Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości

Szczególne właściwości zdrowotne ma czekolada zawierająca ponad 70 proc. kakao.

Czekolada to nie tylko puste kalorie. Regularnie spożywana pomaga chronić organizm przed procesami starzenia, hamuje rozwój demencji i zmniejsza ryzyko choroby Alzheimera. Zawiera magnez usprawniający pracę mięśni oraz pobudzającą czynność serca teobrominę. Szczególne właściwości zdrowotne ma czekolada gorzka, a więc zawierająca ponad 70 proc. kakao.

Zawarty w czekoladzie magnez usprawnia funkcjonowanie mięśni, ułatwia wchłanianie wapnia i zapobiega stresowi. Czekolada jest także źródłem teobrominy pobudzającej czynność serca i rozszerzającej naczynia krwionośne, a także flawonoidów  związków chroniących komórki przed wolnymi rodnikami oraz zmniejszających zachorowalność na nowotwory i choroby układu krążenia. W czekoladzie znajduje się także kofeina, działająca pobudzająco i stymulująco na układ nerwowy, oraz fenyloetyloamina   substancja, która pobudza produkcję serotoniny i endorfin, odpowiedzialnych za dobry nastrój. Z badań australijskich naukowców wynika ponadto, że gorzka czekolada o 40 proc. obniża ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Należy jednak pamiętać, że zdrowotne walory ma tylko gorzka i mleczna czekolada.

Źródło: Newseria Lifestyle
Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

PORÓD będzie łatwiejszy, a seks przyjemniejszy. Wystarczą 3 kwadranse w tygodniu Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure? Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat Ma 9 lat i ciało jak z gumy. Polska może być z niej dumna Ona była mężatką, on miał 14 lat. ODBIŁA CHŁOPAKA swojej córce! "Pogromczyni Tuska" promuje się w TELEWIZJI TRWAM! Producent o przygotowaniach do "Celebrity Splash". "LICZYMY NA GLEBĘ, bo każdy liczy na glebę" Jest zdrowa, póki nie trafi do puszki. Producenci oszukują i marnują odżywcze wartości SOI Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj NAGA Miley Cyrus w teledysku „Wrecking Ball”! Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! KSZTAŁT BRWI pomoże wyszczuplić twarz. Jak je modelować?