Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić?

Zwierzę pozostawione samotnie w domu zwyczajnie się nudzi.

Zdarza się, że kot jest agresywny wobec domowników – gryzie i drapie. Jak poradzić sobie z takim zachowaniem? Lekarze weterynarii są przekonani, że jest to cena, jaką płacimy za udomowienie stworzenia, który ma naturę łowcy. Zwierzę pozostawione samotnie w domu zwyczajnie się nudzi. Dlatego należy zapewnić mu rozrywkę.

Nigdy nie bawmy się z kotem gołą ręką. Zabawka powinna być zawieszona na dłuższym kijku lub sznurku. Warto też urozmaicić podawanie karmy i rozrzucić ją na podłodze lub podać w zabawce, tak by kot musiał się natrudzić, zanim ją zje.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Oto, co dzieje się w płucach palacza! Eksperyment fizyka i... Marcina Prokopa Anna Komorowska: "Na trudne sytuacje nasza rodzina jest idealna!" NIECODZIENNY WYPADEK podczas uprawiania seksu Niezwykłe właściwości OCTU JABŁKOWEGO. Zapomniana broń w walce ze zbędnymi kilogramami Płukanie nie wystarczy. Jak EKOLOGICZNIE zmyć pestycydy z owoców i warzyw? KIM KARDASHIAN pokazała, jak przewija dziecko! Firma kosmetyczna nabrała MAFFASHION. Kto zrobił jej manicure? Tym sosem wzbudzisz zachwyt każdego smakosza. Zrobisz go w pięć minut Pomysły na smakołyki z kaszy. Zapomnij, że do tej pory jej nie lubiłaś Jak SŁYSZĄ NAS inni? Dowiesz się dzięki prostej sztuczce! Jak producenci oszukują na MAKARONIE JAJECZNYM? Frytki afrodyzjakiem? Jeśli są z... BAKŁAŻANA