Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity

Nienoszenie okularów nie zniszczy nam wzroku.

Po 40. roku życia każdy z nas będzie potrzebował okularów do czytania, nawet jeśli wcześniej ich nie potrzebował - mówi dr n. med. Jaromir Wasyluk z Centrum Okulistycznego Optimum (www.optimumokulistyka.pl). Jednocześnie obala mit, że nienoszenie okularów niszczy wzrok. Jeśli więc mamy małą wadę, okulary lub szkła kontaktowe możemy zakładać okazjonalnie, np. do jazdy samochodem.

Najważniejszy etap, kiedy szczególnie powinniśmy dbać o wzrok, to wiek dziecięcy i nastoletni. U młodych osób, które nie noszą okularów, choć tego potrzebują, zaburza się rozwój oka i zachodzi obawa, że nigdy nie nauczą się prawidłowo widzieć.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

Ważna informacja dla DAWCÓW ORGANÓW. Sprawdź, zanim się zdecydujesz Chronią przed rakiem, odchudzają. Zdrowotne właściwości POMARAŃCZY Ponad połowa Polaków cierpi na syndrom poniedziałku. Stres zaczyna się już w niedzielę Polacy 7. NAJBARDZIEJ OTYŁYM narodem Europy. Nie potrafimy się odchudzać? Mocne słowa kobiet. Odważyły się pokazać twarze i przyznać, jak potraktowali je mężczyźni Powszechnie dostępny środek SZCZEGÓLNIE NIEBEZPIECZNY dla osób na diecie Zgłosiło się około 1500 chętnych! PIERWSZY ODCINEK już w kwietniu Opalasz się TOPLESS? Krytyka to nie jedyne, na co się narażasz... Popularna METODA ODCZULANIA to oszustwo! "To największa bzdura, w jaką uwierzyli ludzie" 92-letnia rekordzistka w MARATONACH. Kilkadziesiąt kilometrów to dla niej nie problem Uroda to nie wszystko, pomagają też leczyć. Moda na alpaki zawitała do Polski MĄDRZEJSI dzięki jedzeniu? Te produkty zwiększają wydajność mózgu!