Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity

Nienoszenie okularów nie zniszczy nam wzroku.

Po 40. roku życia każdy z nas będzie potrzebował okularów do czytania, nawet jeśli wcześniej ich nie potrzebował - mówi dr n. med. Jaromir Wasyluk z Centrum Okulistycznego Optimum (www.optimumokulistyka.pl). Jednocześnie obala mit, że nienoszenie okularów niszczy wzrok. Jeśli więc mamy małą wadę, okulary lub szkła kontaktowe możemy zakładać okazjonalnie, np. do jazdy samochodem.

Najważniejszy etap, kiedy szczególnie powinniśmy dbać o wzrok, to wiek dziecięcy i nastoletni. U młodych osób, które nie noszą okularów, choć tego potrzebują, zaburza się rozwój oka i zachodzi obawa, że nigdy nie nauczą się prawidłowo widzieć.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Jak wybrać dobrą RYBĘ? Niebezpieczne takie gatunki jak tuńczyk czy panga Odchudza, oczyszcza, a nawet łagodzi katar. Jeden z najdrowszych dodatków do posiłków Najzdrowsza WODA to ta Z KRANU. Pij zamiast mineralnej i nie gotuj FISH PEDICURE. Naturalna i bezpieczna metoda pielęgnacji stóp Tak pracują w Polsce DZIEWCZYNY NA TELEFON! Zdania o ich wpływie na oczy są podzielone.Czy SOCZEWKI KONTAKTOWE są bezpieczne? Osobne łóżka świadczą o kryzysie w związku? "To może być odświeżające" Spadkobiercy łatwiej dotrą do OSZCZĘDNOŚCI PO ZMARŁYM Polska hrabianka pokochała potomka Marii Walewskiej. To trzeci polsko-francuski romans w ich rodzinie Najtańsza przekąska? Polski bloger poleca OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW Niezwykła historia POLSKIEGO ARYSTOKRATY. Nie mówi nawet po polsku! Pierwszy taki poród w historii. Matka prosi o ANONIMOWOŚĆ