Polacy na bakier z aktywnością fizyczną. To częsty powód chorób

Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Zaledwie 6 proc. Polaków aktywnie uprawia sport, a niemal 50 proc. społeczeństwa nigdy nie podejmowała żadnej aktywności fizycznej. Coraz częściej zapadamy na choroby cywilizacyjne, a jednym z najpopularniejszych powodów jest właśnie brak ruchu na co dzień. Podczas gdy Polacy nie doceniają tego prostego sposobu na zachowanie zdrowia i młodości, Szwedzi coraz chętniej zastępują leczenie farmaceutykami "spacerem na receptę".

Jakie jest minimum, które pomoże zachować nam energię i witalność? 10 tysięcy kroków każdego dnia. Specjaliści zalecają jednak, by sport towarzyszył nam znacznie częściej. Zdaniem dr. Roberta Śmigielskiego — najlepiej 3 razy w tygodniu, zawsze przez co najmniej 40 minut. 

Źródło: Pytanie na śniadanie/TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

ZAJĄCZEK Z SERWETKI na wielkanocny stół Tak wygląda najbrzydszy pies świata Adam Levin zaśpiewał jak MICHAEL JACKSON i FRANK SINATRA! Banalna recepta na zachowanie MŁODOŚCI. Kolory na talerzu Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Reakcje ZNANYCH MUZYKÓW na "50 Twarzy Greya" Mocne argumenty dziecka. "Nie posprzątam, bo NIE MAM SIŁY" Producent „Celebrity Splash” pod wrażeniem JEDNONOGIEGO uczestnika! Jak ocenił innych? Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Jak zadbać o prawidłowy SEN NIEMOWLAKA? Najlepsze sposoby, jak UŚPIĆ DZIECKO Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi