Zapach jest najważniejszy. Decyduje o ZACHOWANIU PŁCIOWYM

Rozpoznajemy go już przy pierwszym spotkaniu. Zależy od genów i dnia cyklu miesiączkowego.

Rozpoznajemy go już przy pierwszym spotkaniu. Zależy od genów i dnia cyklu miesiączkowego. Naukowcy od lat poszukują ludzkich feromonów, tj. substancji zapachowych, które wpływają na zachowania płciowe. Do tej pory udało się im wyizolować tzw. androsteron. Hormon o zapachu piżma produkowany w owłosionej skórze mężczyzn.

Nie zawsze jednak zapach ten działa tak samo na kobiety. Choć zwykle bywa drażniący, w pewnej fazie cyklu miesiączkowego kobiety przestają reagować na jego woń odrazą i zaczyna się im podobać. Aby sprawdzić, jak działa naprawdę, badacze postanowili przeprowadzić test na wybranej grupie kobiet i mężczyzn.

Źródło: Discovery Science

Źródło zdjęć: Shuttersrtock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak bezpiecznie się opalić? Zdrowsze alternatywy dla plażowania Jedz truskawki. Wzmacniają odporność, chronią od wolnych rodników Cztery lata i 26 krajów. Podczas podróży nagrywał FILM ZARĘCZYNOWY! KRĘPUJĄCE badanie ginekologiczne niepotrzebne? Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni DWA tygodnie wystarczą, by OCZYŚCIĆ ORGANIZM. Warto zrobić to jeszcze przed wiosną To nie są zdjęcia! REALISTYCZNE OBRAZY zostały wykonane długopisem Gdzie spędzić urlop nad POLSKIM MORZEM? Mapa najlepszych kąpielisk DONALD TUSK w X Faktorze! Nałóg tak silny jak alkoholizm. Dotyka KOBIETY i osoby NIESTABILNE EMOCJONALNIE Mistrzowie kuchni gotowali dla kilkudziesięciu nieznajomych!