Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu"

Na czym polega proces zakochiwania się, jak długo trwa i na ile świadomie się odbywa?

Silne emocje i stan podobny do obsesji — to pierwsze symptomy zakochania, które w ludzkim organizmie odbywa się nieświadomie i niezależnie od nas. Naukowcy dowodzą, że trwa od 3 do maksymalnie 6 miesięcy, i tylko w niektórych sytuacjach przeradza się w miłość.

Na czym polega proces zakochiwania się z naukowego punktu widzenia? Opowiedziała nam o tym psycholog Justyna Gmurek-Lewandowska.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ten błąd może kosztować zdrowie. Z czym nie należy łączyć GREJPFRUTA? Wstydliwy problem kobiet. By sobie pomóc, ty i partner powinniście przestrzegać kilku zasad Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak RESTRYKCYJNA USTAWA usunie słodycze ze szkolnych sklepików Zatrważające dane: w ciągu pięciu lat połowa osób wraca do nałogu AGATA MŁYNARSKA zaliczyła wpadkę na wizji. Sama się z siebie śmiała! Odchudzasz się, ale nie chudniesz? Powodem mogą być utajone choroby Jak radzić sobie z NADMIERNĄ POTLIWOŚCIĄ? DIETA Z PUDEŁKA pułapką dla pragnących schudnąć. Łatwo o efekt jojo Chcą, żeby dzieci bawiły się niepełnosprawnymi lalkami. Polska zabawka odniesie sukces? Polacy 7. NAJBARDZIEJ OTYŁYM narodem Europy. Nie potrafimy się odchudzać? KSZTAŁT BRWI pomoże wyszczuplić twarz. Jak je modelować?