Wstydliwy nowotwór. Dotyka aż 10 TYSIĘCY mężczyzn rocznie

Lekarze zapewniają, że wcześnie wykryte nowotwory dają olbrzymią szansę wyleczenia.

Nowotwory złośliwe gruczołu krokowego powodują 8 proc. zgonów wśród mężczyzn. Ryzyko rozwoju choroby jest dwukrotnie większe u pacjentów, których bliscy cierpieli na ten rodzaj nowotworu. O raku prostaty nadal mówi się za mało, gdyż panowie zwyczajnie się wstydzą.

Niedawno z powodu raka prostaty odszedł wybitny reżyser Krzysztof Krauze. Czy to zmotywuje Polaków do regularnych badań? Lekarze zapewniają, że wcześnie wykryte nowotwory dają olbrzymią szansę wyleczenia. Guz jądra można łatwo wyczuć pod skórą, więc warto badać swoje ciało.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Trening TABATY szybko wysmukli ciało. Wystarczą 4 minuty dziennie! JEZUICI też wzięli udział w Ice Bucket Challenge! Ciężka praca za małe pieniądze. Tak wygląda służba u królowej Elżbiety II Ma 93 lata, przeszła operację mózgu i właśnie pobiła REKORD NA SIŁOWNI! Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? Urojone i destrukcyjne KOMPLEKSY MĘŻCZYZN Nigdy nie wchodź do wody bez rozgrzewki Naturalny lek o niezwykłych właściwościach. Oczyszcza krew i cały organizm Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany! Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Program do sporządzania portretów przestępców stworzył IDEAŁ PIĘKNA