Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy

Wśród Polaków chorych przewlekle jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków.

Wśród chorych przewlekle Polaków jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków. Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest niezwykle istotnym problemem, na który składają się m.in. takie czynniki jak ograniczona wiedza pacjenta na temat zagrożeń choroby czy brak informacji o pozytywnych skutkach systematycznego stosowania się do zaleceń lekarza. Poważnym problemem jest również brak pieniędzy na wykupienie medykamentów.

Niestety pacjenci często nie mówią prawdy na temat regularności przyjmowania leków. Tymczasem w wielu chorobach przewlekłych brak współpracy chorego staje się jednym z najważniejszych czynników powodujących małą skuteczność leczenia.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej! Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj Ten ZABIEG UST zmienia nie tylko ich kształt Zrobili sobie SELFIE na szczycie wieżowca w HONG KONGU Leczenie cellulitu zależne jest od jego fazy. Sprawdź, jak rozpoznać, którą mamy Nieleczone bywa przyczyną powstawania guzów i ropni. Wszystko o ZAPALENIU ZATOK PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę