok. W 2000 r. problem dotknął ponad 11 proc. ankietowanych. Obecnie wynosi niemal 16 proc.

Agnieszka Stein, psycholog oraz autorka bloga i książek na temat świadomego rodzicielstwa i relacji malucha z rodzicami, próbowała odpowiedzieć na pytanie, skąd takie statystyki. Czy na naszą wagę wpływ mają zwyczaje z dzieciństwa, w tym często powtarzane hasło „nie wyjdziesz, dopóki nie zjesz?” Czy karmienie piersią gwarantuje właściwe BMI?

Często problemem jest niewłaściwa interpretacja słów pediatry. Gdy rodzic słyszy, że jego maleństwo jest za chude i powinno więcej jeść, często zaczyna przekarmiać dziecko przed snem. Co ciekawe, prawdopodobieństwo otyłości jest większe u maluchów, których matki stosowały dietę w ciąży.

Posłuchajcie całej rozmowy.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU Bezsenność przyczyną otyłości? Badania to potwierdzają Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety Polacy 7. NAJBARDZIEJ OTYŁYM narodem Europy. Nie potrafimy się odchudzać? Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Witaminowa bomba zamiast masła. Trzy pomysły na PASTY DO KANAPEK Czy ZAZDROŚĆ może zniszczyć związek? Cała prawda o zazdrośnikach Jak łatwo ZATRUĆ SIĘ we własnej kuchni? Najczęściej popełniane błędy Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego