Zdradzają Twój prawdziwy wiek. U młodych osób to oznaka zmęczenia

Co oznaczają? Jak się przed nimi chronić?

Wysuszona, zmęczona skóra z widocznymi przebarwieniami to problem wielu z nas. Podczas codziennych czynności narażamy dłonie na szkodliwe promieniowanie UV oraz kontakt z detergentami. Zmiany na skórze widoczne są przeważnie po 40. roku życia, jednak coraz częściej problem dotyczy również młodych osób.  

Naturalnym sposobem na pozbycie plam oraz przebarwień jest stosowanie soku z cytryny. Zawarta w nim witamina C działa rozjaśniająco, a kolagen regeneruje zmęczoną skórę. Znaczące zmiany na dłoniach wymagają zabiegów kosmetycznych.

Na szczupłych dłoniach, z widocznymi naczynkami krwionośnymi najczęściej stosujemy wypełnianie kwasem hialuronowym. Dla osób młodszych, u których występuje problem z wysuszoną skórą, polecane są zabiegi mezoterapii kwasem hialuronowym oraz podczerwień. Koszt takiego zabiegu to około 600 zł - radzi dr Agnieszka Bliżanowska.

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ona była mężatką, on miał 14 lat. ODBIŁA CHŁOPAKA swojej córce! Najbardziej wzruszający filmik sieci. Żołnierze wracają DO DOMU! Szok dla medycyny. URODZIŁA zdrowe dziecko w wieku 66 LAT! Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! Kiedy wrócić do ćwiczeń po porodzie? Jest kilka ważnych zasad SYN Grzegorza Ciechowskiego o KOLEKCJI inspirowanej stylem muzyka Japonki oszalały na punkcie tej mody. GOLĄ TWARZE u profesjonalnych golibrodów Troskliwy labrador pomaga... w kąpieli niemowlaka W której ławce siedzi twoje dziecko? Miejsce w sali lekcyjnej ma znaczenie RUTYNOWY ZABIEG podczas porodu jednak NIEPRAWIDŁOWY? "To okaleczenie" Chorują głównie KOBIETY. To nie wina odporności psychicznej, tylko HORMONÓW Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa