Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci

Czy karmienie piersią ma wpływ na wagę w późniejszym wieku?

Według badań Instytutu Żywności i Żywienia odsetek dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością w Polsce rośnie z roku na rok. W 2000 r. problem dotknął ponad 11 proc. ankietowanych. Obecnie wynosi niemal 16 proc.

Agnieszka Stein, psycholog oraz autorka bloga i książek na temat świadomego rodzicielstwa i relacji malucha z rodzicami, próbowała odpowiedzieć na pytanie, skąd takie statystyki. Czy na naszą wagę wpływ mają zwyczaje z dzieciństwa, w tym często powtarzane hasło „nie wyjdziesz, dopóki nie zjesz?” Czy karmienie piersią gwarantuje właściwe BMI?

Często problemem jest niewłaściwa interpretacja słów pediatry. Gdy rodzic słyszy, że jego maleństwo jest za chude i powinno więcej jeść, często zaczyna przekarmiać dziecko przed snem. Co ciekawe, prawdopodobieństwo otyłości jest większe u maluchów, których matki stosowały dietę w ciąży.

Posłuchajcie całej rozmowy.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Częsty błąd posiadaczek cery tłustej. Wybierają niewłaściwy KREM ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? BANANOWA przekąska dla dbających o linię Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń Savoir-vivre przy wielkanocnym stole. Dlaczego MAŁŻEŃSTWA NIE POWINNY siedzieć razem? Pyszne BUŁECZKI z dodatkiem naturalnej witaminy C Setki CIĘŻARNYCH KOBIET wspólnie ćwiczyły jogę. Tak uczciły święto Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Mroczne oblicze ANJI RUBIK w teledysku Black Atlass Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów?