Zaczyna się NIEŚWIADOMIE i trwa tylko 6 miesięcy! Oto naukowa prawda o "zakochaniu"

Na czym polega proces zakochiwania się, jak długo trwa i na ile świadomie się odbywa?

Silne emocje i stan podobny do obsesji — to pierwsze symptomy zakochania, które w ludzkim organizmie odbywa się nieświadomie i niezależnie od nas. Naukowcy dowodzą, że trwa od 3 do maksymalnie 6 miesięcy, i tylko w niektórych sytuacjach przeradza się w miłość.

Na czym polega proces zakochiwania się z naukowego punktu widzenia? Opowiedziała nam o tym psycholog Justyna Gmurek-Lewandowska.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pomysłowe i niebanalne dania z TRUSKAWEK Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania Częsty błąd chorych na raka może zmniejszać skuteczność terapii Wykorzystał brak prądu, by uciec od świeżo poślubionej żony Polski kabaret PARODIUJE CONCHITĘ WURST! Dziecko wystawiło głodne psy na życiową próbę. Wszystko przez HERBATNIKA Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka Bezlitosne praktyki znachorów. Każą się okaleczać chorym na raka Skuteczny sposób, jak uchronić się przed kosztownymi SMS-ami Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? Sekretna misja księdza Jana. Zbiera KOBIECĄ BIELIZNĘ Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM