Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy

Wśród Polaków chorych przewlekle jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków.

Wśród chorych przewlekle Polaków jedynie 65 proc. deklaruje, że zawsze przyjmuje wszystkie zalecone przez lekarzy dawki leków. Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest niezwykle istotnym problemem, na który składają się m.in. takie czynniki jak ograniczona wiedza pacjenta na temat zagrożeń choroby czy brak informacji o pozytywnych skutkach systematycznego stosowania się do zaleceń lekarza. Poważnym problemem jest również brak pieniędzy na wykupienie medykamentów.

Niestety pacjenci często nie mówią prawdy na temat regularności przyjmowania leków. Tymczasem w wielu chorobach przewlekłych brak współpracy chorego staje się jednym z najważniejszych czynników powodujących małą skuteczność leczenia.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kolejna sesja 81-LETNIEJ Heleny Norowicz. Pojawiła się NA OKŁADCE magazynu kobiecego! Prosta czynność zwiększy skuteczność ćwiczeń. Wystarczy 5 minut dziennie Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"? Te nasiona leczą imponującą liczbę różnorodnych dolegliwości. Wystarczy zalać je wodą lub uprażyć Kim był dostawca, który PRZYNIÓSŁ PIZZĘ na galę Oscarów? BIEDROŃ otwarcie o swoim chłopaku. "W ogóle nie był w moim typie" Pogrubiający nie dla wszystkich. Jaki TUSZ DO RZĘS wybrać? Zakonnik uczy internautów, jak zrobić CROISSANTY Kulisy "gorącej" sesji dla CKM. Tak pozowała modelka DONATANA! Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH