Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity

Nienoszenie okularów nie zniszczy nam wzroku.

Po 40. roku życia każdy z nas będzie potrzebował okularów do czytania, nawet jeśli wcześniej ich nie potrzebował - mówi dr n. med. Jaromir Wasyluk z Centrum Okulistycznego Optimum (www.optimumokulistyka.pl). Jednocześnie obala mit, że nienoszenie okularów niszczy wzrok. Jeśli więc mamy małą wadę, okulary lub szkła kontaktowe możemy zakładać okazjonalnie, np. do jazdy samochodem.

Najważniejszy etap, kiedy szczególnie powinniśmy dbać o wzrok, to wiek dziecięcy i nastoletni. U młodych osób, które nie noszą okularów, choć tego potrzebują, zaburza się rozwój oka i zachodzi obawa, że nigdy nie nauczą się prawidłowo widzieć.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Oto nowa piramida żywieniowa. To, co było niepolecane, teraz jest podstawą diety 25 najbardziej uzależniających produktów spożywczych Popularna METODA ODCZULANIA to oszustwo! "To największa bzdura, w jaką uwierzyli ludzie" Polka została mistrzynią świata w FITNESSIE! Odpowiedni pies do małego mieszkania. Czym kierować się przy wyborze? Naukowy sposób na prawidłowe KROJENIE TORTU Jak było naprawdę? HISTORIE KOBIET kontra rzeczywistość Bez chemioterapii można pokonać raka. Nowe leki wyleczą go całkowicie Słynne gwiazdy BEZ MAKIJAŻU! Niezwykły projekt młodych Polaków. RAPUJĄ w języku MIGOWYM Codziennie przechowujemy w nich jedzenie. Eksperci ostrzegają o ich SZKODLIWOŚCI Internet ŚMIEJE SIĘ z premier Ewy Kopacz. Wszystko przez NAGRANIE O OSCARACH