Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy

Wśród Polaków chorych przewlekle jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków.

Wśród chorych przewlekle Polaków jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków. Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest niezwykle istotnym problemem, na który składają się m.in. takie czynniki jak ograniczona wiedza pacjenta na temat zagrożeń choroby czy brak informacji o pozytywnych skutkach systematycznego stosowania się do zaleceń lekarza. Poważnym problemem jest również brak pieniędzy na wykupienie medykamentów.

Niestety pacjenci często nie mówią prawdy na temat regularności przyjmowania leków. Tymczasem w wielu chorobach przewlekłych brak współpracy chorego staje się jednym z najważniejszych czynników powodujących małą skuteczność leczenia.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

8-latka z Kazachstanu podbija sieć. Pokazała, jak trenuje boks! Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM Cała PRAWDA o kobietach! Anna Komorowska: "Na trudne sytuacje nasza rodzina jest idealna!" Mają zakaz jedzenia, picia i uprawiania seksu. Jak wygląda RAMADAN w Polsce? Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Ola Szwed pokazała jak ćwiczy z narzeczonym! DWA MIESIĄCE po porodzie To nie był zwykły pierwszy taniec. Panna młoda aż zdjęła buty To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG NIECODZIENNY WYPADEK podczas uprawiania seksu Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU