Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie

Sąd skazał jednego oprawcę na 2 lata pozbawienia wolności, drugiego na 8 miesięcy. Wyrok jest w zawieszeniu.

Żona pana Michała jest tłumaczką. We wrześniu ubiegłego roku pojechała do pracy na zorganizowane przez elbląski szpital w rosyjskim Kaliningradzie szkolenie dla ratowników medycznych. Wieczorem dwóch z nich zgwałciło panią Aleksandrę. Stosunku nie przerwali nawet, gdy kobieta dostała ataku padaczki.

Pan Michał i jego żona bezskutecznie szukali sprawiedliwości. Policjanci sugerowali, że kobieta mogła być sama sobie winna, również są nie okazał się wyrozumiały dla ofiary. Jeden z gwałcicieli został skazany w zawieszeniu na dwa lata pozbawienia wolności, drugi zaś na 8 miesięcy.  Małżeństwo chce się odwołać od wyroku. Wizyta w mediach ma natomiast nagłośnić sprawę i dać wsparcie innym ofiarom gwałtu.

Jak ten skandaliczny wyrok komentuje Prokuratura Rejonowa w Elblągu?

- Prokuratura działała w oparciu o zebrany materiał. Nie mamy zastrzeżeń do wyroku, który zapadł w sprawie. Uważamy, że ten wymiar kary jest adekwatny do popełnionego czynu - powiedziała rzecznik Prokuratury Rejonowej w Elblągu, Jolanta Rudzińska. 

 Źródło: Dzień Dobry TVN

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Ostatni CZAS NA ODCZULENIE dla alergików. Zostało tylko kilka dni Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI Znalazł swoją miłość oglądając sylwestrowy program Telewizji Polskiej NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Obrońcy zwierząt KRYTYKUJĄ Katy Perry! Jak sprawdzić, czy WINOGRONA mają pestki? Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet! Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez Te przekąski można podjadać bez konsekwencji. Są smaczne i niskokaloryczne