Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy już od 11 lat. Święto przypada 2 maja.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy już od 11 lat. Święto przypada 2 maja. Polacy coraz chętniej świętują ten dzień i wywieszają za oknami biało-czerwone sztandary. Czy prezentujemy je jednak właściwie?

Flagę narodową należy eksponować w sposób przejrzysty, jasny. Powinna być czysta, niepostrzępiona i mieć odpowiednie proporcje. Na noc, jeśli nie jest oświetlona, należy ją zdejmować. Podobnie w czasie deszczu, żeby nie mokła – mówi Krzysztof Jasieński z Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego. Jeżeli flaga wisi pionowo wzdłuż masztu, biały kolor ma być umieszczony od strony słupa.

Pamiętajmy, że nie można używać powszechnie flag z herbem. Przysługują one polskim przedstawicielstwom dyplomatycznym za granicą oraz polskim statkom i okrętom. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że na fladze narodowej nie powinno się również umieszczać żadnych napisów.

Jest to obraza flagi i jej niszczenie. Flagę polską należy szanować i nie wolno na niej nic pisać – stwierdza ekspert.

Źródło: InfoWire.pl

Źródło zdjęć: Wikimedia Commons

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Masz BOLESNE MIESIĄCZKI? To może być objaw groźnej choroby Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki" Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej Te rasy psów są NAJGROŹNIEJSZE. Aby je posiadać, musisz mieć pozwolenie Czego nie wiesz na temat... BIELIZNY? Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić? Zatańczył BREAKDANCE w popularnym show!