Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU

Kinesiotaping polega na oklejeniu ciała taśmami o specjalnej strukturze.

Kinesiotaping polega na oklejeniu ciała taśmami o specjalnej strukturze w celu złagodzenia bólu, wzmocnienia mięśni, a u dzieci skorygowania wad postawy. Plastry nie ograniczają ruchów, są odporne na działanie wody i umożliwiają przepływ powietrza.

Jak działa kinesiotaping oraz komu zaleca się tę metodę, opowiedział fizjoterapeuta Artur Zemła. Nasz gość podpowiedział również, kiedy można korzystać z gotowych aplikacji, a kiedy lepiej udać się do specjalisty.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Wiktor urodził się jako kobieta. Opowiedział o swojej metamorfozie Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad Fakty o jedzeniu, które TRZEBA znać! Zakonnik uczy internautów, jak zrobić CROISSANTY Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Mirranda Kerr jako samuraj. Ta sesja WYWOŁAŁA SKANDAL! Rady dziadka, jak być ZDROWYM W ZIMIE Te triki powinna znać każda pani domu. Ułatwiają pracę w kuchni Wypełnienia gorszej jakości, próchnica wtórna. Polacy boją się państwowych wizyt u dentysty