Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI?

Maksymalna wysokość ulgi dla mężczyzn wynosi 3 601 zł, a dla kobiet – 3 484 zł

O tym, że w dniu oddawania krwi przysługuje wolne od pracy, wie większość krwiodawców. Ale przywilejów jest więcej. Dawca krwi między innymi można skorzystać z ulgi podczas wypełniania PIT-u i odliczyć od dochodu ekwiwalent w wysokości 130 zł za litr krwi i osocza.

Maksymalna wysokość ulgi dla mężczyzn wynosi 3 601 zł, a dla kobiet – 3 484 zł. Należy pamiętać, że wartość odpisu nie może przekroczyć 6% dochodu podatnika. Aby móc odliczyć ulgę, potrzebne jest zaświadczenie z jednostki organizacyjnej realizującej zadania w zakresie pobierania krwi.

Zasłużony honorowy dawca krwi (aby nim zostać, kobieta musi oddać 5 l krwi, a mężczyzna – 6 l) może liczyć na zniżki w aptekach i nie musi czekać w kolejkach w placówkach służby zdrowia. Kobiety, które przekazały co najmniej 15 l i mężczyźni, którzy ofiarowali minimum 18 l mają ponadto przywilej poruszania się środkami komunikacji miejskiej za darmo. Jeśli krew oddaliśmy jednorazowo, przysługuje nam zwrot kosztów dojazdu oraz posiłek regeneracyjny.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

MOLESTOWANIE SEKSUALNE to nie tylko dotyk. Jak reagować? W trakcie grypy nie rezygnuj z KARMIENIA PIERSIĄ. Jest ważny powód Co jest bardziej kaloryczne - pączki czy faworki? Zobacz, zanim sięgniesz Ukrywanie samotności czy potrzeba niezależności? SINGLE coraz popularniejsi Członkinie Femenu znów ARESZTOWANE! Protestowały przeciwko ANTYISLAMSKIEMU stowarzyszeniu Mirranda Kerr jako samuraj. Ta sesja WYWOŁAŁA SKANDAL! Polacy UKRYWAJĄ PIENIĄDZE przed najbliższymi. W 20 proc. przypadków PRZEZ ZDRADĘ! Obniżają cholesterol, odchudzają, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jakie PŁATKI wybrać? Lekarze ostrzegają: antykoncepcja hormonalna niesie duże ryzyko poważnej choroby Julita SCHUDŁA… 65 kilogramów! Domowe sposoby na BÓL ZĘBA. Wystarczy zajrzeć do kuchni Zjadłaś owoc cytrusowy? Nie myj zębów! To uszkadza szkliwo