Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy

"Kręgosłup jest głównym miejscem przerzutów nowotworów".

Najczęstszymi powodami bólów pleców są przykurcze mięśni, przeciążenia wynikające z wielogodzinnego siedzenia lub stania, słabym umięśnieniem. Od małego należy zwracać uwagę na postawę ciała. Dbanie o prawidłowy wygięcie kręgosłupa w dzieciństwie przekłada się na jego stan w dorosłym życiu.

Kiedy powinniśmy się niepokoić, a kiedy wystarczy zmienić nawyki oraz co świadczy, że bóle pleców wynikają z przeciążeń, a kiedy powinniśmy odwiedzić reumatologa, opowiedział ortopeda, Adrian Rymarczyk. Specjalista wspominał, że należy pamiętać, iż kręgosłup jest głównym miejscem przerzutów nowotworów.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Janek zdradza, co wydarzy się w DRUGIM SEZONIE "Miłości na bogato" Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni Joanna Krupa śpiewa piosenkę Justina Biebera! Udany playback? Jakub od pięciu lat systematycznie poprawia urodę... Została striptizerką, bo znudziła ją praca! Dla dziecka to prawdziwa trauma. Jak uchronić je przed PORNOGRAFIĄ? „Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy? Obawiasz się ZDRADY? Zgłoś się do TESTERA WIERNOŚCI To NIE JEST ZDJĘCIE! Artystka uczciła pamięć Robina Williamsa Okuliści ostrzegają: Polacy widzą coraz gorzej! Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce