Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób

Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Zaledwie 6 proc. Polaków aktywnie uprawia sport, a niemal 50 proc. społeczeństwa nigdy nie podejmowała żadnej aktywności fizycznej. Coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne, a jednym z najpopularniejszych powodów jest właśnie brak ruchu na co dzień. Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Jakie jest minimum, które pomoże zachować nam energię i witalność? 10 tysięcy kroków każdego dnia. Specjaliści zalecają jednak, by sport towarzyszył nam znacznie częściej. Zdaniem dr. Roberta Śmigielskiego — najlepiej 3 razy w tygodniu, zawsze przez co najmniej 40 minut. 

Źródło: Pytanie na śniadanie/TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kolejna sesja 81-LETNIEJ Heleny Norowicz. Pojawiła się NA OKŁADCE magazynu kobiecego! Lifting twarzy BEZ SKALPELA. Wystarczy własna tkanka tłuszczowa Polska dziennikarka miała romans z ROSYJSKIM SNAJPEREM Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka Uczestniczka WARSAW SHORE w teledysku polskiego boysbandu! Uważaj na MLEKO i nadmiar białka. Wbrew pozorom nie są takie zdrowe Jak NIE PRZYTYĆ po rzuceniu palenia. Kilka rad Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA Cersei Lannister uczy Jimmy'ego Kimmela jak SIAĆ POSTRACH