Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza?

Specjaliści polecają kukurydzę każdemu i o każdej porze roku.

Kukurydzę można wykorzystać jako przekąskę, dodatek do sałatek i wypieków. Ale to warzywo ma o wiele więcej zalet, niż tylko te kulinarne.

- Kukurydza jest bogata w selen, który wpływa na odporność organizmu, wspomaga walkę z przeziębieniami i wpływa na męską płodność. Zawiera też witaminę E, która jest nazywana witaminą młodości. Kukurydza jest też źródłem karotenoidów, czyli związków, które są antyoksydantami. Tutaj możemy wymienić beta-karoten, luteinę i zeaksantynę. Te dwa ostatnie są bardzo ważne dla narządu wzroku – mówi agencji Newseria Lifestyle Justyna Marszałkowska-Jakubik, dietetyk.

Co więcej, gotowana kukurydza zawiera więcej aktywnych przeciwutleniaczy niż surowa, a więc jest jeszcze zdrowsza.

Jeśli jest sezon, to najlepiej kolbę ugotować na parze, z masełkiem i solą i zjeść po prostu jako przekąskę lub element jakiegoś posiłku. Poza sezonem możemy sięgać po kukurydzę konserwową w słoikach lub puszkach. Nie musimy się jej bać, ale warto ją przepłukać, bo z racji zalewy zawiera więcej soli – tłumaczy Marszałkowska-Jakubik.

Kukurydza, to także popcorn. O ile przygotujemy go w wersji dietetycznej, bez soli i tłuszczu, stanowi wartościową przekąskę.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

KATE ROZZ ma swój program na Youtube. Udaje REPORTERKĘ W BRAZYLII Jej historia ma zachęcać do przeszczepów. Na swoje serce czekała 7 lat To najgroźniejszy typ aut. Naraża kierowców na nowotwory Wadliwe IMPLANTY PIERSI nadal zagrażają zdrowiu kobiet. Wśród poszkodowanych Polki Kulisy "gorącej" sesji dla CKM. Tak pozowała modelka DONATANA! Setki CIĘŻARNYCH KOBIET wspólnie ćwiczyły jogę. Tak uczciły święto Choroba nie tylko dorosłych. SEKSOHOLIZM zaczyna się dużo wcześniej Stosujesz DIETĘ w CIĄŻY? To jeden z powodów otyłości u dzieci Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE! Podnoszą ciężary i wciąż czują się atrakcyjnie. Tak wyglądają polskie sztangistki Ameryka ją znienawidziła. Co stało się z "matką chrzestną ateizmu"? Jak radzić sobie z bólem pleców W CIĄŻY? Proste ćwiczenia przyniosą ulgę