Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób

Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Zaledwie 6 proc. Polaków aktywnie uprawia sport, a niemal 50 proc. społeczeństwa nigdy nie podejmowała żadnej aktywności fizycznej. Coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne, a jednym z najpopularniejszych powodów jest właśnie brak ruchu na co dzień. Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Jakie jest minimum, które pomoże zachować nam energię i witalność? 10 tysięcy kroków każdego dnia. Specjaliści zalecają jednak, by sport towarzyszył nam znacznie częściej. Zdaniem dr. Roberta Śmigielskiego — najlepiej 3 razy w tygodniu, zawsze przez co najmniej 40 minut. 

Źródło: Pytanie na śniadanie/TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Mocne słowa CONCHITY WURST. "Wiele lat zajęło mi zrozumienie, że to społeczeństwo popełnia błąd" Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia Jak zwiększyć skuteczność produktów ANTYCELLULITOWYCH? Beztroska praca ochroniarzy polskich gwiazd Urządź sobie domowe SPA. Cztery pomysły na piękne włosy i skórę Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej! Mistrzowie kuchni gotowali dla kilkudziesięciu nieznajomych! Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?" Abstrachuje szczerze o FACEBOOKU i INSTAGRAMIE!