Miodowa odnowa skóry. Jak to działa?
ALICJA • dawno temuCudowne właściwości miodu znane są od wieków. Kleopatra, królowa Egiptu, dla podtrzymania młodości i piękna skóry zażywała kąpieli w mleku i miodzie. Podobnie czyniła Poppea Sabina, cesarzowa rzymska. Jak współcześnie wygląda miodowa odnowa skóry?
Działanie miodu
Miód bogaty jest w składniki odżywcze i nawilżające, czyli związki mineralne, witaminy z grupy B, witaminę A i C, cukry proste oraz olejki eteryczne. Posiada taki sam odczyn jak skóra (pH 5), dzięki czemu nie niszczy naturalnej flory bakteryjnej skóry. Główne zalety miodu:
- pielęgnuje skórę, nawilża, odżywia i wygładza;
- oczyszcza skórę i poprawia krążenie krwi;
- lekko rozjaśnia przebarwienia skórne;
- działa odprężająco;
- likwiduje podrażnienia i zaczerwienienia skóry spowodowane zimnem.
Przeciwwskazania
Choć miód ma działanie regenerujące i ochronne dla skóry, nie każdy może go stosować. Podobnie jak inne składniki kosmetyków pochodzenia naturalnego może uczulać. Powinny unikać go osoby o wrażliwej cerze, ze skłonnością do pękania naczynek.
Miodowe kuracje
Dla twarzy. Przygotuj maseczkę z łyżeczki miodu i łyżeczki twarożku homogenizowanego. Posmaruj mieszanką twarz, szyję i dekolt. Po kwadransie dobrze opłucz skórę (możesz użyć delikatnego żelu do mycia twarzy) i wklep krem nawilżający.
Dla dłoni. Czerwone od mrozu dłonie posmaruj maseczką przyrządzoną z pół łyżeczki miodu i pół łyżeczki oliwy z oliwek. Następnie nałóż na posmarowane dłonie bawełniane rękawiczki. Po pół godziny możesz zmyć maseczkę.
Dla ust. Spierzchnięte usta posmaruj warstwą miodu. Staraj się nie oblizywać smacznych warg.
Dla ciała. Przygotuj miodową kąpiel. Dodaj do wanny z wodą o temperaturze 37 stopni 100 g miodu. Po kąpieli opłucz ciało letnią wodą.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze