Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu"

Na czym polega proces zakochiwania się, jak długo trwa i na ile świadomie się odbywa?

Silne emocje i stan podobny do obsesji — to pierwsze symptomy zakochania, które w ludzkim organizmie odbywa się nieświadomie i niezależnie od nas. Naukowcy dowodzą, że trwa od 3 do maksymalnie 6 miesięcy, i tylko w niektórych sytuacjach przeradza się w miłość.

Na czym polega proces zakochiwania się z naukowego punktu widzenia? Opowiedziała nam o tym psycholog Justyna Gmurek-Lewandowska.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jej produkcja może budzić obrzydzenie. Tak powstaje jedna z NAJCENNIEJSZYCH tkanin na świecie Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób Jedzenie CZEKOLADY sposobem na zachowanie młodości Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa JAZDA NA ROWERZE doskonała dla naszych nóg. Zalet jest jednak znacznie więcej Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Jak obrać mango przy pomocy SZKLANKI? JEJ SYNOWIE są homoseksualistami Pierwsza PARODIA „Miłości na Bogato”! Lepsza od oryginału? Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami Jak szybko nauczyć się JĘZYKÓW OBCYCH? Szkolne metody są nieskuteczne