Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić?

Zwierzę pozostawione samotnie w domu zwyczajnie się nudzi.

Zdarza się, że kot jest agresywny wobec domowników – gryzie i drapie. Jak poradzić sobie z takim zachowaniem? Lekarze weterynarii są przekonani, że jest to cena, jaką płacimy za udomowienie stworzenia, który ma naturę łowcy. Zwierzę pozostawione samotnie w domu zwyczajnie się nudzi. Dlatego należy zapewnić mu rozrywkę.

Nigdy nie bawmy się z kotem gołą ręką. Zabawka powinna być zawieszona na dłuższym kijku lub sznurku. Warto też urozmaicić podawanie karmy i rozrzucić ją na podłodze lub podać w zabawce, tak by kot musiał się natrudzić, zanim ją zje.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Natalia ma 16 lat i wynalazła sposób na korekcję PŁASKOSTOPIA Domowa ZUPA INSTANT. Wystarczy zalać ją wrzątkiem! ZUS kontroluje przedsiębiorcze KOBIETY W CIĄŻY. "80 procent przypadków to fikcja" Polki wciąż za mało wiedzą o ANTYKONCEPCJI! Na ten wstydliwy problem cierpi ponad 4 mln osób. W tym coraz więcej młodych Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą" Prosta czynność zwiększy skuteczność ćwiczeń. Wystarczy 5 minut dziennie Jak przechowywać MIĘSO I WĘDLINY? Koniecznie rozpakuj je z folii Zamiast pomóc, mogą szkodzić. Wszystko o ANTYBIOTYKACH Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady Pozbądź się TOKSYN. Proste i tanie sposoby dostępne w każdej kuchni Grodzka udostępni mieszkanie autorowi „wSieci”? „Chce sprawdzić, czy napisał prawdę, będzie proces”