Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić?

Zwierzę pozostawione samotnie w domu zwyczajnie się nudzi.

Zdarza się, że kot jest agresywny wobec domowników – gryzie i drapie. Jak poradzić sobie z takim zachowaniem? Lekarze weterynarii są przekonani, że jest to cena, jaką płacimy za udomowienie stworzenia, który ma naturę łowcy. Zwierzę pozostawione samotnie w domu zwyczajnie się nudzi. Dlatego należy zapewnić mu rozrywkę.

Nigdy nie bawmy się z kotem gołą ręką. Zabawka powinna być zawieszona na dłuższym kijku lub sznurku. Warto też urozmaicić podawanie karmy i rozrzucić ją na podłodze lub podać w zabawce, tak by kot musiał się natrudzić, zanim ją zje.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Kobieta za kierownicą taksówki. Zdradziła PIKANTNE SZCZEGÓŁY swojej pracy Co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. Tak zdradzają Polacy ALERGII pokarmowej można zapobiegać już w wieku niemowlęcym! Uważaj na ZIELONE KOKTAJLE. Mogą być szkodliwe dla nerek Jeden z najmniej zdrowych świątecznych przysmaków. Co kryje się w BIAŁEJ KIEŁBASIE? Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka Jak wybrać DOBRY NÓŻ? Pamietaj, by nie myć go w zmywarce Jej ciało i uroda zachwycają. Mistrzyni bikini fitness zdradza swoje patenty Dłuższe dni, lepsza pogoda, a czujesz się gorzej niż zimą? PRZESILENIE WIOSENNE można pokonać Ma nawet 4 razy mniej kalorii niż TRADYCYJNY PĄCZEK. Domowy przepis na dietetyczny przysmak Kim Kardashian i Kanye West PRZED ŚLUBEM Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni