W Polsce gorzej niż w USA. Frytki zawierają substancję rakotwórczą

Naukowcy udowodnili, że poziom akrylamidu przekracza dopuszczalne normy

W najbardziej popularnych amerykańskich sieciach serwujących frytki znajdziemy w fast foodzie odpowiednio 23 i 16 proc. tłuszczów trans. W Polsce to aż 18 i 42 proc. Ale to nie jedyny powód, dla którego powinniśmy unikać tej przekąski. Naukowcy udowodnili, że zawarty w niej akrylamid – substancja, która może przyczynić się do powstania raka - znacznie przekracza dopuszczalne normy.

Choć frytki pieczone są znacznie mniej kaloryczne niż te smażone w głębokim tłuszczu, to ich znikoma wartość odżywcza i wysoka cena przemawiają za tym, by całkowicie z nich zrezygnować.

Ciekawostką jest, że najzdrowsze są frytki serwowane w Danii, która ma zakaz używania tłuszczów trans.

Źródło: TVN Style/ x-news

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jeff poddał się DEPILACJI woskiem dla... dobra nauki Polacy mają dość rodzinnych wakacji. Czym kuszą oferty dla singli? Jak sprawdzić jakość kurczaka? Wszystko o hodowlanych brojlerach Najlepsze momenty rozmowy z EWĄ KOPACZ. Wywiad w Vivie niczego jej nie nauczył? Codziennie umiera 130 osób. Częsta choroba, którą CIĘŻKO ZDIAGNOZOWAĆ Majdan, Stachursky i Saleta pokazują, jak badać PIERSI! Magnetyczne kulki doprowadziły dziecko do SEPSY Co by było, gdyby kobiety MÓWIŁY, CO MYŚLĄ? Zapomniana metoda wraca do łask. Wszystko o leczeniu PIJAWKAMI BEYONCE reklamuje Brazylię! Niezwykłe właściwości OCTU JABŁKOWEGO. Zapomniana broń w walce ze zbędnymi kilogramami Nieoczekiwane zwroty akcji na ślubach i weselach