Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić?

Zwierzę pozostawione samotnie w domu zwyczajnie się nudzi.

Zdarza się, że kot jest agresywny wobec domowników – gryzie i drapie. Jak poradzić sobie z takim zachowaniem? Lekarze weterynarii są przekonani, że jest to cena, jaką płacimy za udomowienie stworzenia, który ma naturę łowcy. Zwierzę pozostawione samotnie w domu zwyczajnie się nudzi. Dlatego należy zapewnić mu rozrywkę.

Nigdy nie bawmy się z kotem gołą ręką. Zabawka powinna być zawieszona na dłuższym kijku lub sznurku. Warto też urozmaicić podawanie karmy i rozrzucić ją na podłodze lub podać w zabawce, tak by kot musiał się natrudzić, zanim ją zje.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Sądzisz, że jesteś dobrym człowiekiem? Jeden test i odpowiedź nie będzie oczywista Rozmiar ma znaczenie? Ten mężczyzna od lat boryka się ze swoją przypadłością Pracodawca musi być na to gotowy. Nawet 60 dni w roku WOLNYCH OD PRACY dla rodziców Spadła samochodem w 50-metrową przepaść. Wydostała się dopiero po 3 dniach Twoje dziecko NIE CHCE JEŚĆ? Tym objawia się przerażająca choroba Prosta HISZPAŃSKA PRZEKĄSKA z kilku ziemniaków, jajek i sera! Próżność czy sposób na dorobienie po 50 roku życia? AMATORZY MODY podbijają sieć ŻELAZKO: fakty i mity. Sprawdź, zanim kupisz Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! OBUDZIŁA SIĘ w trakcie cesarskiego cięcia. „Ten ból był nie do zniesienia” Napój z kofeiną zamiast kawy? Zastanów się, pijesz składnik nawozów sztucznych Kastracja pomoże UNIKNĄĆ RAKA. Skutki są jednak bardzo poważne