Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób

Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Zaledwie 6 proc. Polaków aktywnie uprawia sport, a niemal 50 proc. społeczeństwa nigdy nie podejmowała żadnej aktywności fizycznej. Coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne, a jednym z najpopularniejszych powodów jest właśnie brak ruchu na co dzień. Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Jakie jest minimum, które pomoże zachować nam energię i witalność? 10 tysięcy kroków każdego dnia. Specjaliści zalecają jednak, by sport towarzyszył nam znacznie częściej. Zdaniem dr. Roberta Śmigielskiego — najlepiej 3 razy w tygodniu, zawsze przez co najmniej 40 minut. 

Źródło: Pytanie na śniadanie/TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Przełomowa metoda leczenia NOWOTWORÓW. "To absolutne wydarzenie na skalę światową" Prokuratura już bada sprawę Ziemkiewicza. Kapela: "Jerzy Urban też został skazany z tego paragrafu i zapłacił 20 tysięcy" Bezsenność przyczyną otyłości? Badania to potwierdzają KOT-PIELĘGNIARZ pomaga w leczeniu innych. Sam cudem uniknął uśpienia Trzy sposoby na BURZĘ LOKÓW bez użycia ciepła! Jimmy Fallon znów sprowokował gwiazdę. Tym razem JULIĘ ROBERTS Przelałaś pieniądze na złe konto i co dalej? Najgorzej jeśli pomyliłaś ostatnie cyfry Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure? FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Jakie OWOCE jeść latem? Poznaj właściwości owoców sezonowych Zawierają te same substancje, co kostki toaletowe. Wszystko o NAPOJACH GAZOWANYCH