Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy już od 11 lat. Święto przypada 2 maja.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy już od 11 lat. Święto przypada 2 maja. Polacy coraz chętniej świętują ten dzień i wywieszają za oknami biało-czerwone sztandary. Czy prezentujemy je jednak właściwie?

Flagę narodową należy eksponować w sposób przejrzysty, jasny. Powinna być czysta, niepostrzępiona i mieć odpowiednie proporcje. Na noc, jeśli nie jest oświetlona, należy ją zdejmować. Podobnie w czasie deszczu, żeby nie mokła – mówi Krzysztof Jasieński z Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego. Jeżeli flaga wisi pionowo wzdłuż masztu, biały kolor ma być umieszczony od strony słupa.

Pamiętajmy, że nie można używać powszechnie flag z herbem. Przysługują one polskim przedstawicielstwom dyplomatycznym za granicą oraz polskim statkom i okrętom. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że na fladze narodowej nie powinno się również umieszczać żadnych napisów.

Jest to obraza flagi i jej niszczenie. Flagę polską należy szanować i nie wolno na niej nic pisać – stwierdza ekspert.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Wikimedia Commons

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak RATUJĄ PORWANE KOBIETY. Prywatny detektyw zdradził techniki operacyjne Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę! Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj Największa tajemnica chrzecijaństwa. Jaka jest prawda? Polska supermodelka robi karierę aktorską. MAŁGOSIA BELA zagra jedną z głównych ról! Beztroska praca ochroniarzy polskich gwiazd Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI Uważaj na MLEKO i nadmiar białka. Wbrew pozorom nie są takie zdrowe Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło? Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia Nieoceniona broń w walce z wieloma chorobami. Każda matka powinna o tym wiedzieć