Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy

Wśród Polaków chorych przewlekle jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków.

Wśród chorych przewlekle Polaków jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków. Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest niezwykle istotnym problemem, na który składają się m.in. takie czynniki jak ograniczona wiedza pacjenta na temat zagrożeń choroby czy brak informacji o pozytywnych skutkach systematycznego stosowania się do zaleceń lekarza. Poważnym problemem jest również brak pieniędzy na wykupienie medykamentów.

Niestety pacjenci często nie mówią prawdy na temat regularności przyjmowania leków. Tymczasem w wielu chorobach przewlekłych brak współpracy chorego staje się jednym z najważniejszych czynników powodujących małą skuteczność leczenia.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! Uważaj na ZIELONE KOKTAJLE. Mogą być szkodliwe dla nerek W jego składzie znajdziesz nawet WODOROSTY. Tak oszukują nas producenci Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób Jak zwiększyć skuteczność produktów ANTYCELLULITOWYCH? Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość Siostra Beyonce POBIŁA JAY-Z! Janusz Józefowicz: „Ojcostwo jest trudniejsze niż macierzyństwo” Jest zdrowa, póki nie trafi do puszki. Producenci oszukują i marnują odżywcze wartości SOI