Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie

Sąd skazał jednego oprawcę na 2 lata pozbawienia wolności, drugiego na 8 miesięcy. Wyrok jest w zawieszeniu.

Żona pana Michała jest tłumaczką. We wrześniu ubiegłego roku pojechała do pracy na zorganizowane przez elbląski szpital w rosyjskim Kaliningradzie szkolenie dla ratowników medycznych. Wieczorem dwóch z nich zgwałciło panią Aleksandrę. Stosunku nie przerwali nawet, gdy kobieta dostała ataku padaczki.

Pan Michał i jego żona bezskutecznie szukali sprawiedliwości. Policjanci sugerowali, że kobieta mogła być sama sobie winna, również są nie okazał się wyrozumiały dla ofiary. Jeden z gwałcicieli został skazany w zawieszeniu na dwa lata pozbawienia wolności, drugi zaś na 8 miesięcy.  Małżeństwo chce się odwołać od wyroku. Wizyta w mediach ma natomiast nagłośnić sprawę i dać wsparcie innym ofiarom gwałtu.

Jak ten skandaliczny wyrok komentuje Prokuratura Rejonowa w Elblągu?

- Prokuratura działała w oparciu o zebrany materiał. Nie mamy zastrzeżeń do wyroku, który zapadł w sprawie. Uważamy, że ten wymiar kary jest adekwatny do popełnionego czynu - powiedziała rzecznik Prokuratury Rejonowej w Elblągu, Jolanta Rudzińska. 

 Źródło: Dzień Dobry TVN

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych Są zdrowe tylko pozornie. Ilość cukru w nich zawarta wielokrotnie przekracza normę Afera w łotewskiej polityce. Rzeczniczka rządu na castingu do FILMU PORNOGRAFICZNEGO! To najgroźniejszy typ aut. Naraża kierowców na nowotwory Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Niezwykłe właściwości OCTU JABŁKOWEGO. Zapomniana broń w walce ze zbędnymi kilogramami Jak przechowywać MIĘSO I WĘDLINY? Koniecznie rozpakuj je z folii Naturalny sposób na zwiększenie POTENCJI SEKSUALNEJ Brzuch to twój kompleks? Ta metoda wzmocni nie tylko skórę, ale i mięśnie