Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób

Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Zaledwie 6 proc. Polaków aktywnie uprawia sport, a niemal 50 proc. społeczeństwa nigdy nie podejmowała żadnej aktywności fizycznej. Coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne, a jednym z najpopularniejszych powodów jest właśnie brak ruchu na co dzień. Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Jakie jest minimum, które pomoże zachować nam energię i witalność? 10 tysięcy kroków każdego dnia. Specjaliści zalecają jednak, by sport towarzyszył nam znacznie częściej. Zdaniem dr. Roberta Śmigielskiego — najlepiej 3 razy w tygodniu, zawsze przez co najmniej 40 minut. 

Źródło: Pytanie na śniadanie/TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak przechowywać MIĘSO I WĘDLINY? Koniecznie rozpakuj je z folii Brutalne OKALECZANIE DZIEWCZYNEK wciąż praktykowane! Prawnie jest zabronione Idealne ciastka na deszczowe wieczory. 4 składniki i gotowe 5-latek z Polski podbija świat mody! Co mówią CHORZY MĘŻCZYŹNI? Prawdziwe? Efektowny sposób wyrabiania LODÓW Chorują głównie KOBIETY. To nie wina odporności psychicznej, tylko HORMONÓW DONALD TUSK w X Faktorze! Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Większy biust w 20 minut. Ryzykowny zabieg POWIĘKSZANIA PIERSI Seanse kinowe na porodówce. Lekarze są pewni, że pomagają uśmierzyć ból