Wstydliwy nowotwór. Dotyka aż 10 TYSIĘCY mężczyzn rocznie

Lekarze zapewniają, że wcześnie wykryte nowotwory dają olbrzymią szansę wyleczenia.

Nowotwory złośliwe gruczołu krokowego powodują 8 proc. zgonów wśród mężczyzn. Ryzyko rozwoju choroby jest dwukrotnie większe u pacjentów, których bliscy cierpieli na ten rodzaj nowotworu. O raku prostaty nadal mówi się za mało, gdyż panowie zwyczajnie się wstydzą.

Niedawno z powodu raka prostaty odszedł wybitny reżyser Krzysztof Krauze. Czy to zmotywuje Polaków do regularnych badań? Lekarze zapewniają, że wcześnie wykryte nowotwory dają olbrzymią szansę wyleczenia. Guz jądra można łatwo wyczuć pod skórą, więc warto badać swoje ciało.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Zawał serca, udar, impotencja. Oto skutki choroby objawiającej się chrapaniem Ich problemem jest ZBYT MAŁA WAGA. Wszystko przez choroby cywilizacyjne Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Jak często prać ręczniki, pościel i piżamę? "To prawdziwe siedlisko bakterii" Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Co by było, gdyby kobiety MÓWIŁY, CO MYŚLĄ? Muszki, mrówki, osy w kuchni. Pozbądź się ich szybko i bez chemii EDYTA GÓRNIAK płacze. "Nie wiem jak, ale muszę nagrać płytę" Prowadząca „Rolnik szuka żony” o metamorfozach uczestników. „Pod wpływem programu poczuł moc” Często są groźne dla zdrowia. Grillowane potrawy pełne toksycznych substancji Japonki oszalały na punkcie tej mody. GOLĄ TWARZE u profesjonalnych golibrodów Sześć pomysłów na fajną fryzurę w MINUTĘ!