Dzięki niej zachowasz młodość i figurę. Ile dobra ma w sobie kukurydza?

Specjaliści polecają kukurydzę każdemu i o każdej porze roku.

Kukurydzę można wykorzystać jako przekąskę, dodatek do sałatek i wypieków. Ale to warzywo ma o wiele więcej zalet, niż tylko te kulinarne.

- Kukurydza jest bogata w selen, który wpływa na odporność organizmu, wspomaga walkę z przeziębieniami i wpływa na męską płodność. Zawiera też witaminę E, która jest nazywana witaminą młodości. Kukurydza jest też źródłem karotenoidów, czyli związków, które są antyoksydantami. Tutaj możemy wymienić beta-karoten, luteinę i zeaksantynę. Te dwa ostatnie są bardzo ważne dla narządu wzroku – mówi agencji Newseria Lifestyle Justyna Marszałkowska-Jakubik, dietetyk.

Co więcej, gotowana kukurydza zawiera więcej aktywnych przeciwutleniaczy niż surowa, a więc jest jeszcze zdrowsza.

Jeśli jest sezon, to najlepiej kolbę ugotować na parze, z masełkiem i solą i zjeść po prostu jako przekąskę lub element jakiegoś posiłku. Poza sezonem możemy sięgać po kukurydzę konserwową w słoikach lub puszkach. Nie musimy się jej bać, ale warto ją przepłukać, bo z racji zalewy zawiera więcej soli – tłumaczy Marszałkowska-Jakubik.

Kukurydza, to także popcorn. O ile przygotujemy go w wersji dietetycznej, bez soli i tłuszczu, stanowi wartościową przekąskę.

Źródło: Newseria Lifestyle

Źródło zdjęcia: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Chroni przed osteoporozą i KOBIECYMI nowotworami. Jednak wciąż jemy jej za mało Wynajmujesz mieszkanie przez internet? Uważaj na zbyt niską cenę Kim jest Ewa Kopacz i kto jest premierem? CHAJZER zapytał Polaków, wynik jest ZATRWAŻAJĄCY Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko? Nie tylko. Nadmierna higiena jest przyczyną wielu chorób "No woman, no drive". Kolejna akcja przeciwko DYSKRYMINACJI kobiet Jest nowy teledysk DONATANA I CLEO! OŚRODEK OPIEKI dla seniorów - czym kierować się przy wyborze? Problemy z tarczycą i PRZYSADKĄ MÓZGOWĄ? Te zaburzenia zaobserwujesz podczas okresu Tak szkolą muzułmańskie kobiety. Rosyjska reporterka dotarła do źródeł Twoje ciało jest opuchnięte? Może to świadczyć o PROBLEMIE Z NERKAMI Czy IDEALNY chłopak istnieje? Tak, ale... Kontrowersyjna miłość WIĘŹNIAREK. Poznały się na planie filmu