Ulga podatkowa to tylko jeden z przywilejów. Na co mogą liczyć DAWCY KRWI?

Maksymalna wysokość ulgi dla mężczyzn wynosi 3 601 zł, a dla kobiet – 3 484 zł

O tym, że w dniu oddawania krwi przysługuje wolne od pracy, wie większość krwiodawców. Ale przywilejów jest więcej. Dawca krwi między innymi można skorzystać z ulgi podczas wypełniania PIT-u i odliczyć od dochodu ekwiwalent w wysokości 130 zł za litr krwi i osocza.

Maksymalna wysokość ulgi dla mężczyzn wynosi 3 601 zł, a dla kobiet – 3 484 zł. Należy pamiętać, że wartość odpisu nie może przekroczyć 6% dochodu podatnika. Aby móc odliczyć ulgę, potrzebne jest zaświadczenie z jednostki organizacyjnej realizującej zadania w zakresie pobierania krwi.

Zasłużony honorowy dawca krwi (aby nim zostać, kobieta musi oddać 5 l krwi, a mężczyzna – 6 l) może liczyć na zniżki w aptekach i nie musi czekać w kolejkach w placówkach służby zdrowia. Kobiety, które przekazały co najmniej 15 l i mężczyźni, którzy ofiarowali minimum 18 l mają ponadto przywilej poruszania się środkami komunikacji miejskiej za darmo. Jeśli krew oddaliśmy jednorazowo, przysługuje nam zwrot kosztów dojazdu oraz posiłek regeneracyjny.

Źródło: InfoWire

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

BADACZE MÓZGU zapowiedzieli, że wyleczą niewidomych i sparaliżowanych ALERGII pokarmowej można zapobiegać już w wieku niemowlęcym! Zawierają te same substancje, co kostki toaletowe. Wszystko o NAPOJACH GAZOWANYCH Jak zadbać o prawidłowy SEN NIEMOWLAKA? Najlepsze sposoby, jak UŚPIĆ DZIECKO Jak prawidłowo wywieszać flagę narodową? Oto podstawowe zasady Straciła OBIE NOGI. Mimo to zatańczyła na studniówce Anna Grodzka: "Życie OSOBY TRANSPŁCIOWEJ to ostra jazda bez trzymanki" Trening TABATY szybko wysmukli ciało. Wystarczą 4 minuty dziennie! Lubiany czy znienawidzony? Po ponad 130. dniach przyznał, jak wygląda jego prezydentura Zarabiają nawet 100 tys. za rodzenie dzieci. Polskie prawo nie radzi sobie z surogatkami Te ZAMIENNIKI POSIŁKÓW możesz stosować przy nieregularnym trybie życia KRĘPUJĄCE badanie ginekologiczne niepotrzebne?