Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM

Rozpoznajemy go już przy pierwszym spotkaniu. Zależy od genów i dnia cyklu miesiączkowego.

Rozpoznajemy go już przy pierwszym spotkaniu. Zależy od genów i dnia cyklu miesiączkowego. Naukowcy od lat poszukują ludzkich feromonów, tj. substancji zapachowych, które wpływają na zachowania płciowe. Do tej pory udało się im wyizolować tzw. androsteron. Hormon o zapachu piżma produkowany w owłosionej skórze mężczyzn.

Nie zawsze jednak zapach ten działa tak samo na kobiety. Choć zwykle bywa drażniący, w pewnej fazie cyklu miesiączkowego kobiety przestają reagować na jego woń odrazą i zaczyna się im podobać. Aby sprawdzić, jak działa naprawdę, badacze postanowili przeprowadzić test na wybranej grupie kobiet i mężczyzn.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shuttersrtock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

KOSZULKA, która jest osobistym trenerem. Mobilizuje do większego wysiłku Strona internetowa pokaże, jak BĘDZIESZ WYGLĄDAŁ ZA 20 LAT! Taylor Swift odwiedziła CHORE DZIECI w szpitalu! Niepełnosprawne zwierzęta są bardziej związane z człowiekiem Najczęstsze błędy rodziców podczas PODAWANIA DZIECKU LEKÓW Wykorzystał brak prądu, by uciec od świeżo poślubionej żony Reakcje ludzi na MAKIJAŻ w stylu KIM KARDASHIAN! Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Jak KARAĆ I NAGRADZAĆ dziecko? O wpływie klapsów na psychikę Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista W niej tkwi sekret udanych WYPIEKÓW. Jak wybrać tę odpowiednią? Drewniana deska działa antybakteryjnie. Ale nie możesz jej moczyć i myć w zmywarce