Obowiązkowy suplement dla przyszłych mam. NIE DZIAŁA u połowy kobiet!

Cała prawda o kwasie foliowym.

Każda przyszła mama wie, jak ważna jest prawidłowa dieta, zarówno dla niej, jak i dla nienarodzonego dziecka. Oprócz zbilansowanej diety należy także pamiętać o suplementacji i bardzo ważnym w okresie ciąży kwasie foliowym. Niestety, nie każda kobieta posiada enzymy, które prawidłowo go metabolizują. Jak dowodzą badania nawet co druga kobieta może mieć z tym problem.

Prof. dr hab. Grzegorz Jakiel wyjaśnia, jak sprawdzić, czy w naszym organizmie występuje prawidłowy enzym oraz czym zastąpić w diecie kwas foliowy.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pomaga rodzić i zna prawa kobiet w ciąży. Kim jest DOULA? Ten człowiek maluje oczami. Wykorzystał innowacyjną technologię Kiedy jest najlepszy czas na seks? U kobiet i mężczyzn wygląda to inaczej Homoseksualista i konserwatysta. Polak jest członkiem brytyjskiego parlamentu Premier TUSK śpiewa "Hey Jude" w kancelarii! DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo Są zawsze przygotowani na najgorsze. Kim są PREPPERSI? Tak wygląda najbrzydszy pies świata Nowy system zagraża normalnym pacjentom. Boją się nawet lekarze Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Łykamy je codziennie. W zbyt dużych ilościach poważnie szkodzą Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS