Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie

Sąd skazał jednego oprawcę na 2 lata pozbawienia wolności, drugiego na 8 miesięcy. Wyrok jest w zawieszeniu.

Żona pana Michała jest tłumaczką. We wrześniu ubiegłego roku pojechała do pracy na zorganizowane przez elbląski szpital w rosyjskim Kaliningradzie szkolenie dla ratowników medycznych. Wieczorem dwóch z nich zgwałciło panią Aleksandrę. Stosunku nie przerwali nawet, gdy kobieta dostała ataku padaczki.

Pan Michał i jego żona bezskutecznie szukali sprawiedliwości. Policjanci sugerowali, że kobieta mogła być sama sobie winna, również są nie okazał się wyrozumiały dla ofiary. Jeden z gwałcicieli został skazany w zawieszeniu na dwa lata pozbawienia wolności, drugi zaś na 8 miesięcy.  Małżeństwo chce się odwołać od wyroku. Wizyta w mediach ma natomiast nagłośnić sprawę i dać wsparcie innym ofiarom gwałtu.

Jak ten skandaliczny wyrok komentuje Prokuratura Rejonowa w Elblągu?

- Prokuratura działała w oparciu o zebrany materiał. Nie mamy zastrzeżeń do wyroku, który zapadł w sprawie. Uważamy, że ten wymiar kary jest adekwatny do popełnionego czynu - powiedziała rzecznik Prokuratury Rejonowej w Elblągu, Jolanta Rudzińska. 

 Źródło: Dzień Dobry TVN

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kastracja pomoże UNIKNĄĆ RAKA. Skutki są jednak bardzo poważne Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? SYN Grzegorza Ciechowskiego o KOLEKCJI inspirowanej stylem muzyka ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? To one będą królowały w tym sezonie. Wraca moda sprzed lat Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie Natalia Siwiec pozuje w TUTORIALU MAKIJAŻOWYM Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób Obywatele tych państw są najszczęśliwsi. Na którym miejscu Polska? Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" NIECODZIENNY WYPADEK podczas uprawiania seksu Niezwykłe właściwości OCTU JABŁKOWEGO. Zapomniana broń w walce ze zbędnymi kilogramami