Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU

Kinesiotaping polega na oklejeniu ciała taśmami o specjalnej strukturze.

Kinesiotaping polega na oklejeniu ciała taśmami o specjalnej strukturze w celu złagodzenia bólu, wzmocnienia mięśni, a u dzieci skorygowania wad postawy. Plastry nie ograniczają ruchów, są odporne na działanie wody i umożliwiają przepływ powietrza.

Jak działa kinesiotaping oraz komu zaleca się tę metodę, opowiedział fizjoterapeuta Artur Zemła. Nasz gość podpowiedział również, kiedy można korzystać z gotowych aplikacji, a kiedy lepiej udać się do specjalisty.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

„Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach? Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby Polacy UKRYWAJĄ PIENIĄDZE przed najbliższymi. W 20 proc. przypadków PRZEZ ZDRADĘ! Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA Sekretna misja księdza Jana. Zbiera KOBIECĄ BIELIZNĘ Te rasy psów są NAJGROŹNIEJSZE. Aby je posiadać, musisz mieć pozwolenie Jak radzić sobie z bólem pleców W CIĄŻY? Proste ćwiczenia przyniosą ulgę Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po" Co piąte dziecko UDAJE DOROSŁEGO w sieci! BEYONCE reklamuje Brazylię!