Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie

Sąd skazał jednego oprawcę na 2 lata pozbawienia wolności, drugiego na 8 miesięcy. Wyrok jest w zawieszeniu.

Żona pana Michała jest tłumaczką. We wrześniu ubiegłego roku pojechała do pracy na zorganizowane przez elbląski szpital w rosyjskim Kaliningradzie szkolenie dla ratowników medycznych. Wieczorem dwóch z nich zgwałciło panią Aleksandrę. Stosunku nie przerwali nawet, gdy kobieta dostała ataku padaczki.

Pan Michał i jego żona bezskutecznie szukali sprawiedliwości. Policjanci sugerowali, że kobieta mogła być sama sobie winna, również są nie okazał się wyrozumiały dla ofiary. Jeden z gwałcicieli został skazany w zawieszeniu na dwa lata pozbawienia wolności, drugi zaś na 8 miesięcy.  Małżeństwo chce się odwołać od wyroku. Wizyta w mediach ma natomiast nagłośnić sprawę i dać wsparcie innym ofiarom gwałtu.

Jak ten skandaliczny wyrok komentuje Prokuratura Rejonowa w Elblągu?

- Prokuratura działała w oparciu o zebrany materiał. Nie mamy zastrzeżeń do wyroku, który zapadł w sprawie. Uważamy, że ten wymiar kary jest adekwatny do popełnionego czynu - powiedziała rzecznik Prokuratury Rejonowej w Elblągu, Jolanta Rudzińska. 

 Źródło: Dzień Dobry TVN

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najbardziej wartościowy sok. Oprócz witamin zawiera składnik wspomagający odchudzanie Rosjanie nabijają się z AMERYKAŃSKIEJ GWIAZDKI. Przesadzili? Te triki powinna znać każda pani domu. Ułatwiają pracę w kuchni Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy Kolejna sesja 81-LETNIEJ Heleny Norowicz. Pojawiła się NA OKŁADCE magazynu kobiecego! Odszedł od polskich świadków Jehowy. Teraz wyznaje, co przeżył Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść? Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń Tak powstaje popularny "eliksir młodości". Sekret drogocennego olejku arganowego Chorują głównie KOBIETY. To nie wina odporności psychicznej, tylko HORMONÓW Ta metoda WYPRZE ANTYBIOTYKOTERAPIĘ? Leczy ogromną ilość dolegliwości i chorób 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych