Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni

Warto skorzystać z przysługujących nam praw.

Do niedawna to głównie na matki spadał ciężar opieki nad dzieckiem. Jednak odkąd polskie prawo zezwala na branie urlopów przez ojców, mężczyźni mogą aktywniej uczestniczyć w wychowywaniu potomstwa. Jednak nie każdy tata korzysta z wolnych dni. Dla wielu to kwestia wstydu, a także nieprzechylnego traktowania urlopu ojcowskiego przez pracodawcę.

Tymcz urlop ojcowski to tylko jedno z siedmiu uprawnień, które przysługują pracującym ojcom w pierwszym roku życia dziecka. Jakie są pozostałe, opowiedział Andrzej Jabłonowski z fundacji „Ojcostwo Mistrzostwo”.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Jak rozmawiać z partnerem o seksie? Róbmy to poza sypialnią Odchudzasz się, jesz w biegu? Narażasz się na groźne niedobory witamin Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Jak brzmią różne języki dla OBCOKRAJOWCA? Chorych jest coraz więcej. Wyleczą tylko połowę Polaków cierpiących na czerniaka Cierpi na nią ok. 230 tys. Polaków. Naukowcy wreszcie wiedzą, jak ją leczyć Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Jesteś typem samotnika? Twój MÓZG STARZEJE SIĘ szybciej Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Polka gwiazdą kanadyjskiej telewizji. Sukces zawdzięcza blogowi modowemu