Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy

Wśród Polaków chorych przewlekle jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków.

Wśród chorych przewlekle Polaków jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków. Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest niezwykle istotnym problemem, na który składają się m.in. takie czynniki jak ograniczona wiedza pacjenta na temat zagrożeń choroby czy brak informacji o pozytywnych skutkach systematycznego stosowania się do zaleceń lekarza. Poważnym problemem jest również brak pieniędzy na wykupienie medykamentów.

Niestety pacjenci często nie mówią prawdy na temat regularności przyjmowania leków. Tymczasem w wielu chorobach przewlekłych brak współpracy chorego staje się jednym z najważniejszych czynników powodujących małą skuteczność leczenia.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Grodzka udostępni mieszkanie autorowi „wSieci”? „Chce sprawdzić, czy napisał prawdę, będzie proces” PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Nowa gwiazda Bollywood? Tej twarzy NIE ZAPOMNISZ Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" Internauci oszaleli na punkcie małej tancerki. Rusza się jak prawdziwa diwa Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń Młodzi rodzice odetchną z ulgą? Te pieluchy są suche nawet 12 godzin! Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś