Dziecko na sprzedaż. Przez lukę w prawie kwitnie podziemie adopcyjne

Przyśpieszenie procedur adopcyjnych pozwoliłoby na uniknięcie problemu.

Adopcja ze wskazaniem budzi wiele kontrowersji. Przeciwnicy wskazują, że wyklucza ona pośrednictwo ośrodka adopcyjnego i tym samym stwarza ryzyko, iż dziecko trafi do rodziców, którzy tylko pozornie stwarzają wrażenie szczęśliwej pary. Dodatkowo, pozwalając na takie działania, przymyka się oko na obchodzenie przepisów prawnych, co może skutkować handlem dziećmi.

Czym w Polsce istnieje podziemie adopcyjne? Jak rozwiązać ten problem? Eksperci mówią, że sprawę ułatwiłoby przyśpieszenie procedur adopcyjnych.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najczęstsze przyczyny męskich problemów z EREKCJĄ Polki nie potrafią się odchudzać? Dlaczego diety nie działają? Beyonce POPŁAKAŁA SIĘ na ostatnim koncercie trasy koncertowej! Osobne łóżka świadczą o kryzysie w związku? "To może być odświeżające" Jak gwiazdy zwracają się do swoich TEŚCIÓW? Huśtawki nastrojów, tycie, bóle głowy. Aż 20 proc. kobiet cierpi na PMS DOMOWY MAJONEZ o obniżonej kaloryczności. Aż w dwóch wersjach! Jakiej jakości mięso serwują nam sklepy? Zobacz, zanim kupisz Wegetarianizm przyczyną BEZPŁODNOŚCI Pierwsze 'SELFIE' w historii? Zaczęło się od kultowego filmu 25 lat temu! Tych trendów w modzie mamy już DOŚĆ! Co kryje się w MIĘSIE MIELONYM? Uważaj na sztuczki producentów