Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób

Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Zaledwie 6 proc. Polaków aktywnie uprawia sport, a niemal 50 proc. społeczeństwa nigdy nie podejmowała żadnej aktywności fizycznej. Coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne, a jednym z najpopularniejszych powodów jest właśnie brak ruchu na co dzień. Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Jakie jest minimum, które pomoże zachować nam energię i witalność? 10 tysięcy kroków każdego dnia. Specjaliści zalecają jednak, by sport towarzyszył nam znacznie częściej. Zdaniem dr. Roberta Śmigielskiego — najlepiej 3 razy w tygodniu, zawsze przez co najmniej 40 minut. 

Źródło: Pytanie na śniadanie/TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Wady i zalety porodu w wodzie. Kiedy warto wybrać tę metodę? Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista