Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób

Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Zaledwie 6 proc. Polaków aktywnie uprawia sport, a niemal 50 proc. społeczeństwa nigdy nie podejmowała żadnej aktywności fizycznej. Coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne, a jednym z najpopularniejszych powodów jest właśnie brak ruchu na co dzień. Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Jakie jest minimum, które pomoże zachować nam energię i witalność? 10 tysięcy kroków każdego dnia. Specjaliści zalecają jednak, by sport towarzyszył nam znacznie częściej. Zdaniem dr. Roberta Śmigielskiego — najlepiej 3 razy w tygodniu, zawsze przez co najmniej 40 minut. 

Źródło: Pytanie na śniadanie/TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Grodzka udostępni mieszkanie autorowi „wSieci”? „Chce sprawdzić, czy napisał prawdę, będzie proces” Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie „Light” nie znaczy zdrowy. Mniej cukru czy tłuszczu to więcej chemii 8-latka z Kazachstanu podbija sieć. Pokazała, jak trenuje boks! Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu ALERGIA może zagrażać życiu. Jak pomóc osobie ze wstrząsem? Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? 8 milionów Polaków ma ZABURZENIA PSYCHICZNE Majewski do szefa Polsatu: "SŁONECZKO.." O co tak prosił? Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE!