Wyjechała z Iranu, by walczyć o prawa kobiet. Codziennie boi się o życie

Masih Alinejad zamieszkała w USA, bo nie mogła znieść brutalnej rzeczywistości.

Masih Alinejad pochodzi Z Iranu, lecz od lat mieszka w USA. Tu jest dziennikarką i walczy o prawa kobiet w swojej ojczyźnie. Tylko tak może sprzeciwić się brutalnej rzeczywistości, jaka codziennie spotyka Iranki.

Masih nie ma łatwego życia. W irańskich mediach jest opluwana, raz nawet zobaczyła kłamliwą informację, według której została zgwałcona za zrzucenie tradycyjnego stroju i rozpuszczenie włosów. Jej syn został zmuszony, by potwierdzić tę wersję.

— Tęsknię za moim krajem, ale tutaj czuję się wolna. Mogę śpiewać, możesz oglądać moje włosy, mężczyźni nie mają nade mną kontroli – powiedziała dziennikarka. — Chcę przemawiać, bo wierzę, że kiedy się milczy, zmiany nie przyjdą same. Jednocześnie boję się, bo wiem, do czego zdolni są ci ludzie — dodała.

Źródło: Dzień Dobry TVN/ x-news

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Z ukrytą kamerą próbowali kupić tabletkę "dzień po" Zwiększają temperaturę mózgu i wpływają na zdrowie. Najmniej szkodliwe są... kuchenki mikrofalowe Dlaczego Polacy nie decydują się na RODZICIELSTWO? Większość chce trójki dzieci Jeff poddał się DEPILACJI woskiem dla... dobra nauki Zdania o ich wpływie na oczy są podzielone.Czy SOCZEWKI KONTAKTOWE są bezpieczne? Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Widzowie mdleli na premierze FILMU. Wszystko przez szokujące sceny Najlepsze momenty rozmowy z EWĄ KOPACZ. Wywiad w Vivie niczego jej nie nauczył? Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ! Nie chcą poświęcać się karierze i stawiają na pasje. POKOLENIE Y wkrótce zdominuje rynek pracy Co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Tak zdradzają Polacy