Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy

Wśród Polaków chorych przewlekle jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków.

Wśród chorych przewlekle Polaków jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków. Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest niezwykle istotnym problemem, na który składają się m.in. takie czynniki jak ograniczona wiedza pacjenta na temat zagrożeń choroby czy brak informacji o pozytywnych skutkach systematycznego stosowania się do zaleceń lekarza. Poważnym problemem jest również brak pieniędzy na wykupienie medykamentów.

Niestety pacjenci często nie mówią prawdy na temat regularności przyjmowania leków. Tymczasem w wielu chorobach przewlekłych brak współpracy chorego staje się jednym z najważniejszych czynników powodujących małą skuteczność leczenia.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Co zrobić, gdy masz za duży dekolt? Modowe porady CHRZEŚCIJANKI Kontrowersyjna miłość WIĘŹNIAREK. Poznały się na planie filmu Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce Smaczna alternatywa dla zwykłego RYŻU. Włosi go uwielbiają Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Nietypowy toast weselny w wykonaniu RAPUJĄCEJ ŚWIADKOWEJ Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM Zajęcia z EWĄ CHODAKOWSKĄ zamiast lekcji WF-u Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA Chorują głównie KOBIETY. To nie wina odporności psychicznej, tylko HORMONÓW Sekretna misja księdza Jana. Zbiera KOBIECĄ BIELIZNĘ