Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni

Jaki domowymi sposobami można poradzić sobie z bólem zębów i co jest jego przyczyną?

Jaki domowymi sposobami można poradzić sobie z bólem zębów i co jest jego przyczyną? Najczęściej ból powoduje ubytek próchnicowy. Ząb jest zbudowany z kilku warstw, jeśli dopuścimy do tego, że zniszczy się ta pierwsza, ząb zaczyna boleć – wyjaśniła dr Anna Jankowska.

Leki przeciwbólowe świetnie działają na ból pochodzenia zębowego. Jeśli nie mamy możliwości ich zastosowania, pozostają nam tylko domowe sposoby. Można wykonać zimne okłady, possać kostkę lodu lub imbir. Świetny sposób to pokruszyć aspirynę i włożyć tam, gdzie nas boli. Można również rozgryźć goździki lub zastosować sodę – wytłumaczyła stomatolog.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nastolatka ZABIJA ZWIERZĘTA i chwali się tym na Facebooku Większość osób nieprawidłowo ćwiczy brzuch. Jak zwiększyć efektywność "BRZUSZKÓW"? 8 milionów Polaków ma ZABURZENIA PSYCHICZNE Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Podnoszą ciężary i wciąż czują się atrakcyjnie. Tak wyglądają polskie sztangistki Przez te błędy latem świeci nam się cera. Zobacz, jak utrwalić nawet mocny makijaż Dla dziecka to prawdziwa trauma. Jak uchronić je przed PORNOGRAFIĄ? Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci KRĘPUJĄCE badanie ginekologiczne niepotrzebne? Wzruszająca historia NIEWIDOMEGO PSA Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH