Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy

Wśród Polaków chorych przewlekle jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków.

Wśród chorych przewlekle Polaków jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków. Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest niezwykle istotnym problemem, na który składają się m.in. takie czynniki jak ograniczona wiedza pacjenta na temat zagrożeń choroby czy brak informacji o pozytywnych skutkach systematycznego stosowania się do zaleceń lekarza. Poważnym problemem jest również brak pieniędzy na wykupienie medykamentów.

Niestety pacjenci często nie mówią prawdy na temat regularności przyjmowania leków. Tymczasem w wielu chorobach przewlekłych brak współpracy chorego staje się jednym z najważniejszych czynników powodujących małą skuteczność leczenia.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Odchudzanie nie musi być drogie! TANIE ZAMIENNIKI dietetycznych produktów Kompromitujące odpowiedzi Polaków. Oni na pewno nie zdaliby MATURY z polskiego Jak WYCZYŚCIĆ SÓL i zadbać o buty po zimie? Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa Producent o przygotowaniach do "Celebrity Splash". "LICZYMY NA GLEBĘ, bo każdy liczy na glebę" Przerażające fakty na temat pracy LEKARZY W ciąży nie rezygnuj ze sportu. Jednak pewne aktywności mogą być niebezpieczne Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć Premier TUSK śpiewa "Hey Jude" w kancelarii! FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp