Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy

"Kręgosłup jest głównym miejscem przerzutów nowotworów".

Najczęstszymi powodami bólów pleców są przykurcze mięśni, przeciążenia wynikające z wielogodzinnego siedzenia lub stania, słabym umięśnieniem. Od małego należy zwracać uwagę na postawę ciała. Dbanie o prawidłowy wygięcie kręgosłupa w dzieciństwie przekłada się na jego stan w dorosłym życiu.

Kiedy powinniśmy się niepokoić, a kiedy wystarczy zmienić nawyki oraz co świadczy, że bóle pleców wynikają z przeciążeń, a kiedy powinniśmy odwiedzić reumatologa, opowiedział ortopeda, Adrian Rymarczyk. Specjalista wspominał, że należy pamiętać, iż kręgosłup jest głównym miejscem przerzutów nowotworów.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat Dlaczego Polacy nie decydują się na RODZICIELSTWO? Większość chce trójki dzieci Ukradli URNĘ Z PROCHAMI własnego dziadka! Myśleli, że to narkotyki Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Które gwiazdy korzystają z porad WRÓŻKI? Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu Latem nakładasz krem z filtrem. A co z WITAMINĄ D? Zatańczył BREAKDANCE w popularnym show! Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Zapytano Polki, czy sądzą, że są piękne. Jakie były odpowiedzi? Prosty przepis na domowy chleb z nasion BEZ MĄKI MĄDRZEJSI dzięki jedzeniu? Te produkty zwiększają wydajność mózgu!