Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie

Masih Alinejad zamieszkała w USA, bo nie mogła znieść brutalnej rzeczywistości.

Masih Alinejad pochodzi Z Iranu, lecz od lat mieszka w USA. Tu jest dziennikarką i walczy o prawa kobiet w swojej ojczyźnie. Tylko tak może sprzeciwić się brutalnej rzeczywistości, jaka codziennie spotyka Iranki.

Masih nie ma łatwego życia. W irańskich mediach jest opluwana, raz nawet zobaczyła kłamliwą informację, według której została zgwałcona za zrzucenie tradycyjnego stroju i rozpuszczenie włosów. Jej syn został zmuszony, by potwierdzić tę wersję.

— Tęsknię za moim krajem, ale tutaj czuję się wolna. Mogę śpiewać, możesz oglądać moje włosy, mężczyźni nie mają nade mną kontroli – powiedziała dziennikarka. — Chcę przemawiać, bo wierzę, że kiedy się milczy, zmiany nie przyjdą same. Jednocześnie boję się, bo wiem, do czego zdolni są ci ludzie — dodała.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Tak powstaje popularny "eliksir młodości". Sekret drogocennego olejku arganowego Jak łatwo ZAOSZCZĘDZIĆ na prądzie? Urodziła się z DEFEKTEM NARZĄDÓW. Lekarz opracował zdumiewającą metodę leczenia Dolegliwość, która odbiera radość z seksu. Problem zgłasza ogromna liczba kobiet OŚRODEK OPIEKI dla seniorów - czym kierować się przy wyborze? Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk Zawierają te same substancje, co kostki toaletowe. Wszystko o NAPOJACH GAZOWANYCH Była solistka Polskiego Baletu Narodowego TAŃCZY NA RURZE! To one będą królowały w tym sezonie. Wraca moda sprzed lat Joanna Krupa śpiewa piosenkę Justina Biebera! Udany playback?