Czy mając małą wadę wzroku, należy nosić OKULARY? Poznaj fakty i mity

Nienoszenie okularów nie zniszczy nam wzroku.

Po 40. roku życia każdy z nas będzie potrzebował okularów do czytania, nawet jeśli wcześniej ich nie potrzebował - mówi dr n. med. Jaromir Wasyluk z Centrum Okulistycznego Optimum (www.optimumokulistyka.pl). Jednocześnie obala mit, że nienoszenie okularów niszczy wzrok. Jeśli więc mamy małą wadę, okulary lub szkła kontaktowe możemy zakładać okazjonalnie, np. do jazdy samochodem.

Najważniejszy etap, kiedy szczególnie powinniśmy dbać o wzrok, to wiek dziecięcy i nastoletni. U młodych osób, które nie noszą okularów, choć tego potrzebują, zaburza się rozwój oka i zachodzi obawa, że nigdy nie nauczą się prawidłowo widzieć.

Źródło zdjęć: Shutterstock

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kafeteria.tv:

CIENIE pod oczami nie tylko postarzają. To znak problemów zdrowotnych Seks bez tajemnic. Jak wygląda życie intymne na emeryturze? Prezydent NADAL POLUJE? Tłumaczy się z obietnicy danej wyborcom Zioła spoza Polski szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, czego używasz w kuchni Seanse kinowe na porodówce. Lekarze są pewni, że pomagają uśmierzyć ból Fenomenalne KREACJE OSCAROWE, które przeszły do historii Trening TABATY szybko wysmukli ciało. Wystarczą 4 minuty dziennie! Polka zaśpiewała głosami 18 bohaterów NAJPOPULARNIEJSZYCH BAJEK Jedzenie SZYBKO PSUJE SIĘ w lodówce? Zmień sposób przechowywania Jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka? Te funkcje musi mieć obowiązkowo Jakie błędy popełniamy podczas BIEGANIA? "To nie jest sport dla osób z nadwagą" Rewolucyjna metoda odmieni życie CUKRZYKÓW. Jej autorami są Polacy!