Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie

Sąd skazał jednego oprawcę na 2 lata pozbawienia wolności, drugiego na 8 miesięcy. Wyrok jest w zawieszeniu.

Żona pana Michała jest tłumaczką. We wrześniu ubiegłego roku pojechała do pracy na zorganizowane przez elbląski szpital w rosyjskim Kaliningradzie szkolenie dla ratowników medycznych. Wieczorem dwóch z nich zgwałciło panią Aleksandrę. Stosunku nie przerwali nawet, gdy kobieta dostała ataku padaczki.

Pan Michał i jego żona bezskutecznie szukali sprawiedliwości. Policjanci sugerowali, że kobieta mogła być sama sobie winna, również są nie okazał się wyrozumiały dla ofiary. Jeden z gwałcicieli został skazany w zawieszeniu na dwa lata pozbawienia wolności, drugi zaś na 8 miesięcy.  Małżeństwo chce się odwołać od wyroku. Wizyta w mediach ma natomiast nagłośnić sprawę i dać wsparcie innym ofiarom gwałtu.

Jak ten skandaliczny wyrok komentuje Prokuratura Rejonowa w Elblągu?

- Prokuratura działała w oparciu o zebrany materiał. Nie mamy zastrzeżeń do wyroku, który zapadł w sprawie. Uważamy, że ten wymiar kary jest adekwatny do popełnionego czynu - powiedziała rzecznik Prokuratury Rejonowej w Elblągu, Jolanta Rudzińska. 

 Źródło: Dzień Dobry TVN

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać Staruszkowie udowodnili, że na marzenia nigdy nie jest za późno! Pragnął mieć dzieci. OTYŁOŚĆ wywołała u niego zakażenie genitaliów Tak powstaje jeden z najbardziej ekskluzywnych trunków świata Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad Polacy UKRYWAJĄ PIENIĄDZE przed najbliższymi. W 20 proc. przypadków PRZEZ ZDRADĘ! Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Magnetyczne kulki doprowadziły dziecko do SEPSY Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?"