Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą

Lekarze ostrzegają przed ich zażywaniem.

W ostatnich latach niezwykle popularne stały się suplementy diety dla dzieci. Większość rodziców nie zdaje sobie sprawy, że kolorowe tabletki, lizaki, żelki czy smaczne syropy nie są obojętne dla organizmu. Choć atrakcyjne formy sprawiają, że maluchy chętnie je łykają, lekarze ostrzegają, że suplementy powinniśmy podawać dzieciom wyłącznie z polecenia pediatry.

Odpowiednia dieta dostarcza organizmowi wszystkiego, co niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju i nie należy się zbytnio przejmować, gdy dziecko nie ma czasem apetytu czy jest apatyczne.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x- news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą" Tajemnice hermetycznego świata SCJENTOLOGII. "Czytanie w myślach, porzucanie dzieci, bytowanie poza przestrzenią" Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Tak tańczą ROSYJSKIE MISTRZYNIE pole dance Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! JENNIFER LAWRENCE na wrześniowej okładce VOGUE! Jak nauczyć się asertywności? Najlepszy jest amerykański sposób "na kanapkę" Ukradli staruszce cenne OBRAZY. Podali się za URZĘDNIKÓW Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce Szok dla medycyny. URODZIŁA zdrowe dziecko w wieku 66 LAT!