Saszetki, żelki, syropy. Rodzice chętnie podają je dzieciom, nawet nie wiedząc, jak szkodzą

Lekarze ostrzegają przed ich zażywaniem.

W ostatnich latach niezwykle popularne stały się suplementy diety dla dzieci. Większość rodziców nie zdaje sobie sprawy, że kolorowe tabletki, lizaki, żelki czy smaczne syropy nie są obojętne dla organizmu. Choć atrakcyjne formy sprawiają, że maluchy chętnie je łykają, lekarze ostrzegają, że suplementy powinniśmy podawać dzieciom wyłącznie z polecenia pediatry.

Odpowiednia dieta dostarcza organizmowi wszystkiego, co niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju i nie należy się zbytnio przejmować, gdy dziecko nie ma czasem apetytu czy jest apatyczne.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x- news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy! Takiej SZYNKI nie kupuj w żadnym wypadku. Zwróć uwagę na kolor i skórkę RUTYNOWY ZABIEG podczas porodu jednak NIEPRAWIDŁOWY? "To okaleczenie" Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Urządź sobie domowe SPA. Cztery pomysły na piękne włosy i skórę Polacy NARZEKAJĄ NA RZĄD i władzę! Po śmierci narzeczonej przemierza pieszo świat. Właśnie dotarł do Polski Polka nazywana "najszybszą babcią świata". Zdobyła Mont Blanc mając 68 lat Te nasiona leczą imponującą liczbę różnorodnych dolegliwości. Wystarczy zalać je wodą lub uprażyć