Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE

Mieszkańcy większych miast najmniej angażują się finansowo w najbliższe święta.

363 zł tyle średnio planuje wydać polska rodzina na Święta Wielkanocne – wynika z najnowszego badania Barometr Providenta. Największa część tej kwoty zostanie prawdopodobnie przeznaczona na artykuły spożywcze. Co ciekawe, mieszkańcy miast powyżej 200 tysięcy mieszkańców w proporcji do dochodów  najmniej angażują się finansowo w najbliższe święta. Jak wynika z badania, porównując planowane wydatki na Wielkanoc do wydatków w zwykły, nieświąteczny weekend mieszkańcy wsi chcą wydać prawie 3,5 razy wyższą kwotę, natomiast mieszkańcy miast 2,5 razy więcej.

Na Wielkanoc wydajemy też  mniej niż na święta Bożego Narodzenia. Trzy miesiące temu 65 proc. pytanych przyznało, że suma, którą planują przeznaczyć na zakupy przed Wigilią to co najmniej 500 zł. W przypadku świat Wielkanocnych taką kwotę zadeklarowała tylko jedna piąta badanych.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Jak powstają CZEKOLADOWE JAJKA? 92-letnia rekordzistka w MARATONACH. Kilkadziesiąt kilometrów to dla niej nie problem To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG Nie daj się oszukać. Produkty PEŁNOZIARNISTE nie zawsze zdrowe Jej wygląd przeraża. Polka w Londynie modyfikuje ciała Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH Kiedy kosmetyk nie nadaje się już do użycia? Liczy się data otwarcia opakowania W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany! Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu