Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni

Warto skorzystać z przysługujących nam praw.

Do niedawna to głównie na matki spadał ciężar opieki nad dzieckiem. Jednak odkąd polskie prawo zezwala na branie urlopów przez ojców, mężczyźni mogą aktywniej uczestniczyć w wychowywaniu potomstwa. Jednak nie każdy tata korzysta z wolnych dni. Dla wielu to kwestia wstydu, a także nieprzechylnego traktowania urlopu ojcowskiego przez pracodawcę.

Tymcz urlop ojcowski to tylko jedno z siedmiu uprawnień, które przysługują pracującym ojcom w pierwszym roku życia dziecka. Jakie są pozostałe, opowiedział Andrzej Jabłonowski z fundacji „Ojcostwo Mistrzostwo”.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść? Wystarczy 15 minut, by zregenerować siły Tak wygląda najbrzydszy pies świata Jakie konsekwencje może mieć całkowite zrezygnowanie z CUKRU? Co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Tak zdradzają Polacy Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie Ma 9 lat i ciało jak z gumy. Polska może być z niej dumna Epilacja jeszcze skuteczniejsza od depilacji. Nowa metoda trwale niszczy włos! Sekrety DOMOWEGO ROSOŁU. Tylko dzięki nim uzyskasz najlepszy smak Coś dla fanów PIKANTNYCH dodatków. Szybki sos do przekąsek i mięsa Najzdrowszy zamiennik mięsa? Zobacz, zanim włączysz go do diety