Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy

Wśród Polaków chorych przewlekle jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków.

Wśród chorych przewlekle Polaków jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków. Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest niezwykle istotnym problemem, na który składają się m.in. takie czynniki jak ograniczona wiedza pacjenta na temat zagrożeń choroby czy brak informacji o pozytywnych skutkach systematycznego stosowania się do zaleceń lekarza. Poważnym problemem jest również brak pieniędzy na wykupienie medykamentów.

Niestety pacjenci często nie mówią prawdy na temat regularności przyjmowania leków. Tymczasem w wielu chorobach przewlekłych brak współpracy chorego staje się jednym z najważniejszych czynników powodujących małą skuteczność leczenia.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! Najczęstsze przyczyny męskich problemów z EREKCJĄ PRZYJACIEL do ŁÓŻKA. Kontrowersyjna aplikacja podbija Polskę NAJSTARSZA EKSPEDIENTKA w Polsce. Ma 92 lata i własny sklep! Niezwykłe włosy mieszkanki Indii Co piąty turysta wraca z egzotyczną chorobą. "To personel przenosi choroby" MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować? DWANAŚCIE razy próbowała usunąć tatuaż. Jej skóra wyglądała jak po oparzeniach Wykorzystał brak prądu, by uciec od świeżo poślubionej żony Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure?