Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni

Jaki domowymi sposobami można poradzić sobie z bólem zębów i co jest jego przyczyną?

Jaki domowymi sposobami można poradzić sobie z bólem zębów i co jest jego przyczyną? Najczęściej ból powoduje ubytek próchnicowy. Ząb jest zbudowany z kilku warstw, jeśli dopuścimy do tego, że zniszczy się ta pierwsza, ząb zaczyna boleć – wyjaśniła dr Anna Jankowska.

Leki przeciwbólowe świetnie działają na ból pochodzenia zębowego. Jeśli nie mamy możliwości ich zastosowania, pozostają nam tylko domowe sposoby. Można wykonać zimne okłady, possać kostkę lodu lub imbir. Świetny sposób to pokruszyć aspirynę i włożyć tam, gdzie nas boli. Można również rozgryźć goździki lub zastosować sodę – wytłumaczyła stomatolog.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

 

 

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

„Kochani rodzice, przyślijcie pieniądze”. Co zrobić, gdy dziecko wydało wszystko na wakacjach? Holland o pracy nad "House of Cards". Są minusy Popularna METODA ODCZULANIA to oszustwo! "To największa bzdura, w jaką uwierzyli ludzie" Polki wstydzą się swoich SEKSUALNYCH potrzeb! DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Marzysz o białych zębach? Nigdy nie wybielaj ich sama w domu! Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach Dłuższe dni, lepsza pogoda, a czujesz się gorzej niż zimą? PRZESILENIE WIOSENNE można pokonać Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! Jakie PRAWA ma kobieta wracająca do pracy po URODZENIU DZIECKA? RUTYNOWY ZABIEG podczas porodu jednak NIEPRAWIDŁOWY? "To okaleczenie" Jak szybko nauczyć się JĘZYKÓW OBCYCH? Szkolne metody są nieskuteczne