Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C

Pamiętajmy, by kiwi nie łączyć z produktami mlecznymi, np. koktajlów.

Kiwi jest bezcennym źródłem witamin i minerałów. Zawiera m.in. witaminy C, E, K, potas, magnez, miedź i błonnik pokarmowy. Owoc bogaty jest również w tryptofan, który powoduje wydzielanie hormonu szczęście — serotoniny. Zawiera również luteinę, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wzroku.

Kiwi pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C, kiedy pomarańcza o połowę mniej. Przy tym zawiera około 45–50 kalorii, więc jest jednym z mniej kalorycznych owoców.

Pamiętajmy, by kiwi nie łączyć z produktami mlecznymi, gdyż w efekcie uzyskamy kwaśny smak, podpowiadała dietetyk, Aleksandra Klein-Zasieczna.

Źródło: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA To nienarodzone dziecko klaszcze... podczas USG Prosta czynność zwiększy skuteczność ćwiczeń. Wystarczy 5 minut dziennie Sekrety DOMOWEGO ROSOŁU. Tylko dzięki nim uzyskasz najlepszy smak Brutalna praktyka lekarzy w trakcie porodu. Choć zakazana, wciąż się ją stosuje Nauka języków w GIMNAZJUM bezskuteczna. System kuleje, a poziom jest gorszy niż podstawowy Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania Kulisy "gorącej" sesji dla CKM. Tak pozowała modelka DONATANA! MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze