Te nasiona leczą imponującą liczbę różnorodnych dolegliwości. Wystarczy zalać je wodą lub uprażyć

Lepiej pokonać niesmak, by móc

Siemię lniane słynie głównie z właściwości ochronnych i łagodzących dla układu pokarmowego. Jest idealne na problemy z żołądkiem, chorobę wrzodową, jako lek na biegunki i zaparcia, a także profilaktycznie dla prawidłowej perystaltyki jelit i regulacji trawienia. Obniża poziom złego cholesterolu (LDL) i wspomaga profilaktykę nowotworową, spowalniając tempo podziałów komórek nowotworowych raka prostaty. 

To jednak nie wszystko. Doskonale sprawdza się przy suchym kaszlu, zwiększając wilgotność śluzówki, a także u osób forsownie używających swojego głosu.

Śluz uzyskany z siemienia może być używany także jako odżywka do włosów, środek do regeneracji paznokci, a także nawilżająca i odżywcza maseczka do twarzy. Używany jest również w chorobach skórnych, leczeniu oparzeń i odmrożeń.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina MŁODZI OJCOWIE chętniej opiekują się dziećmi. Wszystko dzięki DŁUŻSZEMU URLOPOWI Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci! Jakie ZWIERZĘ dla ALERGIKA? Jak radzić sobie z NADMIERNĄ POTLIWOŚCIĄ? Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY Polska rodzina sprowadziła ją do Polski. Niezwykła historia 19-latki z Kenii Wspólny trening rzeźbi sylwetkę i rozpala zmysły. Jak ćwiczą FIT LOVERS? Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie 5-latek z Polski podbija świat mody! Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej