Dziecko na sprzedaż. Przez lukę w prawie kwitnie podziemie adopcyjne

Przyśpieszenie procedur adopcyjnych pozwoliłoby na uniknięcie problemu.

Adopcja ze wskazaniem budzi wiele kontrowersji. Przeciwnicy wskazują, że wyklucza ona pośrednictwo ośrodka adopcyjnego i tym samym stwarza ryzyko, iż dziecko trafi do rodziców, którzy tylko pozornie stwarzają wrażenie szczęśliwej pary. Dodatkowo, pozwalając na takie działania, przymyka się oko na obchodzenie przepisów prawnych, co może skutkować handlem dziećmi.

Czym w Polsce istnieje podziemie adopcyjne? Jak rozwiązać ten problem? Eksperci mówią, że sprawę ułatwiłoby przyśpieszenie procedur adopcyjnych.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć Mężczyzna nie pomaga w domu? To może być twoja wina Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski Polski Spiderman zamienił się w MIKOŁAJA i obdarował bezdomnych! Jakie PRAWA ma kobieta wracająca do pracy po URODZENIU DZIECKA? Rozpaczliwy singiel ROBINA THICKE. Śpiewa dla żony Artysta fotografuje dziewczyny tańczące na rurze… POD WODĄ! Skarżysz się na BÓL PLECÓW? Na dłuższą metę odpoczynek nie wystarczy Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! Zawierają te same substancje, co kostki toaletowe. Wszystko o NAPOJACH GAZOWANYCH DZIEŃ Z ŻYCIA młodej matki. Pod koniec dnia dom wyglądał jeszcze GORZEJ POLKA, która podbiła serce The Rolling Stones!