Najgorsze pozycje dla KRĘGOSŁUPA. Pozostajemy w nich przez większość doby

Pozycja pochylona sprawia, że kręgosłup jest obciążony dwa razy bardziej niż podczas stania prosto.

Długotrwała pozycja pochylona sprawia, że kręgosłup jest obciążony aż dwa razy bardziej niż podczas zachowania prostej postawy. Jeśli dodatkowo dźwigamy w tej pozycji jakiś ciężar, nacisk na krążki międzykręgowe jest olbrzymi. Podnosząc coś, warto więc przykucnąć.

Złym nawykiem jest też noszenie torebki na jednym ramieniu. Powtarzając tę czynność codziennie, łatwo możemy nabawić się skrzywienia kręgosłupa. Podobny skutek ma siedzenie z nogą założoną na nogę, które wymusza asymetryczne ustawienie miednicy.

Jakie inne pozycje, w których przebywamy w ciągu doby, negatywnie oddziałują na nasz kręgosłup, opowiedział fizjoterapeuta Michał Grzesiuk. Najgorzej na naszą postawę działa praca przed komputerem, która często wiąże się ze złym ustawieniem monitora czy brakiem podpórki w okolicy lędźwiowej.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę Wesele przerodziło się w tragedię. Na gości spadł gigantyczny żyrandol PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej Na Wielkanoc WYDAMY 363 ZŁOTE Większy stres i zaburzony metabolizm? Wszystko przez JEDEN Z POSIŁKÓW Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura Groźne poparzenia BARSZCZEM SOSNOWSKIEGO. Objawy mogą utrzymać się kilka miesięcy Zakonnik uczy internautów, jak zrobić CROISSANTY Mleko matki „szczepionką” na raka i cukrzycę? Lekarze nie mają wątpliwości Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty Dziewięć filmów EROTYCZNYCH na warszawskiej Pradze! Drogocenne właściwości KASZY. Jej kaloryczność po ugotowaniu zmniejsza się ponad pięciokrotnie