Okulary oprawą kobiecości
REDAKCJA • dawno temuPiękna kobieta jest niczym piękny obraz – wymaga oprawy wydobywającej największe walory jej urody, podkreślającej urok, nadającej charakteru. Ta oprawa to makijaż, biżuteria oraz odpowiednio dobrane okulary.
Wygląd oprawek ma ogromny wpływ na postrzeganie całej twarzy. Dlatego powinnyśmy pamiętać o właściwym doborze okularów do jej kształtu. Oprócz tego za pomocą rozmaitych modeli oprawek możemy nie tylko zmieniać styl, ale również uwypuklać zalety urody i maskować jej niedoskonałości. Okulary nie są w końcu niezbędne tylko ze względów praktycznych. Są częścią stylizacji, akcesorium noszonym niczym biżuteria. Właściwie dobrane – dodają wiele atutów. Uwypuklają rysy twarzy lub je korygują (np. szerokie oprawki w stylu kocich oczu zaokrąglają podłużny owal twarzy) oraz optycznie niwelują niedociągnięcia, takie jak np. zbyt wysokie czoło czy mocno zarysowane kości policzkowe.
Od bizneswoman po hipiskę – jak oprawki zmieniają styl
Duże oprawki o klasycznym kształcie prostokąta idealnie komponują się ze stylizacją biznesową. Klasyczne kolory, jak czerń czy odważniejsza, kontrastująca czerwień, będą pasowały, ale dajmy się ponieść trochę fantazji i uczyńmy właśnie z okularów żywszy, bardzo kobiecy element całej stylizacji. Zamiast stuprocentowej klasyki możemy zdecydować się na oprawki z modnymi wzorami, np. w panterkę czy kwiecistymi.
Także stylizacja boho lubi kolorowe akcenty, choć w przypadku tuniki lub sukienki w orientalne wzory, w kolorach ziemi, błękicie czy delikatnej czerwieni, warto pokusić się o ciemniejsze oprawki. Do łask wracają „kujonki” o grubej oprawie, które zwracają uwagę i podkreślają oczy. Możemy wybrać oprawki monochromatyczne bądź też modny szylkret. Jeśli wolimy jednak oryginalność, wybierzmy jedną z wariacji na temat szylkretu. Świetny może być model błękitny, upstrzony ciemnobrązowymi nieregularnymi cętkami od Dolce & Gabbana (model 3243). Okulary tej marki znajdziemy m.in. w salonach Vision Express. Kujonki będą zresztą idealne do każdej codziennej, luźnej stylizacji.
Okulary typu „kocie oczy” znakomicie pasują do rozmaitych eleganckich kreacji – zarówno codziennych, jak i wieczorowych. Czarne, klasyczne, podkreślające atuty urody oprawki mogą być jednak urozmaicone ciekawymi wstawkami, np. metalowymi, bądź też w stylu glamour – z kryształkami.
Dieta i właściwa pielęgnacja – podstawy pięknego wyglądu
Źle dobrane okulary mogą negatywnie wpływać na wygląd twarzy i okolic oczu. I nie chodzi tu tylko o styl oprawek, lecz także – a może przede wszystkim – o moc szkieł. Również niewłaściwa dieta oraz błędy pielęgnacyjne przyczyniają się do niekorzystnego wyglądu delikatnej skóry wokół oczu – słabo ukrwionej, niechronionej przez warstwę lipidową, o grubości zaledwie 0,5 mm.
Na stan skóry wokół oczu niekorzystnie wpływa stres, upływ czasu, zanieczyszczenie środowiska, a nawet częste mrużenie, które przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych. Jest ono wynikiem niewyraźnego widzenia (dlatego tak ważne jest dobranie szkieł o odpowiedniej mocy) oraz ostrych promieni słonecznych (nie zapominajmy o okularach przeciwsłonecznych – zarówno latem, jak i zimą, podczas słonecznego wyżu).
Aby zapewnić skórze elastyczność, dostarczajmy jej odpowiednie dawki witamin – m.in. A, B
5 i F. Do bogatych w nie pokarmów należą awokado, brokuły, czerwone warzywa, drożdże, jarmuż, oliwa z oliwek, migdały czy szpinak. Ten ostatni zawiera ponadto sporo witaminy K, która przyspiesza wchłanianie mikrosiniaków odpowiedzialnych za powstawanie cieni pod oczami. Warto włączyć do diety także borówki, które poprawiają widzenie, dzięki zawartej w nich zeaksantynie, oraz wpływają pozytywnie na stan skóry dzięki zawartości cynku.
Kondycję skóry osłabia niewłaściwa pielęgnacja. Nigdy nie zapominajmy o zmyciu makijażu przed snem wyłącznie łagodnymi preparatami do demakijażu. Krem czy żel na powieki nakładamy przed godziną 22:00, kiedy mikrokrążenie krwi jest jeszcze na dziennym poziomie i zapewnia wysokie wchłanianie składników odżywczych. Wspomagajmy skórę kosmetykami zawierającymi np. masło kakaowe, z awokado czy shea oraz olejek arganowy. W trakcie ich nakładania możemy jednocześnie wykonać delikatny masaż oczu zapobiegający powstawaniu „kurzych łapek” (masaż zaczynamy od wewnętrznych kącików kierując opuszki palców ku górnej powiece, a następnie dolnej, w stronę nosa). Stosujmy też kompresy na oczy, zanurzone w naparze ze świetlika, herbaty, rumianku, nagietka. Nie zapominajmy o kremach z filtrem UV.
Odpowiednio pielęgnowane oczy i skóra wokół oczu, właściwie dobrane szkła i oprawki – to wszystko przekłada się nie tylko na nasz komfort i udaną stylizację, lecz także na zdrowie.
Źródło: Artykuł sponsorowany
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze