Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy

Wśród Polaków chorych przewlekle jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków.

Wśród chorych przewlekle Polaków jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków. Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest niezwykle istotnym problemem, na który składają się m.in. takie czynniki jak ograniczona wiedza pacjenta na temat zagrożeń choroby czy brak informacji o pozytywnych skutkach systematycznego stosowania się do zaleceń lekarza. Poważnym problemem jest również brak pieniędzy na wykupienie medykamentów.

Niestety pacjenci często nie mówią prawdy na temat regularności przyjmowania leków. Tymczasem w wielu chorobach przewlekłych brak współpracy chorego staje się jednym z najważniejszych czynników powodujących małą skuteczność leczenia.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Dramat modelki. Spadła z wybiegu podczas pokazu Jeana Paula Gaultiera Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ! Zarabiają na spełnianiu fantazji z "50 Twarzy Greya" Dziarski staruszek odkrywa INTERNET. Bezcenna reakcja na komentarze na Facebooku Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA