Dziecko na sprzedaż. Przez lukę w prawie kwitnie podziemie adopcyjne

Przyśpieszenie procedur adopcyjnych pozwoliłoby na uniknięcie problemu.

Adopcja ze wskazaniem budzi wiele kontrowersji. Przeciwnicy wskazują, że wyklucza ona pośrednictwo ośrodka adopcyjnego i tym samym stwarza ryzyko, iż dziecko trafi do rodziców, którzy tylko pozornie stwarzają wrażenie szczęśliwej pary. Dodatkowo, pozwalając na takie działania, przymyka się oko na obchodzenie przepisów prawnych, co może skutkować handlem dziećmi.

Czym w Polsce istnieje podziemie adopcyjne? Jak rozwiązać ten problem? Eksperci mówią, że sprawę ułatwiłoby przyśpieszenie procedur adopcyjnych.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Tradycyjne suplementy to przeszłość. Nowa receptura działa już po kilku minutach Najlepszy SEKS PO KŁÓTNI. Dlaczego godzimy się w łóżku? W 70 procentach przypadków chroni KOBIETY PRZED NOWOTWOREM! Marihuana MEDYCZNA. Czym różni się od zwykłej i czy jest bezpieczna? Jak bezpiecznie się opalić? Zdrowsze alternatywy dla plażowania Jego twarz to efekt operacji i kilkudziesięciu zabiegów. Tak wygląda "żywy Ken" Rewolucyjna metoda odchudzania. Potrzebujesz jedynie… ścierek kuchennych UNIWERSALNA modelka? Pozuje jako kobieta i mężczyzna Grodzka udostępni mieszkanie autorowi „wSieci”? „Chce sprawdzić, czy napisał prawdę, będzie proces” Anna Grodzka o relacjach z Jarosławem Kaczyńskim. „Ciekawe, czy pocałowałby mnie w rękę”