Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób

Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Zaledwie 6 proc. Polaków aktywnie uprawia sport, a niemal 50 proc. społeczeństwa nigdy nie podejmowała żadnej aktywności fizycznej. Coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne, a jednym z najpopularniejszych powodów jest właśnie brak ruchu na co dzień. Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Jakie jest minimum, które pomoże zachować nam energię i witalność? 10 tysięcy kroków każdego dnia. Specjaliści zalecają jednak, by sport towarzyszył nam znacznie częściej. Zdaniem dr. Roberta Śmigielskiego — najlepiej 3 razy w tygodniu, zawsze przez co najmniej 40 minut. 

Źródło: Pytanie na śniadanie/TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najnowsze odkrycie kosmetologii. Zapobiega ZMARSZCZKOM i zwalcza CELLULIT Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Jak żyć z KREDYTEM NA 30 LAT? BEYONCE reklamuje Brazylię! Rady dziadka, jak być ZDROWYM W ZIMIE Najbardziej wzruszający filmik sieci. Żołnierze wracają DO DOMU! Seks bez tajemnic. Nastolatki i dziewictwo Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? DZIEŃ Z ŻYCIA młodej matki. Pod koniec dnia dom wyglądał jeszcze GORZEJ Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z UST może sygnalizować chorobę