Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci

Czy karmienie piersią ma wpływ na wagę w późniejszym wieku?

Według badań Instytutu Żywności i Żywienia odsetek dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością w Polsce rośnie z roku na rok. W 2000 r. problem dotknął ponad 11 proc. ankietowanych. Obecnie wynosi niemal 16 proc.

Agnieszka Stein, psycholog oraz autorka bloga i książek na temat świadomego rodzicielstwa i relacji malucha z rodzicami, próbowała odpowiedzieć na pytanie, skąd takie statystyki. Czy na naszą wagę wpływ mają zwyczaje z dzieciństwa, w tym często powtarzane hasło „nie wyjdziesz, dopóki nie zjesz?” Czy karmienie piersią gwarantuje właściwe BMI?

Często problemem jest niewłaściwa interpretacja słów pediatry. Gdy rodzic słyszy, że jego maleństwo jest za chude i powinno więcej jeść, często zaczyna przekarmiać dziecko przed snem. Co ciekawe, prawdopodobieństwo otyłości jest większe u maluchów, których matki stosowały dietę w ciąży.

Posłuchajcie całej rozmowy.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

DWANAŚCIE razy próbowała usunąć tatuaż. Jej skóra wyglądała jak po oparzeniach Rosjanie nabijają się z AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDKI. Przesadzili? MĄDRZEJSI dzięki jedzeniu? Te produkty zwiększają wydajność mózgu! Jak zaoszczędzić na weselu? Jest prosty sposób! NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Nie podawaj dziecku tych produktów. Szkodzą zdrowiu, a maluch szybko straci energię Rewolucja w leczeniu. WADY GENETYCZNE można wykryć już u zarodka Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Czy ZAZDROŚĆ może zniszczyć związek? Cała prawda o zazdrośnikach Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły