Gdy KOT TERRORYZUJE domowników. Jak sobie z nim poradzić?

Zwierzę pozostawione samotnie w domu zwyczajnie się nudzi.

Zdarza się, że kot jest agresywny wobec domowników – gryzie i drapie. Jak poradzić sobie z takim zachowaniem? Lekarze weterynarii są przekonani, że jest to cena, jaką płacimy za udomowienie stworzenia, który ma naturę łowcy. Zwierzę pozostawione samotnie w domu zwyczajnie się nudzi. Dlatego należy zapewnić mu rozrywkę.

Nigdy nie bawmy się z kotem gołą ręką. Zabawka powinna być zawieszona na dłuższym kijku lub sznurku. Warto też urozmaicić podawanie karmy i rozrzucić ją na podłodze lub podać w zabawce, tak by kot musiał się natrudzić, zanim ją zje.

Źródło: TVP

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj Mniej odporni na ból, wrażliwi na słońce. Cała prawda o RUDOWŁOSYCH Porcje posiłków ODMIERZAJ WŁASNĄ PIĘŚCIĄ. To najlepsze dla żołądka BANANOWA przekąska dla dbających o linię Jak bezpiecznie się opalić? Zdrowsze alternatywy dla plażowania Sprawdź, czy grozi Ci uzależnienie od ALKOHOLU ANNA LEWANDOWSKA pokazuje, jak ćwiczyć w ciąży! 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych „Najbardziej zmysłowo pachnie kobieta, która nie myje się codziennie”. Jak odbieramy zapachy? Mucha znów powiedziała za dużo. Robi to celowo? Myślała, że URODZI BLIŹNIĘTA. Po porodzie była w szoku Kiszona kapusta, pikle... Mało kalorii, dużo zdrowia