Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy

Wśród Polaków chorych przewlekle jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków.

Wśród chorych przewlekle Polaków jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków. Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest niezwykle istotnym problemem, na który składają się m.in. takie czynniki jak ograniczona wiedza pacjenta na temat zagrożeń choroby czy brak informacji o pozytywnych skutkach systematycznego stosowania się do zaleceń lekarza. Poważnym problemem jest również brak pieniędzy na wykupienie medykamentów.

Niestety pacjenci często nie mówią prawdy na temat regularności przyjmowania leków. Tymczasem w wielu chorobach przewlekłych brak współpracy chorego staje się jednym z najważniejszych czynników powodujących małą skuteczność leczenia.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Rodzice są czarnoskórzy. Ich dzieci urodziły się z bielactwem Jej decyzja miała ogromne znaczenie dla chorych Polek. Reakcja była niesamowita! Jest prekursorką artystycznego SELFIE. Jej zdjęcie konkuruje z kultowymi fotografiami świata Koniec ze strachem przed lataniem. Polscy studenci znaleźli sposób Cenny OLEJ. Pomoże pozbyć się centymetrów z brzucha Co czeka gwiazdy WARSAW SHORE? Prześmiewcza wizja przyszłości Ten ZABIEG UST zmienia nie tylko ich kształt Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego "Pogromczyni Tuska" promuje się w TELEWIZJI TRWAM! Ostatni CZAS NA ODCZULENIE dla alergików. Zostało tylko kilka dni Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura