Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE

Mieszkańcy większych miast najmniej angażują się finansowo w najbliższe święta.

363 zł tyle średnio planuje wydać polska rodzina na Święta Wielkanocne – wynika z najnowszego badania Barometr Providenta. Największa część tej kwoty zostanie prawdopodobnie przeznaczona na artykuły spożywcze. Co ciekawe, mieszkańcy miast powyżej 200 tysięcy mieszkańców w proporcji do dochodów  najmniej angażują się finansowo w najbliższe święta. Jak wynika z badania, porównując planowane wydatki na Wielkanoc do wydatków w zwykły, nieświąteczny weekend mieszkańcy wsi chcą wydać prawie 3,5 razy wyższą kwotę, natomiast mieszkańcy miast 2,5 razy więcej.

Na Wielkanoc wydajemy też  mniej niż na święta Bożego Narodzenia. Trzy miesiące temu 65 proc. pytanych przyznało, że suma, którą planują przeznaczyć na zakupy przed Wigilią to co najmniej 500 zł. W przypadku świat Wielkanocnych taką kwotę zadeklarowała tylko jedna piąta badanych.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? Mocne argumenty dziecka. "Nie posprzątam, bo NIE MAM SIŁY" Cała prawda o cudzie narodzin. Tak wygląda PORODÓWKA Najnowsze odkrycie kosmetologii. Zapobiega ZMARSZCZKOM i zwalcza CELLULIT Nauka języków w GIMNAZJUM bezskuteczna. System kuleje, a poziom jest gorszy niż podstawowy Wady i zalety porodu w wodzie. Kiedy warto wybrać tę metodę? Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE Papież przechwycił pizzę jadąc papamobile! Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych