Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU

Kinesiotaping polega na oklejeniu ciała taśmami o specjalnej strukturze.

Kinesiotaping polega na oklejeniu ciała taśmami o specjalnej strukturze w celu złagodzenia bólu, wzmocnienia mięśni, a u dzieci skorygowania wad postawy. Plastry nie ograniczają ruchów, są odporne na działanie wody i umożliwiają przepływ powietrza.

Jak działa kinesiotaping oraz komu zaleca się tę metodę, opowiedział fizjoterapeuta Artur Zemła. Nasz gość podpowiedział również, kiedy można korzystać z gotowych aplikacji, a kiedy lepiej udać się do specjalisty.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Zaczynała blogować z Kasią Tusk. Teraz radzi sobie sama Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Jak POLSKIE GWIAZDY poprawiają urodę? Oto najczęstsze zabiegi Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych To NAJCZĘSTSZY NOWOTWÓR u Polek. Wciąż zapominamy o ważnym badaniu JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA Jak dbać o oczy? Wystarczy zdrowa dieta Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Co zrobić, gdy masz za duży dekolt? Modowe porady CHRZEŚCIJANKI