Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni

Warto skorzystać z przysługujących nam praw.

Do niedawna to głównie na matki spadał ciężar opieki nad dzieckiem. Jednak odkąd polskie prawo zezwala na branie urlopów przez ojców, mężczyźni mogą aktywniej uczestniczyć w wychowywaniu potomstwa. Jednak nie każdy tata korzysta z wolnych dni. Dla wielu to kwestia wstydu, a także nieprzechylnego traktowania urlopu ojcowskiego przez pracodawcę.

Tymcz urlop ojcowski to tylko jedno z siedmiu uprawnień, które przysługują pracującym ojcom w pierwszym roku życia dziecka. Jakie są pozostałe, opowiedział Andrzej Jabłonowski z fundacji „Ojcostwo Mistrzostwo”.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ona była mężatką, on miał 14 lat. ODBIŁA CHŁOPAKA swojej córce! KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Pani Aleksandra została brutalnie zgwałcona. Po skandalicznym wyroku przerywa milczenie Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ! Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Najlepsze sposoby na WORKI I CIENIE POD OCZAMI Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? Była najpopularniejszą polską modelką XXL. Dla chorej matki schudła 65 kilogramów Jemy jej więcej niż kiedyś. Ta żywność ZMIENIA METABOLIZM i powoduje otyłość Jak powstają skórzane meble? Jednym z etapów jest moczenie w krowim moczu Rekonstrukcja ratunkiem dla ZNISZCZONYCH WŁOSÓW. Efekt widoczny nawet 8 tygodni