Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy

Wśród Polaków chorych przewlekle jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków.

Wśród chorych przewlekle Polaków jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków. Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest niezwykle istotnym problemem, na który składają się m.in. takie czynniki jak ograniczona wiedza pacjenta na temat zagrożeń choroby czy brak informacji o pozytywnych skutkach systematycznego stosowania się do zaleceń lekarza. Poważnym problemem jest również brak pieniędzy na wykupienie medykamentów.

Niestety pacjenci często nie mówią prawdy na temat regularności przyjmowania leków. Tymczasem w wielu chorobach przewlekłych brak współpracy chorego staje się jednym z najważniejszych czynników powodujących małą skuteczność leczenia.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Uważaj, żeby nie zarazić się od psa. Groźne pasożyty niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci! Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Kulisy "gorącej" sesji dla CKM. Tak pozowała modelka DONATANA! Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji Unikaj tych produktów. Niszczą DNA i przyśpieszają STARZENIE SIĘ skóry Kobiece spoty wyborcze. Który NAJGORSZY? Uważaj na MLEKO i nadmiar białka. Wbrew pozorom nie są takie zdrowe SEKS KAMERKI. Tak Polacy zarabiają na życie. Wśród nich samotne matki i młode małżeństwa Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity KATE ROZZ ma swój program na Youtube. Udaje REPORTERKĘ W BRAZYLII ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja"