Wstydliwy nowotwór. Dotyka aż 10 TYSIĘCY mężczyzn rocznie

Lekarze zapewniają, że wcześnie wykryte nowotwory dają olbrzymią szansę wyleczenia.

Nowotwory złośliwe gruczołu krokowego powodują 8 proc. zgonów wśród mężczyzn. Ryzyko rozwoju choroby jest dwukrotnie większe u pacjentów, których bliscy cierpieli na ten rodzaj nowotworu. O raku prostaty nadal mówi się za mało, gdyż panowie zwyczajnie się wstydzą.

Niedawno z powodu raka prostaty odszedł wybitny reżyser Krzysztof Krauze. Czy to zmotywuje Polaków do regularnych badań? Lekarze zapewniają, że wcześnie wykryte nowotwory dają olbrzymią szansę wyleczenia. Guz jądra można łatwo wyczuć pod skórą, więc warto badać swoje ciało.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

4 filiżanki kawy - tyle wystarczy, by poważnie obniżyć płodność! BEZSTRESOWE WYCHOWANIE dzieci to błąd? Większość nie wie, jak powinno wyglądać Mają najgorszą kuchnię na świecie, ale ta potrawa to wyjątek. Zjadają jej ponad tonę! Parówki to czubek góry lodowej. Na czym jeszcze oszukują producenci? Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Obsługiwały Lecha Wałęsę, Natalię Oreiro i Dalajlamę. Agentki strefy VIP zdradzają kulisy zawodu Średnio 5 kilogramów TOKSYN I ZŁOGÓW w ludzkim organizmie. Jak się ich pozbyć? Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem! Niezwykłe zastosowanie kukurydzy. Może zmniejszyć efekt cieplarniany! Zrobiła facetom dowcip. Tego się NIE SPODZIEWALI! Urlop ojcowski to nie wszystko. Tacie należy się więcej wolnych dni Piją je nawet dzieci. Popularne napoje mogą mieć TOKSYCZNE DZIAŁANIE!