Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby

Pozycja pochylona sprawia, że kręgosłup jest obciążony dwa razy bardziej niż podczas stania prosto.

Długotrwała pozycja pochylona sprawia, że kręgosłup jest obciążony aż dwa razy bardziej niż podczas zachowania prostej postawy. Jeśli dodatkowo dźwigamy w tej pozycji jakiś ciężar, nacisk na krążki międzykręgowe jest olbrzymi. Podnosząc coś, warto więc przykucnąć.

Złym nawykiem jest też noszenie torebki na jednym ramieniu. Powtarzając tę czynność codziennie, łatwo możemy nabawić się skrzywienia kręgosłupa. Podobny skutek ma siedzenie z nogą założoną na nogę, które wymusza asymetryczne ustawienie miednicy.

Jakie inne pozycje, w których przebywamy w ciągu doby, negatywnie oddziałują na nasz kręgosłup, opowiedział fizjoterapeuta Michał Grzesiuk. Najgorzej na naszą postawę działa praca przed komputerem, która często wiąże się ze złym ustawieniem monitora czy brakiem podpórki w okolicy lędźwiowej.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

OBRZEZANIE coraz popularniejsze w Polsce. Lew-Starowicz obala mit Kim jest Ewa Kopacz i kto jest premierem? CHAJZER zapytał Polaków, wynik jest ZATRWAŻAJĄCY Pomaga rodzić i zna prawa kobiet w ciąży. Kim jest DOULA? Nie tylko kolor ma znaczenie. Jakich BANANÓW nie powinniśmy kupować? Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu Kontrowersje wokół Jana Pawła II. "Jak mógł zostać świętym?" Mężczyzna z szydełkiem. Kiedyś się tego wstydził, dziś robi na tym biznes Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu Nastolatka ZABIJA ZWIERZĘTA i chwali się tym na Facebooku Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą" Domowe sposoby na ból zęba? Nie potrzebujesz ŚRODKÓW PRZECIWBÓLOWYCH Dziecko nie chodzi lub nie mówi. Kiedy należy zacząć się martwić?