Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C

Pamiętajmy, by kiwi nie łączyć z produktami mlecznymi, np. koktajlów.

Kiwi jest bezcennym źródłem witamin i minerałów. Zawiera m.in. witaminy C, E, K, potas, magnez, miedź i błonnik pokarmowy. Owoc bogaty jest również w tryptofan, który powoduje wydzielanie hormonu szczęście — serotoniny. Zawiera również luteinę, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wzroku.

Kiwi pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C, kiedy pomarańcza o połowę mniej. Przy tym zawiera około 45–50 kalorii, więc jest jednym z mniej kalorycznych owoców.

Pamiętajmy, by kiwi nie łączyć z produktami mlecznymi, gdyż w efekcie uzyskamy kwaśny smak, podpowiadała dietetyk, Aleksandra Klein-Zasieczna.

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Młodzi mężczyźni nie chcą być księżmi? Kościół rozpaczliwie szuka młodych kapłanów Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej! Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK Jak uniknąć ZMARSZCZEK? Sposobem nie kremy, a zmiana przyzwyczajeń MATYLDA DAMIĘCKA uczy makijażu! Rodzice są czarnoskórzy. Ich dzieci urodziły się z bielactwem Te badania mogą uratować życie płodu. Dyskusyjna metoda coraz bardziej popularna MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI Sposób na grzywkę BEZ SKRACANIA włosów!