Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy już od 11 lat. Święto przypada 2 maja.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy już od 11 lat. Święto przypada 2 maja. Polacy coraz chętniej świętują ten dzień i wywieszają za oknami biało-czerwone sztandary. Czy prezentujemy je jednak właściwie?

Flagę narodową należy eksponować w sposób przejrzysty, jasny. Powinna być czysta, niepostrzępiona i mieć odpowiednie proporcje. Na noc, jeśli nie jest oświetlona, należy ją zdejmować. Podobnie w czasie deszczu, żeby nie mokła – mówi Krzysztof Jasieński z Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego. Jeżeli flaga wisi pionowo wzdłuż masztu, biały kolor ma być umieszczony od strony słupa.

Pamiętajmy, że nie można używać powszechnie flag z herbem. Przysługują one polskim przedstawicielstwom dyplomatycznym za granicą oraz polskim statkom i okrętom. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że na fladze narodowej nie powinno się również umieszczać żadnych napisów.

Jest to obraza flagi i jej niszczenie. Flagę polską należy szanować i nie wolno na niej nic pisać – stwierdza ekspert.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Wikimedia Commons

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Boli cię głowa? Zbadaj… BIODRA KSIĄŻKIEWICZ o macierzyństwie: "Nie jest łatwo" Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka Tak BAWIĄ SIĘ OJCOWIE z dziećmi, gdy matki nie patrzą Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy 8-latka z Kazachstanu podbija sieć. Pokazała, jak trenuje boks! Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami MIRANDA KERR pokazała swoje wyluzowane oblicze Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą Umalował ją JEJ CHŁOPAK! Jak wyszło?