Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu"

Na czym polega proces zakochiwania się, jak długo trwa i na ile świadomie się odbywa?

Silne emocje i stan podobny do obsesji — to pierwsze symptomy zakochania, które w ludzkim organizmie odbywa się nieświadomie i niezależnie od nas. Naukowcy dowodzą, że trwa od 3 do maksymalnie 6 miesięcy, i tylko w niektórych sytuacjach przeradza się w miłość.

Na czym polega proces zakochiwania się z naukowego punktu widzenia? Opowiedziała nam o tym psycholog Justyna Gmurek-Lewandowska.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne promuje się rapem! Jest najstarszym taksówkarzem w Polsce. W zawodzie pracuje od 58 lat! Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! Nie mógł żyć dłużej z kobiecym defektem. Dzięki operacji plastycznej wygląda męsko JEZUICI też wzięli udział w Ice Bucket Challenge! Które gwiazdy korzystają z porad WRÓŻKI? Napis „bez konserwantów” to tylko chwyt marketingowy. Wybierając sok, patrz na kolor Staruszkowie udowodnili, że na marzenia nigdy nie jest za późno! KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI? NAJGROŹNIEJSZA choroba przyszłości? Zachoruje 1 na 3 osoby