Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"?

Madalyn Murray O'Hair zniknęła wiele lat temu. Razem z nią zaginęła jej najbliższa rodzina.

W 1964 roku magazyn "Life" nazwał ją "najbardziej znienawidzoną kobietą Ameryki". Do 1963 Madalyn Murray O'Hair roku była nieznaną gospodynią domową, która nie chciała, by jej syn był zmuszany do udziału w obowiązkowych modlitwach w szkole i czytaniu Biblii. Złożyła więc sprawę do sądu.

Jej kariera rozpoczęła się zaledwie rok później po ogłoszeniu decyzji Sądu Najwyższego. Uznał on wówczas, że tego typu praktyki religijne w publicznej szkole naruszają  konstytucyjną wolność. 

W 1965 roku na łamach magazynu "Playboy" twierdziła, że religia polega na "irracjonalnych przesądach i nadprzyrodzonym nonsensie". Na swoich wiecach głosiła też, że "chrześcijanie są gburowaci, nietolerancyjni i opryskliwi". Prowadziła grupę non profit nazywaną American Atheist.

Zaginęła wraz z dwoma członkami swojej rodziny tuż po tajemniczym wyjeździe z miasta, w 1995 roku. Z synem Johnem i wnuczką Robin poinformowali pracowników fundacji, że w pilnej sprawie muszą opuścić miasto na dwa tygodnie.

Nie powiedzieli dokąd i po co jadą, ani kiedy wrócą. Zaznaczyli, że może ich nie być 2 tygodnie - opowiada Tim Young, prywatny detektyw.

Ich nieobecność przedłużyła się jednak do 4 tygodni. Pracownicy dzwonili do Johna, ale ten nie chciał wyjaśnić, gdzie jest i co się z nimi dzieje. 9 września przestał odpowiadać na telefony.

Niektórzy twierdzili, że Watykan wynajął zabójców, inni, że Madalyn była umierająca i wyjechała, bo nie chciała, by ktokolwiek modlił się na jej grobie - dodaje detektyw. Wielu uznało, że 76-letnia chora na cukrzycę i serce kobieta postanowiła w tajemnicy wyjechać za granicę i spędzić tam emeryturę. Jednak rzeczy znalezione w jej domu, i pozostawione trzy psy, sygerowaly, że właściciele zniknęli bez przygotowania.

Okazało się jednak, że winny jej śmierci był jeden z pracowników biura America Atheist, David Roland Waters oraz jego pomocnicy Gary Paul Karr i Danny Fry, którzy porwali rodzinę, poćwiartowali i ukryli szczątki na ranczu w Teksasie. 

Źródło: ID

Źródło zdjęć: Wikimedia Commons

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

JUSTIN TIMBERLAKE zaśpiewał "Happy Birthday" polskiej fance! Ciąża spowodowała u niej WSTYDLIWE ZMIANY CHIPSY przyczyną otyłości i miażdżycy. Po kształcie poznasz, które są najgorsze NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! Pyszne BUŁECZKI z dodatkiem naturalnej witaminy C Dziecko na sprzedaż. Przez lukę w prawie kwitnie podziemie adopcyjne Zamieszczasz ZDJĘCIA W SIECI? Możesz łatwo złamać prawo Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki" Szyk na stoku to nie wszystko. Kilka rad, co spakować na ferie Najlepszy SEKS PO KŁÓTNI. Dlaczego godzimy się w łóżku? Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera!