Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy

Wśród Polaków chorych przewlekle jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków.

Wśród chorych przewlekle Polaków jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków. Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest niezwykle istotnym problemem, na który składają się m.in. takie czynniki jak ograniczona wiedza pacjenta na temat zagrożeń choroby czy brak informacji o pozytywnych skutkach systematycznego stosowania się do zaleceń lekarza. Poważnym problemem jest również brak pieniędzy na wykupienie medykamentów.

Niestety pacjenci często nie mówią prawdy na temat regularności przyjmowania leków. Tymczasem w wielu chorobach przewlekłych brak współpracy chorego staje się jednym z najważniejszych czynników powodujących małą skuteczność leczenia.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych Mężczyzna z szydełkiem. Kiedyś się tego wstydził, dziś robi na tym biznes Jak i gdzie przechowywać warzywa i owoce? Zła temperatura może je popsuć Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN! Epilacja jeszcze skuteczniejsza od depilacji. Nowa metoda trwale niszczy włos! KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Trening TABATY szybko wysmukli ciało. Wystarczą 4 minuty dziennie! Żywiołowy taniec CHŁOPCA do piosenki Lady Gagi! Brzuch to twój kompleks? Ta metoda wzmocni nie tylko skórę, ale i mięśnie Owoce tylko do południa i dużo węglowodanów. Dietetyk zdradza sekret dobrej diety