Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"?

Madalyn Murray O'Hair zniknęła wiele lat temu. Razem z nią zaginęła jej najbliższa rodzina.

W 1964 roku magazyn "Life" nazwał ją "najbardziej znienawidzoną kobietą Ameryki". Do 1963 Madalyn Murray O'Hair roku była nieznaną gospodynią domową, która nie chciała, by jej syn był zmuszany do udziału w obowiązkowych modlitwach w szkole i czytaniu Biblii. Złożyła więc sprawę do sądu.

Jej kariera rozpoczęła się zaledwie rok później po ogłoszeniu decyzji Sądu Najwyższego. Uznał on wówczas, że tego typu praktyki religijne w publicznej szkole naruszają  konstytucyjną wolność. 

W 1965 roku na łamach magazynu "Playboy" twierdziła, że religia polega na "irracjonalnych przesądach i nadprzyrodzonym nonsensie". Na swoich wiecach głosiła też, że "chrześcijanie są gburowaci, nietolerancyjni i opryskliwi". Prowadziła grupę non profit nazywaną American Atheist.

Zaginęła wraz z dwoma członkami swojej rodziny tuż po tajemniczym wyjeździe z miasta, w 1995 roku. Z synem Johnem i wnuczką Robin poinformowali pracowników fundacji, że w pilnej sprawie muszą opuścić miasto na dwa tygodnie.

Nie powiedzieli dokąd i po co jadą, ani kiedy wrócą. Zaznaczyli, że może ich nie być 2 tygodnie - opowiada Tim Young, prywatny detektyw.

Ich nieobecność przedłużyła się jednak do 4 tygodni. Pracownicy dzwonili do Johna, ale ten nie chciał wyjaśnić, gdzie jest i co się z nimi dzieje. 9 września przestał odpowiadać na telefony.

Niektórzy twierdzili, że Watykan wynajął zabójców, inni, że Madalyn była umierająca i wyjechała, bo nie chciała, by ktokolwiek modlił się na jej grobie - dodaje detektyw. Wielu uznało, że 76-letnia chora na cukrzycę i serce kobieta postanowiła w tajemnicy wyjechać za granicę i spędzić tam emeryturę. Jednak rzeczy znalezione w jej domu, i pozostawione trzy psy, sygerowaly, że właściciele zniknęli bez przygotowania.

Okazało się jednak, że winny jej śmierci był jeden z pracowników biura America Atheist, David Roland Waters oraz jego pomocnicy Gary Paul Karr i Danny Fry, którzy porwali rodzinę, poćwiartowali i ukryli szczątki na ranczu w Teksasie. 

Źródło: ID

Źródło zdjęć: Wikimedia Commons

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający Wielkie oszustwo producentów. „Light” bardziej kaloryczne niż zwykłe produkty Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? Tak powstaje żywność z puszki. Testerzy smaku co dwie godziny sprawdzają produkcję Domowe sposoby na pozbycie się CELLULITU Jest zdrowa, póki nie trafi do puszki. Producenci oszukują i marnują odżywcze wartości SOI Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU Danuta Wałęsa zachęca kobiety do rodzenia dzieci! W ciąży nie rezygnuj ze sportu. Jednak pewne aktywności mogą być niebezpieczne Napis „bez konserwantów” to tylko chwyt marketingowy. Wybierając sok, patrz na kolor Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Radość irlandzkich homoseksualistów! Świętują legalizację ich małżeństw Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu Ten człowiek maluje oczami. Wykorzystał innowacyjną technologię Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem Boisz się otyłości po ciąży? Tak się przed nią uchronisz Powody, przez które urzędnik nie pozwoli ci ZMIENIĆ NAZWISKA Zdrowy zamiennik gorszy od cukru? Zobacz, kto powinien go unikać Co mogą jeść kobiety karmiące piersią? "Kolka dziecka nie jest związana z dietą matki" Są zdrowe tylko pozornie. Ilość cukru w nich zawarta wielokrotnie przekracza normę Sekretna misja księdza Jana. Zbiera KOBIECĄ BIELIZNĘ Zapytano Polki, czy sądzą, że są piękne. Jakie były odpowiedzi?