Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób

Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Zaledwie 6 proc. Polaków aktywnie uprawia sport, a niemal 50 proc. społeczeństwa nigdy nie podejmowała żadnej aktywności fizycznej. Coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne, a jednym z najpopularniejszych powodów jest właśnie brak ruchu na co dzień. Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Jakie jest minimum, które pomoże zachować nam energię i witalność? 10 tysięcy kroków każdego dnia. Specjaliści zalecają jednak, by sport towarzyszył nam znacznie częściej. Zdaniem dr. Roberta Śmigielskiego — najlepiej 3 razy w tygodniu, zawsze przez co najmniej 40 minut. 

Źródło: Pytanie na śniadanie/TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić? Jest nowy TELEDYSK EDYTY GÓRNIAK! Nagrała go w USA Naturalny lek. Łagodzi kaszel, wzmacnia odporność, leczy wrzody Rośnie popularność DOUL w Polsce! Dzięki nim poród będzie łatwiejszy Ma niewiele kalorii, pokrywa 120 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę C Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka W jego składzie znajdziesz nawet WODOROSTY. Tak oszukują nas producenci Polacy 7. NAJBARDZIEJ OTYŁYM narodem Europy. Nie potrafimy się odchudzać? Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? Wygląda tak samo, a każdy widzi ją inaczej. Wszystko przez mały fragment MÓZGU