Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy

Wśród Polaków chorych przewlekle jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków.

Wśród chorych przewlekle Polaków jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków. Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest niezwykle istotnym problemem, na który składają się m.in. takie czynniki jak ograniczona wiedza pacjenta na temat zagrożeń choroby czy brak informacji o pozytywnych skutkach systematycznego stosowania się do zaleceń lekarza. Poważnym problemem jest również brak pieniędzy na wykupienie medykamentów.

Niestety pacjenci często nie mówią prawdy na temat regularności przyjmowania leków. Tymczasem w wielu chorobach przewlekłych brak współpracy chorego staje się jednym z najważniejszych czynników powodujących małą skuteczność leczenia.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! Sekretna misja księdza Jana. Zbiera KOBIECĄ BIELIZNĘ Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? BANANOWA przekąska dla dbających o linię TVP rusza z nowym REALITY SHOW "Rolnik szuka żony" „Light” nie znaczy zdrowy. Mniej cukru czy tłuszczu to więcej chemii Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po" Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce Ilu partnerów seksualnych miałeś? Tak odpowiadali AMERYKANIE Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze?