Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni

Jaki domowymi sposobami można poradzić sobie z bólem zębów i co jest jego przyczyną?

Jaki domowymi sposobami można poradzić sobie z bólem zębów i co jest jego przyczyną? Najczęściej ból powoduje ubytek próchnicowy. Ząb jest zbudowany z kilku warstw, jeśli dopuścimy do tego, że zniszczy się ta pierwsza, ząb zaczyna boleć – wyjaśniła dr Anna Jankowska.

Leki przeciwbólowe świetnie działają na ból pochodzenia zębowego. Jeśli nie mamy możliwości ich zastosowania, pozostają nam tylko domowe sposoby. Można wykonać zimne okłady, possać kostkę lodu lub imbir. Świetny sposób to pokruszyć aspirynę i włożyć tam, gdzie nas boli. Można również rozgryźć goździki lub zastosować sodę – wytłumaczyła stomatolog.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Będzie POLSKI SERIAL O ZOMBIE! Premiera na jesieni UMIĘŚNIONE CIAŁO Holenderki robi furorę w internecie Wykorzystał rentgen do stworzenia ARTYSTYCZNYCH FOTOGRAFII Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść? Majdan, Stachursky i Saleta pokazują, jak badać PIERSI! W ciąży nie rezygnuj ze sportu. Jednak pewne aktywności mogą być niebezpieczne Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Co zużywa najwięcej PRĄDU W DOMU? Polacy nie mają pojęcia Jakie OWOCE jeść latem? Poznaj właściwości owoców sezonowych Najbardziej wzruszający filmik sieci. Żołnierze wracają DO DOMU! Lekarze alarmują: Polacy nie biorą lekarstw! Jednym z powodów jest brak pieniędzy PARODIE utworu "BRAĆ" Donatana, Cleo i zespołu Enej