Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni

Warto skorzystać z przysługujących nam praw.

Do niedawna to głównie na matki spadał ciężar opieki nad dzieckiem. Jednak odkąd polskie prawo zezwala na branie urlopów przez ojców, mężczyźni mogą aktywniej uczestniczyć w wychowywaniu potomstwa. Jednak nie każdy tata korzysta z wolnych dni. Dla wielu to kwestia wstydu, a także nieprzechylnego traktowania urlopu ojcowskiego przez pracodawcę.

Tymcz urlop ojcowski to tylko jedno z siedmiu uprawnień, które przysługują pracującym ojcom w pierwszym roku życia dziecka. Jakie są pozostałe, opowiedział Andrzej Jabłonowski z fundacji „Ojcostwo Mistrzostwo”.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Nieustraszone Polki za sterami szybowców. Zobacz ich podniebne akrobacje! Zbyt KRÓTKI SEN powodem poważnych zaburzeń Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Kobiety częściej zdradzają niż mężczyźni. Dlaczego jesteśmy NIEWIERNE? Ile wydajemy na dziecko? Najwięcej rodzice pociech w wieku 10–12 lat Chodzenie bez STANIKA - zły gust czy atut? Uważaj na popularne MIELONKI. Najgorszej jakości mięso to nie jedyna ich wada Nowe zasady PRZEWOŻENIA DZIECI w samochodach. Będzie bezpieczniej? Łagodzi ból, koryguje wady postawy. Wszystko o KINESIOTAPINGU Siedmioletnia dziewczynka z Surinamu uczy polskie dzieci tolerancji Szkolny poziom jej nie odpowiadał. Uczy dzieci w domu, a efekt jest zdumiewający Chirurgiczny sposób na MŁODY WYGLĄD? Lekarze ostrzegają przed zagrożeniem dla GAŁEK OCZNYCH