Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie

Masih Alinejad zamieszkała w USA, bo nie mogła znieść brutalnej rzeczywistości.

Masih Alinejad pochodzi Z Iranu, lecz od lat mieszka w USA. Tu jest dziennikarką i walczy o prawa kobiet w swojej ojczyźnie. Tylko tak może sprzeciwić się brutalnej rzeczywistości, jaka codziennie spotyka Iranki.

Masih nie ma łatwego życia. W irańskich mediach jest opluwana, raz nawet zobaczyła kłamliwą informację, według której została zgwałcona za zrzucenie tradycyjnego stroju i rozpuszczenie włosów. Jej syn został zmuszony, by potwierdzić tę wersję.

— Tęsknię za moim krajem, ale tutaj czuję się wolna. Mogę śpiewać, możesz oglądać moje włosy, mężczyźni nie mają nade mną kontroli – powiedziała dziennikarka. — Chcę przemawiać, bo wierzę, że kiedy się milczy, zmiany nie przyjdą same. Jednocześnie boję się, bo wiem, do czego zdolni są ci ludzie — dodała.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Swędzenie ustanie natychmiast. Zobacz niezawodny sposób na przykre objawy ukąszeń Działa przeciwstresowo, obniża cholesterol. Zażywaj magnez Komosa ryżowa i amarantus, czyli pseudozboża Pierwsza PARODIA „Miłości na Bogato”! Lepsza od oryginału? Polki wstydzą się swoich SEKSUALNYCH potrzeb! Dip z KOZIEGO SERKA i awokado. Idealny jako dodatek do przekąsek Nadużywanie, nieregularne godziny przyjmowania. Jak zmniejszamy skuteczność ANTYBIOTYKÓW? Jak szybko nauczyć się JĘZYKÓW OBCYCH? Szkolne metody są nieskuteczne Sexy bielizna dla katoliczek? "Trzeba podobać się duchowo i po ludzku" Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Nowy system zagraża normalnym pacjentom. Boją się nawet lekarze