Wstydliwy nowotwór. Dotyka aż 10 TYSIĘCY mężczyzn rocznie

Lekarze zapewniają, że wcześnie wykryte nowotwory dają olbrzymią szansę wyleczenia.

Nowotwory złośliwe gruczołu krokowego powodują 8 proc. zgonów wśród mężczyzn. Ryzyko rozwoju choroby jest dwukrotnie większe u pacjentów, których bliscy cierpieli na ten rodzaj nowotworu. O raku prostaty nadal mówi się za mało, gdyż panowie zwyczajnie się wstydzą.

Niedawno z powodu raka prostaty odszedł wybitny reżyser Krzysztof Krauze. Czy to zmotywuje Polaków do regularnych badań? Lekarze zapewniają, że wcześnie wykryte nowotwory dają olbrzymią szansę wyleczenia. Guz jądra można łatwo wyczuć pod skórą, więc warto badać swoje ciało.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Pragnął mieć dzieci. OTYŁOŚĆ wywołała u niego zakażenie genitaliów Są zdrowe tylko pozornie. Ilość cukru w nich zawarta wielokrotnie przekracza normę Jak sprawdzić jakość kurczaka? Wszystko o hodowlanych brojlerach Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW SZEPTANE MODLITWY i zaklęcia. Tak leczą na polskiej wsi Pestki - niedoceniany składnik winogron. Dlaczego warto je jeść? Tak pracują niewidomi kucharze. Kamera nagrała, jak radzą sobie w kuchni KREW PĘPOWINOWA naturalnym lekiem na nowotwory? W Polsce już wdrażamy tę metodę Aż 90 proc. Polaków cierpi na niedobory witaminy D 8-latka z Kazachstanu podbija sieć. Pokazała, jak trenuje boks! W ciąży nie rezygnuj ze sportu. Jednak pewne aktywności mogą być niebezpieczne