Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni

Jaki domowymi sposobami można poradzić sobie z bólem zębów i co jest jego przyczyną?

Jaki domowymi sposobami można poradzić sobie z bólem zębów i co jest jego przyczyną? Najczęściej ból powoduje ubytek próchnicowy. Ząb jest zbudowany z kilku warstw, jeśli dopuścimy do tego, że zniszczy się ta pierwsza, ząb zaczyna boleć – wyjaśniła dr Anna Jankowska.

Leki przeciwbólowe świetnie działają na ból pochodzenia zębowego. Jeśli nie mamy możliwości ich zastosowania, pozostają nam tylko domowe sposoby. Można wykonać zimne okłady, possać kostkę lodu lub imbir. Świetny sposób to pokruszyć aspirynę i włożyć tam, gdzie nas boli. Można również rozgryźć goździki lub zastosować sodę – wytłumaczyła stomatolog.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Seanse kinowe na porodówce. Lekarze są pewni, że pomagają uśmierzyć ból Co by było, gdyby kobiety MÓWIŁY, CO MYŚLĄ? 21-letnia modelka z Radomia podbija Indie Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Zwyczajne POCAŁUNKI mogą być groźne DLA ZĘBÓW Jak przechowywać TOREBKI, by się nie niszczyły? Ten ZABIEG UST zmienia nie tylko ich kształt Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU Natalia Siwiec pozuje w TUTORIALU MAKIJAŻOWYM Tatuował ją BYŁY chłopak. Tego nie przewidziała... Zwiększają temperaturę mózgu i wpływają na zdrowie. Najmniej szkodliwe są... kuchenki mikrofalowe Banalna recepta na zachowanie MŁODOŚCI. Kolory na talerzu