Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób

Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Zaledwie 6 proc. Polaków aktywnie uprawia sport, a niemal 50 proc. społeczeństwa nigdy nie podejmowała żadnej aktywności fizycznej. Coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne, a jednym z najpopularniejszych powodów jest właśnie brak ruchu na co dzień. Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Jakie jest minimum, które pomoże zachować nam energię i witalność? 10 tysięcy kroków każdego dnia. Specjaliści zalecają jednak, by sport towarzyszył nam znacznie częściej. Zdaniem dr. Roberta Śmigielskiego — najlepiej 3 razy w tygodniu, zawsze przez co najmniej 40 minut. 

Źródło: Pytanie na śniadanie/TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

OŚWIADCZYŁ się jej na wizji. Prezenterkę PONIOSŁY EMOCJE Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie Napis „bez konserwantów” to tylko chwyt marketingowy. Wybierając sok, patrz na kolor Energetyk zamiast kawy? To najgorszy sposób na pobudzenie organizmu Jak przechowywać MIĘSO I WĘDLINY? Koniecznie rozpakuj je z folii Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa Policjant uratował psa zakopanego żywcem w ziemi. Teraz chce go adoptować Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Poprawia pamięć, koncentrację, wspomaga leczenie nałogów. Czym jest trening BIOFEEDBACK?