Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU

Kinesiotaping polega na oklejeniu ciała taśmami o specjalnej strukturze.

Kinesiotaping polega na oklejeniu ciała taśmami o specjalnej strukturze w celu złagodzenia bólu, wzmocnienia mięśni, a u dzieci skorygowania wad postawy. Plastry nie ograniczają ruchów, są odporne na działanie wody i umożliwiają przepływ powietrza.

Jak działa kinesiotaping oraz komu zaleca się tę metodę, opowiedział fizjoterapeuta Artur Zemła. Nasz gość podpowiedział również, kiedy można korzystać z gotowych aplikacji, a kiedy lepiej udać się do specjalisty.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę! Co tak naprawdę MYŚLĄ MĘŻCZYŹNI? Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK Po śmierci narzeczonej przemierza pieszo świat. Właśnie dotarł do Polski Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? To NAJCZĘSTSZY NOWOTWÓR u Polek. Wciąż zapominamy o ważnym badaniu Jak Polacy uczczą DZIEŃ KOBIET? Prawie połowa nie zamierza świętować Tak pracują niewidomi kucharze. Kamera nagrała, jak radzą sobie w kuchni NIECODZIENNY WYPADEK podczas uprawiania seksu Diagnozuje się ją częściej, niż faktycznie występuje. Wszystko o SKAZIE BIAŁKOWEJ