Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE

Mieszkańcy większych miast najmniej angażują się finansowo w najbliższe święta.

363 zł tyle średnio planuje wydać polska rodzina na Święta Wielkanocne – wynika z najnowszego badania Barometr Providenta. Największa część tej kwoty zostanie prawdopodobnie przeznaczona na artykuły spożywcze. Co ciekawe, mieszkańcy miast powyżej 200 tysięcy mieszkańców w proporcji do dochodów  najmniej angażują się finansowo w najbliższe święta. Jak wynika z badania, porównując planowane wydatki na Wielkanoc do wydatków w zwykły, nieświąteczny weekend mieszkańcy wsi chcą wydać prawie 3,5 razy wyższą kwotę, natomiast mieszkańcy miast 2,5 razy więcej.

Na Wielkanoc wydajemy też  mniej niż na święta Bożego Narodzenia. Trzy miesiące temu 65 proc. pytanych przyznało, że suma, którą planują przeznaczyć na zakupy przed Wigilią to co najmniej 500 zł. W przypadku świat Wielkanocnych taką kwotę zadeklarowała tylko jedna piąta badanych.

Źródło: Newsrm.tv

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zrobił to z miłości do syna. Dziecko WYTATUOWAŁO mu własny rysunek Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej! Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Muszki, mrówki, osy w kuchni. Pozbądź się ich szybko i bez chemii Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Smaczne i szybkie PRZEKĄSKI dla niespodziewanych gości Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura Napis „bez konserwantów” to tylko chwyt marketingowy. Wybierając sok, patrz na kolor Program do sporządzania portretów przestępców stworzył IDEAŁ PIĘKNA Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania