Lifting złotymi nićmi. Dla kogo i jak to działa?
BARBARA MARCYSIAK • dawno temuKażda kobieta chciałaby móc zatrzymać czas, aby zachować młody wygląd. Ponieważ nie jest to możliwe, stosujemy sprawdzone sposoby zminimalizowania oznak jego upływu. Jednym z nich jest odpowiednia dieta oraz pielęgnacja twarzy, dzięki czemu ograniczamy ilość zmarszczek. Co jednak zrobić, gdy te metody nie są wystarczające?
Chcąc poprawić wygląd twarzy, możemy zdecydować się na dwa rozwiązania: nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej oraz zabiegi chirurgiczne, najczęściej przy użyciu skalpela. Coraz większą popularnością cieszą się jednak nieinwazyjne zabiegi, a wśród nich lifting złotymi nićmi.
Zabieg liftingowania skóry za pomocą złotych nici polega na wszczepieniu pod skórę nici, które tworząc stelaż, napinają wiotczejące mięśnie i wygładzają skórę.
— Wokół złota tworzą się młode komórki, które przyspieszają procesy metaboliczne w skórze. Implanty złotych nici są grubości włosa i składają się z dwóch części: 20-centymetrowej nici z czystego złota i rozpuszczalnej nici chirurgicznej. Zakończone są igłą. Lekarz implantuje je w odcinkach 2–3 centymetrowych. Na twarz wszczepia się najczęściej od 8 do 10 nici. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. – mówi Kalina Ben Sira prezes Kliniki La Perla
W miejscach, w których zaimplantowano nici, powstają nowe sieci naczyń krwionośnych. Dzięki temu skóra staje się bardziej ukrwiona, dotleniona i odżywiona, co czyni ją napiętą i elastyczną. Przede wszystkim jednak widoczne jest wygładzenie zmarszczek. Zabieg ten stosuje się nie tylko na twarzy, ale też na szyi, dekolcie czy podbródku. Bezpośrednio po zabiegu skóra bywa opuchnięta i zasiniona, lecz po kilka dniach problem ten ustępuje. Efekt zabiegu, w zależności od pierwotnego stanu skóry, widoczny jest po 3 miesiącach i utrzymuje się nawet do 7 lat. Bardzo ważne jest unikanie opalania się na słońcu oraz korzystania z solarium.
— Implanty złotych nici najlepiej sprawdzają się u osób, których skóra nosi pierwsze oznaki starzenia się. Z wiekiem zwiększa się również ilość nici implantowanych w skórze, gdyż powstający podczas zabiegu „stelaż dla skóry” musi być gęstszy u starszych osób. Złoto, będąc ekologicznie czystym materiałem, bez przeszkód przyswajane jest przez organizm. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są: uczulenie na złoto, ciąża i okres karmienia, cukrzyca, choroby nowotworowe oraz przerwanie ciągłości skóry w miejscu poddanemu zabiegowi. – mówi Kalina Ben Sira.
Koszt implantacji nici uzależniony jest od ich ilości. Ceny zaczynają się od ok. 800 zł za jedną nić.
Co wy na to?
Źródło: informacja prasowa Katarzyna Krzyżanowska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze